MARCA: Real Madrid v lednu nepodepíše středního obránce. Vsadí na Auréliena Tchouaméniho

MARCA: Real Madrid v lednu nepodepíše středního obránce. Vsadí na Auréliena Tchouaméniho
Aurélien Tchouaméni (zdroj: realmadrid.com)

Záměr klubu se nemění a přestože se přestupové okno teprve otevírá, Real Madrid nehodlá v zimě přivádět žádného středního obránce. Klub vsadí na Auréliena Tchouaméniho, hlásí José Félix Díaz z deníku MARCA.

Přesně dva týdny po vážném zranění Davida Alaby klub využil k tomu, aby dospěl k rozhodnutí, že současnému kádru prvního týmu je třeba důvěřovat až do konce sezony, uvádí MARCA. Možnost přestupu bude otevřena do 31. ledna, ale ode dneška klub neočekává v letošní zimě žádný pohyb na přestupovém trhu, pokud nenastanou další problémy v podobě vážných zranění.

Šance pro odchovance

Deník dodává, že Antonia Rüdigera a Nacha doplní ve středu obrany Tchouaméni, který prý po rozhovoru s Carlem Ancelottim přijal, že bude muset hrát na postu obránce. Minimálně do konce března, kdy by se měl do rukou trenérů vrátit Éder Militão, který od srpna podstupuje rehabilitaci po přetržení zkříženého vazu v koleni.

Kromě Francouze se v případě dalších personálních problémů očekává, že ve středu obrany uvidíme další kandidáty a 6. ledna v Copa del Rey proti Arandině dostanou šanci hráči akademie.

Klubové zdroje od začátku naznačovaly, že se přiklánějí k variantě nikoho nepřivést, ale v posledních dnech byly analyzovány možnosti trhu a byly přezkoumány nabídky, které klub obdržel.

Vedení Bílého baletu však nevěří, že se jim v zimním okně podaří najít adekvátní posily týmu. Nikdo je nepřesvědčil, aby ho přivedli na hostování, nebo provedli trvalý přestup. Co se týče prvního možnosti, klub jí využívá nerad, protože podle něj vytvářejí v týmu nevhodné situace.

Superpohár bude testem

MARCA zdůrazňuje, že plán na posílení středu defenzívy předpokládal nákup stopera v létě 2025, ale vážné zranění Alaby, který může být až na rok mimo, tuto operaci snad urychlí. To se však v zimě nestane. První velkou zkouškou této myšlenky bude lednový španělský Superpohár a semifinále proti Atléticu. Tam vedení klubu rychle dostane odpověď, zda se nemýlí.

Mezi nejčastěji zmiňované obránce patřili Antonio Silva, Gonçalo Inácio a Leny Yoro. Všichni jsou klubem sledováni, ale ani v jednom případě nepadlo rozhodnutí o přestupu, a to i kvůli příliš vysokým cenám.

Po sezoně se Rafa Marín vrátí z hostování zpět do Realu Madrid a může být variantou, jak posílit první tým, ale toto rozhodnutí zatím nepadlo. Ukončit jeho hostování v Alavésu v zimě však nebylo v plánu. Zajímavostí je, že 21letý hráč odjel do Baskicka několik dní před Militãovým zraněním, ale ani tehdy, ani nyní nebylo pomyšlení na urychlení jeho návratu.

Nakonec José Félix Díaz poukazuje na to, že při tom všem vznikají fámy tak, že klubu nabídnete hráče a následně prohlásíte, že klub má o tohoto hráče zájem, i když na tom není ani kousek pravdy.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: marca.com

2 Komentářů

 • Avatar

  Výborný, takže se bude tlačit na rychlý návrat Militaa a zvyšovat šance na obnovení jeho zranění.. A do té doby budeme hrát na stoperu s Nachem, který je srdcař a velký oblíbenec, ale i jeho už dohání věk a v této sezoně zatím nepředváděl nějak přesvědčivé výkony. A pak se budeme spoléhat na Tchoua, který hrál stopera všeho všudy jednou.. To je prostě neuvěřitelný, jak může být někdo takhle debilně tvrdohlavej, jako naše vedení. Jak jako, že je nikdo nepřesvědčil??? Přece při srovnání možností mít stopera a nemít stopera je volba jasná. Navíc když by tu byla šance získat Varana minimálně na hostování nebo De Ligt má v Bayernu taky spory s trenérem a pravděpodobně by bylo možné ho koupit. Tím by se navíc vyřešil stoperský post na několik let dopředu. Já to fakt nechápu… Ale pořád doufám, že jsou to jen novinové članky a že vedení není takhke natvrdlé.

  2
  1
 • Avatar

  jak jsem říkal … :ok_hand:
  at nás vyřadí lipsko a at jim to dají fanoušci pořádně sežrat
  tohle je fakt neuvěřitelný

  2
  1

Přidat komentář

Související články

MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!
Mužstvo

MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!

Podle José Félixe Díaze z deníku MARCA je prodloužení smlouvy Francouze Mendyho blízko realitě. Zajištění situace levého obránce bylo jednou…
Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus
Mužstvo

Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus

Zájem o dresy Kyliana Mbappého je obrovský, ale zaplatí se Francouzův přestup, nebo dokonce jeho plat? Kylian Mbappé se již…
První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real
Mužstvo

První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real

Útočník podepsal svou první sponzorskou smlouvu jako hráč Realu Madrid. Královský celek může na této aktivitě svého hráče také vydělat.…
AS: Stále větší napětí kolem Lunina
Mužstvo

AS: Stále větší napětí kolem Lunina

Budoucnost Andrije Lunina je stále zahalena mlhou nejistoty. Svůj podíl na tom má i osobnost Jorgeho Mendese, portugalského agenta, který…