Marco Asensio a Pedri González. Podobný osud dvou možných sobotních rivalů

Čas 08. 04. 2021, 12:35 | Autor Laša | Zdrojas.com
Marco Asensio v El Clásicu z roku 2017
Marco Asensio v El Clásicu z roku 2017

Možná se tak na první pohled nezdá, ale Marco Asensio a Pedri González mají mnoho společného. Tedy pokud jde o jejich cestu do Realu, respektive Barcelony. Mohli totiž v sobotu nastoupit na opačné straně barikády.

Oba snili v dětství za to, že si zahrají za Real Madrid a Barcelonu. Ten jeden snil o dresu Los Blancos, druhý o dresu Blaugranas.

Marcův příběh

Barcelona byla velice blízko k podpisu Asensia v létě 2014. Mallorca, které Marco tehdy patřil, požadovala pouze 4,5 milionů eur. Barceloně s Andoni Zubizarretou v čele sportovního managementu se však takový přestup nezdál. Nakonec Mallorce navrhli, že oněch 4,5 milionů eur zaplatí ve splátkách.

Jenže Mallorca byla neoblomná. Potřebovala peníze na stůl hned, aby vyrovnala svůj vlastní rozpočet. K přestupu tak nedošlo a Barcelona raději za 5,5 milionů eur koupila Douglase.

V zimě téhož roku vstoupil na scénu Real Madrid, který neváhal zaplatit okamžitě. Asensio pak do konce sezóny zůstal v Mallorce na hostování. Sezónu 2015/16 pak strávil na hostování v barcelonském Espanyolu. O rok později již hájil barvy Realu Madrid.

A jak se on sám vyjádřil k tomuto přestupu v roce 2017 pro rádio COPE? „Byl to asi osud. Od Barcelony jsem byl jen krůček, ale nedopadlo to. A jsem za to neskutečně rád, protože dnes bych asi nebyl v Realu Madrid. Vždy jsem chtěl hájit bílý dres. Byly to velmi komplikované dny. Ale když se mi ozvali zástupci Realu, hned jsem ze sebe dostal, že chci hrát jen tam.

Nerozhodnost Barcelony tak pomohla splnit Marcovi jeho sen. Na povrch totiž neustále vyplouvají fotografie z Asensiova dětství, kde je právě v dresu Realu Madrid.

Pedriho příběh

Hráč Barcelony šel opačnou cestou. Od dětství byl jeho idolem Andrés Iniesta. Vždy snil o tom, že půjde právě v jeho stopách. V roce 2018 mu však představitelé Laguny, tým z jeho rodného města na Tenerife, oznámili, že se má sbalit a odcestovat do Valdebabas. Real Madrid si jej chce prověřit na vlastní oči.

A tak se 5. února 2018 Pedri dostal do Madridu, kde absolvoval dva tréninky s mládežnickým výběrem Realu Cadete A. Tehdy se však vrátil s tím, že na Real Madrid výkonnostně nemá.

K Los Blancos se Pedri mohl znovu přidat v létě 2019, kdy jej klub opět sledoval, tentokrát již jako hráče Juvenilu de Las Palmas. I tentokrát však byl jeho přestup zamítnut někým v kancelářích Realu. A tehdy na scénu vstoupila Barcelona, která neváhala za něj zaplatit 5 milionů eur. Pedri je jednou z největších senzací Koemanova výběru v této sezóně.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (7 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!