L’Équipe: Naivní Al-Khelaïfi myslel, že mu Real zaplatí za volný přestup Mbappého

L’Équipe: Naivní Al-Khelaïfi myslel, že mu Real zaplatí za volný přestup Mbappého
Nasser Al-Khelaïfi

Deník L’Équipe informuje, že se rozchod Kyliana Mbappého s Paris Saint-Germain se nevyvíjí dobře a vůbec není u konce. Klub údajně nevyplatil hráči ani plat za duben, ani prémie plánované na únor. Prezident PSG navíc očekával, že mu bude vyplacena částka od … Real Madrid.

Kylian Mbappé v sobotu zakončil sezonu v PSG a svou etapu v klubu vítězstvím ve finále Francouzského poháru nad Lyonem. Alespoň to tak vypadalo. Podle deníku L’Équipe sice všichni v táboře Les Parisiens v sobotu oslavovali a kolegové dokonce pětadvacetiletého hráče vyhodili do vzduchu ve významném gestu, tyto pocity však nesdílí Násir Al-Chelaífí.

Prezident PSG se stále nesmířil s tím, že Francouz neprodloužil smlouvu, a odmítá připustit myšlenku, že by Mbappé odešel zadarmo.

Vstřícný krok Mbappého

Damien Degorre z tohoto listu uvádí, že fotbalista v srpnu skutečně nabídl, že se vzdá věrnostního bonusu ve výši 80 milionů eur za sezonu 2023/24, aby se klub necítil dotčen jeho odchodem zdarma po vypršení smlouvy a odmítnutím nepovinného třetího roku ve smlouvě.

Klub ho pak na oplátku vrátil do prvního týmu poté, co ho v červenci osobně vyloučil sám prezident. V říjnu pak klub z tohoto důvodu nevyplatil hráči zmíněných 80 milionů eur, jak shodně informovala francouzská média. Vše tedy proběhlo podle srpnového plánu obou stran.

Naivní Al-Khelaïfi

Nečekaně v únoru – hned poté, co Kylian klubu potvrdil, že končí – převedl PSG na Francouze zmíněnou prémii 80 milionů eur. Prezidentovo okolí argumentovalo, že chtěl, aby účet dohodnutý v srpnu zaplatil Real Madrid, nikoli hráč.

Florentino Pérez se o situaci dozvěděl, ale vůbec nereagoval. Pro Španěla nepřipadalo v úvahu, že by pařížskému klubu něco platil, až hráči vyprší smlouva a dojde k volnému přestupu. To se nelíbilo Katařanovi, který, jak uvádí novinář, chová ke kormidelníkovi Bílého baletu hlubokou nelibost.

To vše kvůli Florentinově dlouhodobé snaze o Mbappého a jeho působení v Super lize. Tentokrát však Al-Khelaïfi neměl na Španěla žádný vliv ani způsob, jak ho donutit k jednání, které si Katařan jednoduše vymyslel ve své hlavě.

Když Al-Khelaïfi něčeho nedosáhne, rozzuří se, zdůrazňuje Degorre. Jedním z jeho prvních únorových rozhodnutí bylo omezit Mbappého vystoupení po jeho rozhodnutí odejít. Útočník od svého srpnového návratu do týmu až do poloviny února nastoupil v každém utkání a za celou tu dobu vynechal 90 minut pouze jednou, přičemž po tomto rozhodnutí nastoupil pouze do 11 z 21 celých zápasů.

Zapomenutá platba

Kromě toho PSG „zapomnělo“ hráči v únoru vyplatit další bonus (pravděpodobně podpisový bonus z roku 2021, který činil 60 milionů eur za sezonu; připomeňme, že PSG podepsalo hráče na 2+1 sezonu v roce 2021, v níž měl pobírat 72 milionů eur hrubého platu ročně, obdržet 3×60 milionů eur na podpisových bonusech a 70, 80 a 90 milionů eur na věrnostních bonusech za působení v týmu v každé z následujících sezon, resp. v dubnu) a plat za duben.

Zdroje z PSG uvádějí, že tato částka se pohybuje právě kolem zmíněných 80 milionů eur. Jiné zdroje tvrdí, že probíhají jednání o tom, že PSG získá z Francouzova odchodu ještě více, než bylo dohodnuto.

L’Équipe poznamenává, že v podstatě žádná jednání neprobíhají, protože záležitost již několik dní řeší právníci obou stran. Zástupci PSG chtějí, aby byla vytvořena písemná smlouva týkající se letních dohod s hráčem. Zástupci fotbalisty očekávají, že mu budou vyplaceny dlužné peníze.

Sám Mbappé je zkrátka přesvědčen, že rozhodnutí trenéra z posledních měsíců nebyla sportovní, a pokud někdo porušil letní dohody, byl to prezident Al-Khelaïfi. O tom, zda je Kylian připraven předat zmíněných 80 milionů eur jako věrnostní bonus, kterého se v srpnu vzdal, zatím nepadlo ani slovo.

Dnes se útočník objeví na tréninkovém kempu Francie. Lidé z národního týmu jsou přesvědčeni, že fotbalista se bude soustředit pouze na vítězství na EURO a nedovolí, aby situace v klubu narušila jeho přístup v národním týmu.

Není však pochyb o tom, že se Mbappé chtěl dnes objevit ve středisku Clairefontaine s tím, že jeviště PSG je zcela uzavřené. L’Équipe uzavírá, že útočník nakonec nemusel v sobotu odehrát svůj „poslední zápas“ za Les Parisiens a bude muset ještě trochu zabrat. Tentokrát ve finanční oblasti.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: L'Équipe

3 Komentářů

 • Avatar

  „myslel, že mu Real zaplatí za volný přestup Mbappého..“

  Nassersi je manažér roka :rofl::rofl::rofl: :joy::joy::joy:

  1
  0
  • Avatar

   Holt není Nasir jako Násir. :upside_down:

   Tenhle týpek je další „lepšočlověk“, ve skutečnosti proradný a špinavý až na půdu, který si vymýšlí pseudokauzy, jak potrestat někoho, kdo mu nejde na ruku – v tomto případě Real. Podle článku mu jeden bonus podivně vyplatili, i když neměli, namísto jiného bonusu, který mu měli vyplatit. Takže jsou tedy plus mínus na nule, kdyby pseudokauza nedopadla a skončila u soudu, ale zatím zkoušejí blábolit, že jeden bonus není druhý bonus a že z toho něco vyplývá pro Mbanka a pro Real. Jestli jsou tihle arogantní kreténi v něčem „lepší“, tak jedině v podvádění a lhaní.

   A nevím jak vy, ale pro mě neuvěřitelné, kolik mu nasypali všemožných bonusů. Oni si fakt myslí, že když mají neomezené zdroje, tak za prachy si koupí úplně všechno. Klidně celou Evropu – a to doslova! A tohle je musí straaašně srát, že úplně všechno si nekoupí.

   Navíc tenhle hňup by zbankrotoval úplně každý klub na světě, kromě City a PSG. A to včetně Bayernu a podpory německé vlády, Ten by zbankrotoval i Německo. :sweat_smile: :rofl:

   0
   0
 • Avatar photo

  […] V té době se soustředil především na to, aby se s klubem dohodl na návratu do týmu, čehož nakonec dosáhl. Deník potvrzuje, že PSG však porušilo dohodnuté podmínky, když mu vyplatilo bonus, kterého se vzdal, a následně mu odebralo další bonusy a pravidelné platby. O této situaci si můžete přečíst zde. […]

  0
  0

Přidat komentář

Související články

Nacho: Pamatujte si mě jako odchovance, který pro svůj klub obětoval VŠECHNO
Přestupy

Nacho: Pamatujte si mě jako odchovance, který pro svůj klub obětoval VŠECHNO

Nacho Fernández se rozloučil s Realem Madrid a fanoušky emotivním vzkazem na sociálních sítích. „Drazí Madridistas, Chci vám říct pár…
OFICIÁLNĚ: Nacho opouští Real Madrid!
Přestupy

OFICIÁLNĚ: Nacho opouští Real Madrid!

Nacho Fernández po mnohaletém působení končí v Realu Madrid. Klub vše oznámil na svých komunikačních kanálech. „Real Madrid oznamuje, že…
OFICIÁLNĚ: Vinícius Tobias opouští Real Madrid
Přestupy

OFICIÁLNĚ: Vinícius Tobias opouští Real Madrid

Vinícius Tobias se prostřednictvím sociálních sítí rozloučil s klubem i fanoušky. Real Madrid nevyužil opci na koupi brazilského reprezentanta, který…
MARCA: Franco Mastantuono se blíží k Realu Madrid
Přestupy

MARCA: Franco Mastantuono se blíží k Realu Madrid

Franco Mastantuono stále směřuje k tomu, aby svou budoucnost spojil s Los Blancos. Pro Real Madrid je jasné, že mladý Argentinec…