Jen pět klubů La ligy bylo v sezóně 2021/2022 v zisku. Real Madrid je jedním z nich

  Jen pět klubů La ligy bylo v sezóně 2021/2022 v zisku. Real Madrid je jedním z nich
  La Liga

  Pouze pět klubů oficiálně ukončilo sezónu 2020/21 s finančním ziskem. Mezi nimi byl samozřejmě Real Madrid. 

  La Liga před pár týdny oznámila, že kluby Primery a Segundy v sezóně 2020/21 dohromady zaznamenaly tržby 3,818 miliardy eur, což je pokles o 24,1 % ve srovnání se soutěží 2019/20.  

  Vedoucí představitelé soutěže říkají, že bez pandemie by byl předpokládaný příjem ze sezóny 2020/21, 5,166 miliardy eur. Finanční ztráty činily celkem 892 milionů eur, když v předchozí sezóně, první s pandemií, se jim podařilo souhrnně dopadnout černých číslech.  

  Portál Palco23 shrnuje, že jde především o důsledek toho, že sezonu 2020/21 uzavřelo se ziskem pouze pět klubů Primery. Byly to Real Madrid, Granada, Osasuna, Elche a Cádiz.  

  Bílý balet utržil 874 tisíc eur, Granada  3,2 milionu eur, Osasuna  1,3 milionu eur, Elche  11,9 milionu eur, což je rekord souteže, a Cádiz 60 tisíc eur. 

  Červená čísla 

  Zbytek týmů z nejvyšší ligy zaznamenal ztráty. Barcelona si připsala ztrátu 481 milionů eur, což odpovídá více než polovině ztráty celé ligy.  

  Ztráty ostatních týmů činily: 111,6 milionů eur pro: Atlético; 41,3 Sevillu; 36,6 Betis; 32,2 Levante; 31,2 Valencii; 25.4 Athletico; Espanyol 11,4; 14.2 Villarreal. Getafe, Celta, Deportivo Alavés, Real Sociedad, Mallorca a Rayo Vallecano zaznamenaly ztráty nižší než 10 milionů eur.  

  Jen v Segundě byla v sezóně 2020/21 zaznamenána celková ztráta 57,5 milionu eur. V plusu byly pouze Eibar, Zaragoza, Tenerife, Leganés, Ponferradina a Mirandés.  

  Pro pořádek, Real Madrid v červenci oznámil své finanční výsledky za předchozí sezónu, tedy  2020/21. Připomeňme, že tržby byly zaznamenány ve výši 653 milionů eur a zisk byl 874 tisíc eur.  

  Navíc k 30. červnu bylo v klubové pokladně 122 milionů eur a čistý dluh se snížil z 241 milionů na 46 milionů. Více o finanční rekapitulaci sezóny, kterou socios schválili v listopadu, si můžete přečíst v tomto článku. 

  350 milionů eur 

  Podle informací serveru GOAL bude mít Real Madrid přichystáno na letošní přestupové období až 350 miliónů eur. 

  To vše díky úspěchu v Lize mistrů, kde Los Blancos utržili 132,5 miliónů eur a také díky odchodům Balea, Isca a Marcela. Bílý balet také ušetřil obrovský balík peněz na setrvání Mbappého v PSG.  

  Část této sumy však už stihlo vedení Realu utratit, a to za podpisy nových hráčů, konkrétně Antonia Rüdigera a Auréliena Tchouméniho. 

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: palco23.com, goal.com

  3 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Nominace Real Madrid – Sevilla: Potvrzen Rüdiger. Také soupeře kosí zranění
  La Liga

  Nominace Real Madrid – Sevilla: Potvrzen Rüdiger. Také soupeře kosí zranění

  Real Madrid zveřejnil nominaci na nedělní zápas proti Seville (začátek ve 21:00 na Nova Sport 4). Jak už bylo oznámeno,…
  Ancelotti před Sevillou: Musíme využít náskoku, který jsme si v lize vytvořili
  La Liga

  Ancelotti před Sevillou: Musíme využít náskoku, který jsme si v lize vytvořili

  Carlo Ancelotti tradičně hovořil v tiskovém centru ve Valdebabas před zítřejším ligovým zápasem. „Proti Seville musíme předvést stejný výkon, jakým se…
  AS: Antonio Rüdiger bude hrát v neděli proti Seville
  La Liga

  AS: Antonio Rüdiger bude hrát v neděli proti Seville

  Na sobotním tréninku, posledním před nedělním zápasem proti Seville, měl Carlo Ancelotti k dispozici 16 hráčů A-týmu včetně uzdraveného Antonia Rüdigera.…
  Trenér Sevilly před nedělním zápasem: Real Madrid ví, jak uctít své legendy
  La Liga

  Trenér Sevilly před nedělním zápasem: Real Madrid ví, jak uctít své legendy

  Quique Sanchez Flores se v polovině prosince stal už třetím koučem Sevilly. Jeho úkolem je pozvednout tápající Andalusany, kteří se v té…