Madridský deník, den 4 a 5: Fanshop, Real Café, bary i trocha té kultury

Madridský deník, den 4 a 5: Fanshop, Real Café, bary i trocha té kultury

Po velmi výživných a sportovními událostmi napráskaných prvních třech dnech v Madridu jsme si s Jonym hodlali trochu odpočinout. Ne všechno vyšlo podle plánu, ale co, jsme přece v místě, kde se můžete sebrat a za 15 minut koukáte na Bernabéu… Je tady další část Madridského deníku.

V pondělí jsme se rozhodli pro vydatnou snídani v jednom z místních typických bister. Určitě se toho nebojte. Na první pohled sice podobné podniky dost často „nevoní“, ale o to více ke všemu přistupují poctivěji a většinou je i obsluha skvělá. K pivu například tradičně dodají chipsy, olivy či jiné drobnosti.

Snídaně byla výborná a příjemně nás naladila na další den, i když tentokrát trochu klidnější. Úmyslně jsme si nedali jasné cíle a spíše se hodlali po Madridu procházet. Jako výchozí bod jsme zvolili (velmi překvapivě) Santiago Bernabéu.

Zašli jsme se podívat do oficiálního fanshopu, kde jsme určitě nebyli naposledy. Poté jsme zamířili do Real Café, krásného podniku přímo v útrobách Bernabéu. Opět musím každému doporučit. Posedět a koukat při tom na hřiště a tribuny našeho stadionu, to je splněný sen každého fanouška Realu.

Poté jsme dojeli metrem na stanici Sol, o které tu již byla řeč. Stavili jsme se v druhém oficiálním fanshopu mimo Bernabéu a pak se tak nějak bez většího cíle procházeli a objevovali krásné uličky a obchůdky.

Když jsme vyhodnotili, že pro dnešek chození stačilo a je čas na pořádnou večeři, navštívili jsme krásnou americkou restauraci. Ano, aby nebyla nuda, od španělského jídla jsme na chvíli odbočili a dali si vynikajícího burgera.

Plán nevyšel, náhradní taky ne

Po línějším pondělí jsme se v úterý chystali na výlet do Toleda. Do nádherného historického města jede z Madridu rychlovlak jen půl hodiny. Cesta tam i zpět stojí na jednoho 22 eur. Věřím, že se to určitě vyplatí, ale zatím to nemohu potvrdit.

Trochu jsme totiž podcenili velký zájem o tento výlet a přišli na nádraží později, než bylo záhodno. Další vlak byl již plný a čekat dvě hodiny se nám nechtělo, navíc bychom do Toleda přijeli až někdy po poledni. Tak jsme výlet odložili na čtvrtek.

Jako náhradní program nás okamžitě napadla prohlídka Santiaga Bernabéu, ovšem narazili jsme na další problém, kterého jsem se trochu obával. V úterý už totiž do Madridu dorazilo mnoho Francouzů a dalších turistů kvůli zápasu proti PSG. Proto byl o prohlídku enormní zájem, a protože my na ni budeme mít ještě čas, odložili jsme ji.

Pokud budete v podobné situaci jako my, určitě doporučuji nejít na prohlídku za každou cenu v jeden jediný den. Obvykle totiž fronty prakticky nejsou. Pokud ano, je to znamení, že na prohlídce bude zbytečně hodně lidí. Jestli si můžete zvolit jiný den, udělejte to. Když ne, samozřejmě neváhejte a na prohlídku jděte. Je úžasná.

Když nevíš co, jdi do fanshopu

Prohlídku jsme tedy nechali v původním termínu na pátek a najednou měli nečekaně volný den. To samozřejmě nebyl problém, protože plánů máme ještě dost. Ale než jsme jeden z nich realizovali, zašli jsme si do… oficiálního fanshopu Realu na Gran Víe.

Nebojte, nejsme úplní blázni, ale je lepší si nejdříve všechny fanshopy projít a až pak nakupovat větší věci, protože v každém je trochu jiný sortiment. Jony si v tom prvním vyhlédl pěknou bundu, pro kterou jsme se nyní vrátili.

Od fanshopu už to byl kousek do dalšího vyhlášeného madridského podniku, baru El Tigre. To je místo, které musím každému turistovi doporučit. Jedná se o bar „na stojáka“ a okamžitě na vás dýchne fantastická atmosféra. Navíc se výborně najíte a napijete za pár kaček. Bar je vyhlášený svými Tapas (2 plné talíře, porce naprosto dostačuje pro dva lidi), k nimž jsme si objednali grande cervezas (jedno 0,75l). Za dvě velká piva a porci Tapas pro dva jsme platili pouze 12 eur.

Po další procházce krásnými čtvrtěmi Madridu jsme se večer zašli podívat do jedné z nejznámější z nich – La Latina. Prohlédli jsme si úžasné a velké trhy, prošli si mnoho nádherných uliček a navštívili jeden z mnoha útulných barů. Ano, už jste určitě pochopili, že pro staré a na první pohled skromné bary máme slabost 🙂 

Úterní večer byl pak ve znamení fotbalu, nenechali jsme si totiž ujít zápas Juventusu a Tottenhamu. Musím konstatovat, že jako předkrm dnešnímu vrcholu naprosto ideální. Opět připomínám, Harry, bereme tě!

Vrchol středy je naprosto jasná záležitost, to vás nemusím nijak napínat. Určitě ale opět stihneme o něco víc. A protože zítra vyrážíme poučeni na výlet do Toleda raději dost brzy, příští část Madridského deníku můžete očekávat v pátek. Hala Madrid!

Podvinho je zakladatelem webu BilyBalet.cz. Realu Madrid fandí už od roku 2002, několikrát ho viděl v akci na Bernabéu i jinde v Evropě. Sám celý život hraje fotbal, v mládeži působil i ve Slavii Praha. Má za sebou také angažmá v deníku Sport, kde působil čtyři roky jako novinář. Aktuálně je fotbalovým trenérem.


3 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Kariéra Toni Kroose v kostce. Kolik titulů má a za které týmu hrál?
Nezařazené

Kariéra Toni Kroose v kostce. Kolik titulů má a za které týmu hrál?

Toni Kroos je fotbalová legenda. Jeden z nejvlivnějších hráčů s nejlepšími výsledky v historii. Překvapivé oznámení o jeho odchodu do…
Florentino Pérez připravuje revoluci. Pracuje na nové vlastnické struktuře klubu
Nezařazené

Florentino Pérez připravuje revoluci. Pracuje na nové vlastnické struktuře klubu

Florentino Pérez pracuje na revoluci ve vlastnictví klubu. Prezident Realu Madrid hledá takovou strukturu, která podle něj v budoucnosti nejlépe…
Carragher: Real měl City pod kontrolou. Výkon Los Blancos byl impozantní, přidal se Henry
Nezařazené

Carragher: Real měl City pod kontrolou. Výkon Los Blancos byl impozantní, přidal se Henry

Hráčům Bayernu Mnichov po postupu proti Arsenalu notnou chvíli trvalo, než po konci jejich zápasu opustili svoji šatnu. Proč? Nechtěli…
Specialista na Manchester. Bude Rodrygo klíčem k úspěchu?
Liga mistrů

Specialista na Manchester. Bude Rodrygo klíčem k úspěchu?

Manchester City je jednou z oblíbených Rodrygových obětí v Lize mistrů. Brazilec se v této soutěži cítí skvěle a na evropské scéně se…