Kolik si Kylian Mbappé vydělá v Realu Madrid? Jaké číslo dresu si zvolí?

Kolik si Kylian Mbappé vydělá v Realu Madrid? Jaké číslo dresu si zvolí?
Bellingham, Mbappé a Vinícius

Le Parisien zdůrazňuje, že klub byl nyní v jednání v lepší pozici, což mu umožnilo výrazně snížit částku za pětadvacetiletého hráče ve srovnání s jednáním před dvěma lety. Připomeňme, že to byly právě noviny z hlavního města, které také jako první informovaly o přesné výši platu a bonusů v poslední smlouvě Francouze s Paris Saint-Germain.

Deník z hlavního města uvádí, že se po situaci v roce 2022 role obrátily a nyní měl klub silnější vyjednávací pozici než hráč, takže jednání byla obtížnější a méně plynulá. Le Parisien přitom zdůrazňuje, že když Kylian Mbappé v létě oficiálně oznámil Paris Saint-Germain, že se vzdává další sezony ve své smlouvě a hodlá klub v roce 2024 opustit, nebyl si vůbec jistý, kde nakonec skončí.

V té době se soustředil především na to, aby se s klubem dohodl na návratu do týmu, čehož nakonec dosáhl. Deník potvrzuje, že PSG však porušilo dohodnuté podmínky, když mu vyplatilo bonus, kterého se vzdal, a následně mu odebralo další bonusy a pravidelné platby. O této situaci si můžete přečíst zde.

Tvrdé podmínky Realu Madrid

Real Madrid do situace vstoupil v lednu, ale opatrně, aby neudělal chybu z roku 2022. Především královští hned zdůraznili, že nejsou připraveni utratit tolik, kolik chtěli utratit před dvěma lety. První jednání s generálním ředitelem José Ángelem Sánchezem, pravou rukou Florentina Péreze, nebyla tak snadná jako jednání v roce 2022, kdy bylo dohody dosaženo rychle.

Vedení Bílého baletu si stanovilo tak tvrdé podmínky, že Mbappého okolí začalo pochybovat, zda bude možné Kylianův sen splnit. Le Parisien analyzuje, že Real se pravděpodobně nechtěl příliš odchýlit od zavedeného platového žebříčku v šatně, kde za tu dobu vyrostly skutečné hvězdy. Nakonec si Mbappé vydělá nejvíc, ale ne v takové míře, jak by si mohl vydělat dříve.

Le Parisien uvádí, že hráčův základní plat bude více než poloviční oproti 72 milionům eur hrubého, které útočník pobíral v Paříži. K tomu se bude připočítávat maximálně kolem 20 milionů eur hrubého na bonusech a prémiích za různé individuální a týmové úspěchy v každé sezoně.

Co se týče bonusu za podpis smlouvy, před dvěma lety mu Real Madrid nabízel zhruba 120 milionů eur, nyní se však očekává, že tento bonus bude činit něco málo přes polovinu této částky.

Jaký by mohl být plat

Pokud bychom z těchto informací vycházeli při stanovení částek (jedná se o naše výpočty, nikoli o výpočty novin), pak by ročně mohl Real Mbappému vyplácet například 40 milionů eur hrubého na základním platu a přibližně 12 milionů eur hrubého na podpisových bonusech. To by dávalo výplatu kolem 52 milionů eur ročně v hrubém vyjádření, tedy smluvně 26 milionů eur na ruku (pro výpočty v hrubém a čistém vyjádření používáme zjednodušení, že se jedná o poloviční částku, ale národní a regionální daně v Madridu činí dohromady 45 %).

K tomu by se připočetly výše zmíněné výkonnostní odměny, které by mohly dosáhnout 20 milionů eur hrubého. Madridští insideři v posledních měsících informovali, že klub usiluje o to, aby celková roční amortizace hráče činila 50-60 milionů eur ročně, a zdá se, že by to mohlo vyjít.

Deník pokračuje, že Mbappé přijal výrazné snížení platu, protože vsadil na sportovní projekt a samotný přesun do Realu Madrid, který je jednomyslně považován za nejlepší klub na světě ve všech ohledech. Deník zároveň poukazuje na to, že pro fotbalistu bylo snazší vzdát se svého vysokého platu, protože si vybojoval, jak je definováno, „pohodlné“ rozdělení práv na svá velmi cenná obrazová práva (ve Španělsku se uvádělo, že si hráč může ponechat až 80-90 % svých práv).

Číslo dresu

Deník v tomto článku přidává některé další podrobnosti. Zajímavé je, že pětiletá smlouva je nejdelší smlouvou, kterou Mbappé ve své fotbalové kariéře podepsal, pokud poukážeme na to, že jeho první sezona v Paříži byla pouze hostování.

Vedení Los Blancos slíbilo Francouzovi číslo 10, ale Kylian akceptuje, že si na něj musí počkat, dokud Luka Modrić neodejde nebo neukončí kariéru. Vše nasvědčuje tomu, že útočník převezme uvolněné číslo 9 a zopakuje se tak situace z příchodu jeho idolu Cristiana Ronalda do Realu, který si na číslo 7, tehdy obsazené Raulem, musel rok počkat.

Le Parisien upozorňuje, že v otázce čísla však neexistuje žádné potvrzení a Kylian by klidně mohl vsadit na nějaké jiné číslo. Prezentace nemá žádné datum, ale podle francouzského listu není šance, že by se uskutečnila před koncem francouzské účasti na EURO.

Předchozí kontrakt v PSG

Tři doplňující informace k článku. V roce 2022 získal Francouz od PSG následující podmínky ve smlouvě 2+1, kterou naplnil pouze v základní podobě bez volitelné sezony: Roční plat 72 milionů eur; 60 milionů eur za podpis za každou odehranou sezonu; 70, 80 a 90 milionů eur věrnostní bonus za každou další sezonu.

Celkem by si za splnění tříleté smlouvy mohl vydělat 636 milionů eur hrubého. Pokud vezmeme v úvahu, že se Kylian nakonec vzdá věrnostního bonusu za druhou sezónu a dohodne se na tom s PSG, vydělá si za tyto dvě poslední sezóny v Paříži ještě celkem 334 milionů eur hrubého.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: leparisien.fr

8 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Nacho: Pamatujte si mě jako odchovance, který pro svůj klub obětoval VŠECHNO
Přestupy

Nacho: Pamatujte si mě jako odchovance, který pro svůj klub obětoval VŠECHNO

Nacho Fernández se rozloučil s Realem Madrid a fanoušky emotivním vzkazem na sociálních sítích. „Drazí Madridistas, Chci vám říct pár…
OFICIÁLNĚ: Nacho opouští Real Madrid!
Přestupy

OFICIÁLNĚ: Nacho opouští Real Madrid!

Nacho Fernández po mnohaletém působení končí v Realu Madrid. Klub vše oznámil na svých komunikačních kanálech. „Real Madrid oznamuje, že…
OFICIÁLNĚ: Vinícius Tobias opouští Real Madrid
Přestupy

OFICIÁLNĚ: Vinícius Tobias opouští Real Madrid

Vinícius Tobias se prostřednictvím sociálních sítí rozloučil s klubem i fanoušky. Real Madrid nevyužil opci na koupi brazilského reprezentanta, který…
MARCA: Franco Mastantuono se blíží k Realu Madrid
Přestupy

MARCA: Franco Mastantuono se blíží k Realu Madrid

Franco Mastantuono stále směřuje k tomu, aby svou budoucnost spojil s Los Blancos. Pro Real Madrid je jasné, že mladý Argentinec…