Legendární Goyo Benito: Držitel nejvyššího vyznamenání Realu Madrid a legenda klubu

Čas 05. 04. 2020, 14:45 | Autor thjuks | Zdrojrealmadrid.com
Goyo Benito
Goyo Benito

2. dubna zemřel bývalý obránce Goyo Benito, velká postava historie Realu Madrid. V Česku a na Slovensku ho málokdo zná, ale ve Španělsku je tohle jméno legendární. Kdo byl tenhle chlapík, který většinu kariéry nosil výrazný knír?

Gyyo se narodil rok po konci druhé světové války v malém městečku v centrálním Španělsku. V dětství měl velké vlohy na atletiku, a když v 17 letech podepsal první smlouvu s Realem Madrid, byl mládežnickým mistrem Španělska v hodu oštěpem.

Benito byl díky ramenaté postavě vhodným hráčem do středu obrany. Ačkoliv nebyl žádný obr, měřil 180 centimetrů, neúnavně vynikal v osobních soubojích.  V Realu Madrid slavil šestkrát trofej La Ligy a pětkrát Copa del Rey. Ve španělském národním týmu působil osm let.

V roce 1966 nastoupil Goyo poprvé za první tým Realu Madrid a zůstal mu věrný až do konce kariéry v roce 1982. Za svou věrnost byl ještě během kariéry odměněný oceněním Laureada del Real Marid, zlatým odznakem za mimořádné služby klubu. Za celou historii Realu jej dostali jen dva hráči - Goylo Benigo a Pirri. Nikdo jiný!

Když odcházel do fotbalového důchodu, jeho spoluhráči byli hráči další úžasné generace jako byli Del Bosque, Camacho, Juanito a Santillana.

Své poslední dny Benito prožil v pečovatelském domě v Madridu. Trpěl Alzheimerovou chorobou a osudné se mu stalo onemocněn COVID-19. Zemřel ve věku 73 let.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (1 příspěvek) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!