MARCA: Benzema nezačne přípravu se zbytkem týmu. Francouz odletěl na Réunion

MARCA: Benzema nezačne přípravu se zbytkem týmu. Francouz odletěl na Réunion
Karim Banzema (zdroj: realmadrid.com)

Karim Benzema ve čtvrtek nenastoupí do přípravy ve Valdebebas. Francouz se vydal na ostrov Réunion, kde má strávit následující dny, aniž by dal prostor dalším spekulacím médií.

Karim Benzema ustupuje z výsluní poté, co různá španělská a francouzská média spekulovala, že by se útočník Realu Madrid mohl ještě vrátit do tréninkového kempu francouzské reprezentace v Kataru.

Kapitán Los Blancos chce uniknout mimo mediální humbuk, který kolem něj vznikl. MARCA hlásí, že 34letý hráč je stále zraněný a odjel si na pár dní odpočinout na ostrov Réunion v Indickém oceánu. Fotbalista sám tuto cestu neskrýval, protože již sdílel různé fotografie na sociálních sítích.

Návrat na MS

Jeho návrat do národního týmu je nepravděpodobný, ne-li nemožný, jak přiznal během včerejší tiskové konference sám Didier Deschamps. Realita je taková, že včerejší informace nebyly tak úplně pravdivé, Benzema je stále zraněný a ještě se nevzpamatoval z natrženého kvadricepsu na levé noze, který ho vyřadil z mistrovství světa.

Časová osa zotavení stanovená nejprve lékaři národního týmu a později lékařskou službou Realu Madrid byla tři týdny. Karim utrpěl zranění 19. listopadu na tréninku, takže je v procesu rekonvalescence.

Real Madrid se ve čtvrtek vrátí do práce a je prakticky nemožné, aby Benzema mohl začít tuto druhou přípravnou sezónu ve stejném rytmu jako hráči, kteří do Kataru neodjeli. V Madridu zůstává cíl stejný: zajistit, aby útočník dorazil v nejlepší možné formě na zápas s Realem Valladolid (30. prosince), kdy Bílý balet po přestávce mistrovství světa obnoví ligové snažení.

Teoreticky by se Benzema mohl vrátit do tréninkového kempu Francie v Kataru, protože Deschamps nepovolal žádné hráče, kteří by ho nahradili. Ale právě teď jeho fyzický stav tuto a jakoukoli jinou možnost prostě vylučuje.

Odpočinek

Prozatím se nepředpokládá, že by hráč na hřišti vykonával nějakou práci. I kdyby se měl ve čtvrtek vrátit do Valdebebas, pokračoval by v rekonvalescenci a netrénoval by stejným tempem, jako zbytek hráčů Carlo Ancelotti, které bude mít k dispozici.

Možný je i scénář, kdy se Benzema tento týden ve Valdebebas vůbec neobjeví a na další dny si odpočine od shonu, který kolem něj vznikl. V klubu na něj nikdo netlačí a není třeba spěchat, zvláště když vezmeme v úvahu, že se čtyřiatřicetiletý hráč pár týdnů před mistrovstvím světa potýkal s různými zdravotními problémy.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: MARCA.com

Přidat komentář

Související články

„Pokusy“ s hráči Realu na MS: Camavinga jako levý bek, Militão vpravo?
Analýzy a rozbory

„Pokusy“ s hráči Realu na MS: Camavinga jako levý bek, Militão vpravo?

Na nedávno skončeném MS v Kataru se představilo hned několik hráčů Realu Madrid. Zatímco například Luka Modrić či Vinícius Júnior patřili…
Camavinga neřeší spekulace o odchodu z Realu. Chtěl bych ale hrát více, přiznává
Mužstvo

Camavinga neřeší spekulace o odchodu z Realu. Chtěl bych ale hrát více, přiznává

Po fantastické minulé sezoně se vývoj Eduarda Camavingy zastavil. Francouzský talent odehrál v dresu Realu Madrid na podzim 730 minut ve…
Camavinga: Budeme bojovat za všechny, kteří nemohou hrát. Z nominace jsem nadšený
Reprezentace

Camavinga: Budeme bojovat za všechny, kteří nemohou hrát. Z nominace jsem nadšený

Eduardo Camavinga se v rámci mistrovství světa zúčastnil tiskové konference. Záložník Realu Madrid byl mimo jiné dotázán na Karima Benzemu. Karim? „Večerní…
Camavingův mimořádně profesionální přístup k přípravě. Francouz nenechává nic náhodě
Mužstvo

Camavingův mimořádně profesionální přístup k přípravě. Francouz nenechává nic náhodě

Eduardo Camavinga je hráčem budoucnosti. Jeho fyzická síla je nad normou. Není to však jen kvůli čisté genetice. Francouz se o…