MARCA: Marcela nahradí někdo z odchovanců. Vedení chce utrácet peníze pouze v útoku

MARCA: Marcela nahradí někdo z odchovanců. Vedení chce utrácet peníze pouze v útoku

Real Madrid už má plán jak nahradit kapitána, který se s klubem rozloučí za pár měsíců. Los Blancos vsadí na Frana Garcíu nebo Miguela Gutiérreze.

30. června se Marcelo rozloučí s Realem Madrid, čímž vznikne volné místo, pro které už vedení a trenéři klubu hledají řešení. Ferland Mendy si může být jistý, že bude hrát, pokud nepřijde působivá nabídka a sám francouzský fotbalista jí bude chtít naslouchat.

Jeho výkony nejsou tak dobré jako v minulé sezóně, ale jeho přítomnost v základní jedenáctce pomáhá vyrovnat obranu.

Myšlenka funkcionářů Realu Madrid zůstává nezměněna, tedy neutrácet téměř žádné peníze za střed a obranu, soustředit se na posily do útoku a hlavními hrdiny budou Mbappé a Haaland.

Bílý balet v této souvislosti zvažují dvě možné alternativy, jak brazilského obránce nahradit.

Volba č. 1 Guti

První je vsadit na Miguela Gutiérreze, obránce, který hrál za první tým jak minulou sezónu pod Zidanem, tak tuto sezonu pod Carlem Ancelottim, a nyní získal zpět svou nejlepší formu poté, co byl mimo několik měsíců s různými zdravotními a fyzickými problémy.

Ve skutečnosti se plánovalo, že se v této sezóně bude více objevovat v prvním týmu, ale některé pochybnosti v obraně a výše zmíněné problémy mu v tom zabránily.

Otázkou je, zda potřebuje přechodné období, tedy hostování v jiném španělském týmu, aby se vrátil silnější, jako Carvajal z Bayeru Leverkusen.

Volba č. 2 García

Druhou možností je Fran García, hráč, který hraje za Rayo Vallecano, ale na kterého má Real Madrid stále poloviční práva. MARCA již během sezóny informovala o tom, jak trenéři sledují obránce z hlediska jeho fotbalového vývoje. Možnost návratu na místo, které je od roku 2013 jeho domovem, je reálná a v posledních týdnech nabírá na obrátkách.

Fran García odehrál 31 ligových a pohárových zápasů. Vyznačuje se rychlostí a vertikálním pohybem během hry. Jeho porozumění s Álvarem Garcíou na levém křídle Raya je absolutní a zvedlo úroveň týmu, který má za sebou velmi úspěšnou sezónu. Obránce přišel do Raya loni v létě výměnou za dva miliony eur.

Vědí, že Fran García má jistou hodnotu a i když dosud jeho kariéra probíhala v mládežnickém týmu a Rayu, věří, že jeho vývoj může pokračovat. Definitivní rozhodnutí zatím nepadlo, ale šance na jeho návrat domů se velmi zvýšila.

Faktem je, že pro kteroukoli ze dvou aktuálně zvažovaných možností by Real Madrid zůstal věrný strategii, kterou definoval před několika týdny, jejímž cílem je soustředit finanční úsilí na útočnou linii.

Ve Valdebebas věří, že pozici levého obránce může dobře zvládnout jeden z nich.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: MARCA.com

3 Komentářů

 • Avatar

  To by mohlo vyjít. Není rozumné utrácet peníze za každou cenu, i když na to máme.

  0
  0
 • Avatar

  tak to sa javi v tejto chvili ako rozumnejsie riesenie.
  potom uz abyaj tu a tam dostali ppriestor alternovat, nielen ked by Mendy vypadol.

  ak pojde Real aj po Haalandovi (dufam), otazka bude, ci pojde aj po Tchouchameni-m, ktoreho mat by sa do buducnosti tiez mohlo oplatit

  0
  0
 • Avatar

  Takovej pristup se mne jevi teda minimalne dost naivni. Nekolik zapasu v tehle sezone nam ukazalo, ze obrana ani omylem neni bezchybna. Nemit v brane Thiba, kdo vi, jak by to ted vypadalo. Potrebujem ostry kraje, ktery umi jak branit, tak utocit. Nebo top stopera aspon a Alabu davat doleva. Snad nekoho privedeme i do defenzivy, jinak se obavam, ze na ty nejlepsi tymy porad nebudeme stacit.

  0
  0

Přidat komentář

Související články

MARCA: Modrić a Lucas Vázquez se dohodli na nových smlouvách s Realem Madrid
Mužstvo

MARCA: Modrić a Lucas Vázquez se dohodli na nových smlouvách s Realem Madrid

Chorvat a Španěl uzavřeli dohodu o setrvání v klubu na další sezonu. Oba budou patřit mezi kapitány prvního týmu. Luka…
Florentino: Představení Mbappého? Nemám tušení… Kdo je Mbappé?
Mužstvo

Florentino: Představení Mbappého? Nemám tušení… Kdo je Mbappé?

Florentino Pérez ve čtvrtek vedl basketbalový tým Realu Madrid při předávání trofeje pro španělského mistra v Madridu. Chiringuito se ve…
EL MUNDO: Finanční správa požaduje pro Ancelottiho vyšší trest. Hrozí mu až pět let
Mužstvo

EL MUNDO: Finanční správa požaduje pro Ancelottiho vyšší trest. Hrozí mu až pět let

Případ údajných daňových podvodů, kterých se měl dopustit Carlo Ancelotti během svého prvního působení v Realu Madrid, se vyvíjí. Zástupci…
Co všechno změní příchod Mbappého? Formaci, roli Rodryga, platový žebříček a horší pozici odchovanců
Mužstvo

Co všechno změní příchod Mbappého? Formaci, roli Rodryga, platový žebříček a horší pozici odchovanců

Příchod Kyliana Mbappého do Realu Madrid změní mnohé. Od rozestavení, přes role Rodryga a Endricka až po platový žebříček… Klub…