Karim Benzema: Kočka, která se stala nejlepším fotbalistou světa

Karim Benzema: Kočka, která se stala nejlepším fotbalistou světa
Karim Benzema

Karim Benzema přišel do Realu Madrid v roce 2009 a za ta léta prošel úžasnou proměnou, díky které (snad) brzy obdrží Zlatý míč. Ve věku 34 let má za sebou nejlepší sezónu a splácí tak důvěru, kterou do něj klub roky vkládá.

Pro nejúspěšnější klub na světě se 120letou historií, je těžké být překvapen úspěchy a výkony fotbalisty. Karim Benzema to však dokázal. Vždy byl považován za prvotřídního fotbalistu, technického útočníka, „desítku“, který hraje jako „devítka“, ale málokdo čekal, že ve svých třiceti, natož 34 letech bude na své nejvyšší úrovni. Real Madrid je příjemně překvapen výkony hráče, který je chloubou Florentina Péreze, který ho v roce 2009 přivedl za třicet milionů eur.

Za 120 let existence klubu se to ve 34 letech podařilo jen dalším dvěma hráčům – Di Stéfanovi a Cristianovi. Benzema se už deset let snaží překonat vlastní gólový rekord sezony. Před jedenácti lety mu Mourinho dal pejorativní přezdívku gato („kočka“) a Francouz se s trenérem chystali setkat a vynadat mu za toto pohrdání.

Rozloučení Bílého baletu s Ronaldem mu umožnilo hrát svobodně a ukázat všechny své kvality. Dnes může být Mourinho s Francouzem spokojený, protože Benzema je na špičce evropského fotbalu.

Ve třech sezónách po Cristianově odchodu nastřílel 30 gólů, 27 a znovu 30, a v té poslední sezóně všechny překvapil 44 góly, čímž dosáhl na svou první Pichichi ve španělském fotbale a korunu nejlepšího střelce Ligy mistrů.

Speciální fyzická příprava

Všechna tato čísla jsou oprávněná, protože Karim již 5 let podstupuje speciální fyzickou přípravu. Francouz použil metodu Cristiana, který každý rok ztratí kilogram svalů, aby získal flexibilitu a měl velmi štíhlé tělo. Stejný směr sleduje i 34letý útočník. Dnes váží o pět kilogramů méně, než když byl Portugalec jeho týmovým kolegou.

Dalším klíčovým bodem je, že dospěl jako člověk. Spí osm hodin denně stejně jako jeho dlouholetý spoluhráč Modrić a vede spořádaný a poklidný život se svou současnou partnerkou Corou Gauthier, se kterou má syna Ibrahima. Karim má další dceru Melii z předchozího vztahu s Chloé Laundry.

Smlouva na dva roky ve věku 34 let

Dalším klíčovým faktorem jeho vynikajících výkonů je to, že jako nikdo jiný umí pracovat se svou únavou v každém zápase. Karim nabízí svůj nejlepší výkon, aniž by se unavoval hloupými sprinty, které nemusí dělat, když to není potřeba.

Jeho fyzická úroveň z něj dělá jediného hráče Realu Madrid nad 32 let, který prodloužil smlouvu na více než rok. V současné době má s klubem smlouvu na další sezónu a klub mu již předložil návrh do roku 2024, aby odstranil jeho přetrvávající pochybnosti o tom, jak dlouho bude hrát.

Real Madrid chce, aby se v této explozi vrcholné formy cítili dobře a aby za dva roky mohl zvážit, zda bude pokračovat ve hře ve španělské metropoli. Zdá se, že vše je již dohodnuté, ale oficiálně bude vše potvrzeno později.

Práce v USA

Taková je oddanost, disciplína, důslednost a důvěra, kterou Benzema v klubu ukazuje, je jediným hráčem, který si mohl do úterý 19. července odpočinout a připojil k týmu až v USA.

Bude to speciální sezóna pro Benzemu, který doufá, že si v prosinci zahraje na mistrovství světa s Francii a ještě předtím získá Zlatý míč. Letošní zimní mistrovství světa přeruší běžnou sezonu, ale útočník chce ukázat svou dobrou stránku v klubu i v reprezentaci, i když vše bude vyžadovat komplikovanou fyzickou adaptaci.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: eldebate.com

3 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Ancelotti vysílá jasné signály. Náhradníky dělí na dvě skupiny
Mužstvo

Ancelotti vysílá jasné signály. Náhradníky dělí na dvě skupiny

V závěrečné fázi sezóny, s jistou budoucností v klubu pro následující ročník, ukazuje italský trenér, že se při svém rozhodnutí drží pevně…
Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid
Mužstvo

Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid

Fabrizio Romano se vyjádřil ke zprávám ze Španělska. Podle jeho informací Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid. Arda…
Real překonal hranici 100 vstřelených gólů. Bez Benzemy ho táhne Jude, Vini a Rodrygo
Mužstvo

Real překonal hranici 100 vstřelených gólů. Bez Benzemy ho táhne Jude, Vini a Rodrygo

Díky třem vstřeleným gólům v úterním čtvrtfinále Ligy mistrů proti Manchesteru City se Los Blancos dostali na 101 vstřelených gólů v rámci…
Kapitán bez pásky. Valverde je neoficiálním lídrem týmu
Mužstvo

Kapitán bez pásky. Valverde je neoficiálním lídrem týmu

Fede Valverde byl v úterním utkání skutečným lídrem Realu Madrid. Uruguayec sice na rukou neměl kapitánskou pásku, ale do střetnutí vložil…