Mendy souboj s Franem Garcíou vyhrál. Zůstane ale v případě příchodu Daviese?

Mendy souboj s Franem Garcíou vyhrál. Zůstane ale v případě příchodu Daviese?
Ferland Mendy a Marcos LIorente (zdroj: realmadrid.com)

Francouzský bek je pevným bodem v základní sestavě Los Blancos. I přes možný příchod Alphonso Daviese v kádru Realu Madrid zůstane i pro příští sezónu. Jeho souboj s Franem Garcíou již není aktuální, od Superpoháru v Saúdské Arábii pouze v jediném utkání nenastoupil Mendy od úvodní minuty. Smlouva mu ale končí v červnu 2025.

Mendy je tichý hráč, který je ale obklopen hlukem. Je jako v oku hurikánu, kterým je veřejná i soukromá debata o jeho budoucnosti v týmu Realu Madrid. Děje se to týden co týden. Čas plyne a Ferland Mendy je stále silnější. Staví tím do obtížné situace zejména Frana Garcíu.

Začátek sezóny přitom Francouze nezastihl v ideálním čase. Real Madrid přivedl do týmu svého odchovance Frana Garcíu z Vallecana a Ferland Mendy se zranil. V úvodu ročníku tak levý kraj obrany Los Blancos patřil Franovi. Od začátku aktuální sezóny do konce roku 2023 odehrál Mendy 11 zápasů v základní sestavě, 3x se do zápasu dostal jako náhradník. Nevydařený podzim, vinou zranění, podnítil debaty o jeho budoucnosti.

Vše ale změnil Superpohár, který se v lednu konal v Saúdské Arábii. Mendy na sebe upozornil gólem v semifinále proti Atlétiku Madrid.  Carlo Ancelotti o něm krátce poté prohlásil: „Z defenzivního hlediska je nejlepším levým obráncem na světě. Souhlasím, že v ofenzivě se může zlepšit. Ale vždyť nedávno dal gól,“ uvedl.

Po Superpoháru už ale Mendy svůj souboj s Franem zcela opanoval. Nehrál pouze proti Las Palmas, kde jej ze hry vyřadilo lehké zranění a Ancelotti ho potřeboval mít v plné kondici na ligové derby proti Atlétiku, které se hrálo týden poté. Nenastoupil ani proti Vallecanu kvůli žlutým kartám. Kromě tohoto jen jednou byl na lavičce jako náhradník. Předvádí velice dobré výkony, svými zákroky si již nehraje tolik s ohněm, jako tomu bylo dříve, navíc zlepšil i svoji podporu ofenzivě Realu Madrid. Momentálně je jasné, že Frana porazil. Jenže co s tím?

Vedení klubu chce přivést Alphonso Daviese. Od přestupu do Madridu ho aktuálně dělí dvacet milionů eur, protože Real nabízí třicet, Bayern si říká o padesát. Pokud by celá operace padla, což je ale nepravděpodobné, nejlepším řešením by bylo ponechat si Mendyho i Frana.

Ovšem pokud Davies do Madridu skutečně přestoupí, bude muset Real jednoho ze svých levých beků uvolnit. Zde jsou dva různé tábory, který z nich by to měl být. Vedení klubu je toho názoru, že by bylo výhodnější pustit Ferlanda Mendyho. Očekává, že za jeho přestup získá více, než za Franův. Španělský odchovanec Realu je navíc o čtyři roky mladší, tudíž před sebou má delší kariéru. A na pozici náhradníka za Daviesem se hodí více, než Mendy, kterého by na toto byla škoda.

Carlo Ancelotti je však jiného názoru, což prokazuje každým utkáním, v němž upřednostňuje Mendyho před Franem. Vždyť sám o něm prohlásil, že je to „nejlepší levý bek na světě.“ Vše patrně bude záviset na rozhodnutí samotného Ferlanda. Tomu totiž na konci června 2025 skončí v Madridu smlouva, už v nadcházejícím okně se ale bude muset on i klub rozhodnout, zda ve vzájemné spolupráci pokračovat, či zda se už teď v létě jejich cesty rozdělí. Real Madrid si cení Mendyho na 20 milionů eur, teď má poslední možnost je získat. Přijme Mendy výzvu v podobě souboje s Daviesem? Nebo se vydá jiným směrem?


Zdroj: as.com

Přidat komentář

Související články

Real překonal hranici 100 vstřelených gólů. Bez Benzemy ho táhne Jude, Vini a Rodrygo
Mužstvo

Real překonal hranici 100 vstřelených gólů. Bez Benzemy ho táhne Jude, Vini a Rodrygo

Díky třem vstřeleným gólům v úterním čtvrtfinále Ligy mistrů proti Manchesteru City se Los Blancos dostali na 101 vstřelených gólů v rámci…
Kapitán bez pásky. Valverde je neoficiálním lídrem týmu
Mužstvo

Kapitán bez pásky. Valverde je neoficiálním lídrem týmu

Fede Valverde byl v úterním utkání skutečným lídrem Realu Madrid. Uruguayec sice na rukou neměl kapitánskou pásku, ale do střetnutí vložil…
Bellinghamův nejhorší zápas za Real Madrid, komentují média výkon anglického hráče
Liga mistrů

Bellinghamův nejhorší zápas za Real Madrid, komentují média výkon anglického hráče

Jude Bellingham se za velice krátkou dobu stal jedním z lídrů Realu Madrid. Svými výkony ve druhé polovině roku 2023 překvapil…
COPE: Carlo Ancelotti chce vyzkoušet Militaa proti Mallorce
Mužstvo

COPE: Carlo Ancelotti chce vyzkoušet Militaa proti Mallorce

Carlo Ancelotti chce otestovat Édera Militaa od první minuty v sobotním utkání proti Mallorce. Uvažuje totiž, že by Brazilce, který se…