Mbappé, Davies a… deset dalších. Real Madrid má před sebou rušné přestupové období

Mbappé, Davies a… deset dalších. Real Madrid má před sebou rušné přestupové období
Joselu (zdroj: realmadrid.com)

Kromě dvou největších operací nadcházejícího letního přestupového okna musí vedení Bílého baletu řešit i řadu dalších záležitostí týkajících se hráčů, kterým končí smlouvy, a těch, na které mají ještě práva.

Veškerá pozornost Realu Madrid na přestupovém trhu se soustředí na dvě jména. Jmenovitě na Kyliana Mbappého a Alphonsa Daviese. Pravdou však je, že klub má do léta mnohem více otevřených front, které musí řešit. Seznam hráčů, o jejichž budoucnosti se jedná, je dlouhý a zahrnuje i ty, kteří momentálně v barvách královského klubu nehrají.

Žádná z těchto operací se nevyrovná dvěma velkým obchodům s Mbappém a Daviesem, které Real připravuje, ale většina z nich je strategická a podmínila by přestupové plány, které klub v současnosti má. Strategie zahrnuje Mbappého, Daviese… a deset dalších hráčů.

Toni Kroos

Láme okvětní lístky, když přemýšlí o své budoucnosti. V létě mu vyprší smlouva a Los Blancos ji chtějí prodloužit, ale on se ještě nerozhodl, zda bude pokračovat ve hře. Prozatím oficiálně oznámil pouze návrat do německé reprezentace na nadcházející EURO.

Rozloučení s ním by bylo bolestivé nejen ze sentimentálního, ale i sportovního hlediska, neboť je členem základní jedenáctky a v krátkodobém až střednědobém horizontu základním kamenem skládačky Carla Ancelottiho.

Luka Modrić

Jeho odchod na konci sezony je téměř jistý, ale poslední slovo v této věci ještě nepadlo. Sportovně je Real již připraven ho nahradit a faktem je, že jeho role se již stává spíše druhořadou. Nicméně jeho talent, charisma a vůdčí schopnosti bude těžké napodobit.

Nacho

Také jemu se blíží konec smlouvy. Jak Ancelotti přiznává, Nachův případ je totožný s Modrićem a Kroosem a jeho budoucnost je v jeho vlastních rukou. Jinými slovy – pokud bude chtít zůstat, zůstane.

Jeho důležitost vzrostla tváří v tvář morové ráně zranění, která zasáhla madridskou obranu, ale on sám se musí rozhodnout, zda přijme roli čtvrtého stopera, která ho čeká, až se uzdraví Militaa a Alaby. Nesmíme zapomenout na konkurenci v podobě Tchouaméniho, který ve středu obrany podává dobré výkony.

Kepa

Pokud se nestane něco neočekávaného, brankář na konci svého ročního hostování Madrid opustí. Courtoisův návrat po zranění a Luninova skvělá dispozice, díky níž si vybojoval místo mezi tyčemi, mu nedávají možnost prodloužit své dobrodružství na Santiago Bernabéu. Záměrem klubu je udržet si brankářskou dvojici posledních let.

Lucas Vázquez

V létě mu končí smlouva a Merengues mu chtějí nabídnout ještě jeden rok, aby hrál jako pravý obránce. V této roli si vede téměř dokonale. Jeho poslední prodloužení od roku 2021 bylo plánováno již s myšlenkou, že bude náhradou za Carvajala, a tento koncept se dokonale osvědčil. Lucas je fotbalista, který je klubu oddaný a těší se maximální Ancelottiho důvěře.

Fran García

Real pracuje na příchodu Daviese, zatímco Mendy má ještě rok platnou smlouvu a zájem, především ze strany Carletta, je o její prodloužení. Vzhledem k tomuto scénáři by mohla být Franova pozice v týmu ohrožena. Klub, který ho vykoupil za 5 milionů eur, by mohl uvažovat o jeho prodeji, aby vydělal peníze, pokud budou splněny dvě podmínky zmíněné na začátku.

Arda Güler

Jestliže už v této sezoně bojuje o minuty (zranění mu to neusnadňují), příchod větší konkurence v podobě Mbappého a Endricka v příštím ročníku by jeho situaci, pokud jde o hraní hlavní role na hřišti, ještě více zkomplikoval. Z tohoto důvodu a vzhledem k jeho nízkému věku by klub mohl zvážit jeho zapůjčení a vyhnout se tak dalšímu roku bez zápasu.

Joselu

Los Blancos využili skvělé příležitosti na trhu, aby přivedli útočníka a posílili útok, který byl po odchodu Benzemy, Asensia, Hazarda a Mariana značně oslaben. Joselu přišel z Espanyolu na roční hostování díky výstupní klauzuli ve smlouvě související se sestupem. Jeho dosavadní výkony jsou přímo úchvatné (je druhým nejlepším střelcem týmu) a Real Madrid bude muset zvážit, co s ním udělat.

Miguel Gutiérrez

Real má opci na jeho zpětný odkup za 8 milionů eur. To je cena za hráče, který je jednou z největších senzací této sezony a jedním z lídrů senzační Girony vedené Míchelem. Kromě otázky obsazení levé strany obrany, která v jeho případě může vyvstat, je normální, že královský klub tuto klauzuli uplatní a bude mít hráče opět plně pod kontrolou bez ohledu na rozhodnutí o jeho budoucnosti, které padne později.

Rafa Marín

Je zapůjčen v Deportivu Alavés a očekává se, že se v létě vrátí do Madridu. Na úrovni Primera División přebírá otěže, neboť byl důležitým hráčem v kádru Luise Garcíi Plazy. Jeho budoucnost by mohla být spojena se situací kolem Nacha. Pokud kapitán odejde, může klub považovat Rafu za dobrého nástupce splňujícího požadavky jako solidního a levného hráče se španělským pasem.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: marca.com

2 Komentářů

Přidat komentář

Související články

MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!
Mužstvo

MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!

Podle José Félixe Díaze z deníku MARCA je prodloužení smlouvy Francouze Mendyho blízko realitě. Zajištění situace levého obránce bylo jednou…
Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus
Mužstvo

Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus

Zájem o dresy Kyliana Mbappého je obrovský, ale zaplatí se Francouzův přestup, nebo dokonce jeho plat? Kylian Mbappé se již…
První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real
Mužstvo

První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real

Útočník podepsal svou první sponzorskou smlouvu jako hráč Realu Madrid. Královský celek může na této aktivitě svého hráče také vydělat.…
AS: Stále větší napětí kolem Lunina
Mužstvo

AS: Stále větší napětí kolem Lunina

Budoucnost Andrije Lunina je stále zahalena mlhou nejistoty. Svůj podíl na tom má i osobnost Jorgeho Mendese, portugalského agenta, který…