Hráči, kteří zakončili kariéru v Realu Madrid. Kroos ve společnosti Camacha, Sanchíse, Zidana a Hazarda

Hráči, kteří zakončili kariéru v Realu Madrid. Kroos ve společnosti Camacha, Sanchíse, Zidana a Hazarda

Jen málo hráčů v historii fotbalu mělo možnost ukončit svou kariéru v Realu Madrid. Nyní se Toni Kroos připojí ke jménům jako Santiago Bernabéu, Paco Gento, Manolo Sanchís, Zinédine Zidane nebo… Eden Hazard.

Toni Kroos opakovaně prohlásil, že by rád ukončil svou fotbalovou kariéru na samém vrcholu. Nakonec tento cíl uskuteční a pověsí kopačky na hřebík jako hráč Realu Madrid, což historicky není nejjednodušší. Mnozí fotbalisté raději dohrávají poslední roky své kariéry v Saúdské Arábii nebo ve Spojených státech, někdy se rozhodnou podepsat tu poslední smlouvu s úplně jiným evropským klubem. Kroos se však svým rozhodnutím připojil k vybrané skupině hráčů – od Santiaga Bernabéua až po Edena Hazarda.

V nejstarší historii Realu Madrid nebylo moc hráčů, kteří by hledali své štěstí následně i jinde mimo španělskou metropoli. Výčet jmen, které zakončily hráčskou kariéru v bílém dresu, začněme Juanem Monjardínem (za Real v letech 1919-1929), který v dresu Los Blancos vstřelil 55 gólů v 74 zaznamenaných zápasech. Zemřel při autonehodě v roce 1950. Mnohem delší kariéru v Madridu měl Félix Quesada, který v letech 1922-1936 odehrál celkem 246 zápasů a stal se vítězem prvních dvou španělských mistrovských titulů v historii klubu. A Santiago Bernabéu, který se předtím, než se zapsal do historie jako legendární prezident, působil na hřišti jako fotbalista a kapitán. Po krátké epizodě v Atlétiku Madrid se vrátil do klubu svého srdce, kde v roce 1927 ukončil fotbalovou kariéru, aby pak působil jako trenér, delegát, člen představenstva a od roku 1943 jako prezident.

Gento a El Brujo

Poslední dva čestní prezidenti Realu Madrid, Paco Gento (600 zápasů a šest pohárů pro vítěze PMEZ) a Amancio Amaro (471 zápasů), ukončili svou fotbalovou kariéru v dresu královského klubu. Druhý jmenovaný byl také členem technického štábu prvního týmu, skautem a nakonec v roce 2000 členem představenstva Florentina Péreze.

Camacho a Chendo

Osmdesátá léta s sebou přinesla dva fotbalisty, kteří celou svou kariéru strávili pouze a výhradně v barvách Los Blancos. José Antonio Camacho (577 zápasů) a Chendo (497 zápasů) byli celý život spojeni s Realem Madrid a nikdy neoblékli dres jiného klubu. První z nich se krátce po ukončení fotbalové kariéry připojil k mládežnickým kategoriím jako trenér a poté i na pár měsíců převzal první tým královského klubu. Chendo se naopak po skončení kariéry stal klubovým funkcionářem.

Pouze jeden z La Quinta del Buitre

Legendární a úspěšná La Quinta del Buitre měla pouze jednoho fotbalistu, který ukončil kariéru v Realu Madrid. Byl jím Manolo Sanchís, který za klub odehrál celkem 710 zápasů a s fanoušky se rozloučil v roce 2001. Emilio Butragueño a Míchel naopak odešli do Mexika do Atlética Celaya, Miguel Pardeza odešel do Realu Zaragoza, zatímco Martín Vázquez strávil před odchodem do zahraničí ještě dva roky v Deportivu La Coruňa.

Zizou a Eden Hazard

Současnost začíná u Zinédina Zidana, který jako jediný z Los Galácticos ukončil svoji hráčskou klubovou kariéru v Realu Madrid. Stalo se tak v roce 2006, ale po rozlučkovém zápase na Santiago Bernabéu odjel ještě s francouzskou reprezentací na mistrovství světa, kde došel až do finále. Raúl se rozhodl prodloužit si hráčskou kariéru v Schalke, Fernando Hierro zamířil do Boltonu, Roberto Carlos přestoupil do Fenerbahçe a Guti do Beşiktaşe. Své poslední kroky v Realu Madrid neudělali ani Iker Casillas (přestoupil do Porta), Cristiano Ronaldo (zvolil Juventus) a Gareth Bale (ukončil kariéru v Los Angeles). Posledním hráčem, který tak s aktivním fotbalem na nejvyšší úrovni skončil v dresu Realu Madrid, byl před rokem Eden Hazard.


Zdroj: as.com

Přidat komentář

Související články

Všechno nejlepší, legendo! Real Madrid dnes slaví 122 let od založení
Kronika Bilého baletu

Všechno nejlepší, legendo! Real Madrid dnes slaví 122 let od založení

Přesně před 122 lety byl oficiálně založen klub, který se zapsal do fotbalové i basketbalové historie zlatým písmem. Real Madrid…
Nečekaně pevná obrana Realu v lize. Lepší čísla měla naposledy v roce 1991
Mužstvo

Nečekaně pevná obrana Realu v lize. Lepší čísla měla naposledy v roce 1991

Před sezonou právem vyděsila fanoušky Realu Madrid zpráva o dlouhodobém zranění brankáře Thibauta Courtoise. Když se k němu po prvním…
Jude Bellingham tvoří historii. Za 15 zápasů dal více gólů než CR7 i Di Stéfano
Kronika Bilého baletu

Jude Bellingham tvoří historii. Za 15 zápasů dal více gólů než CR7 i Di Stéfano

Neuvěřitelný vstup do angažmá v Realu Madrid pokračuje. Jude Bellingham skóroval i na půdě Cádizu a překonal tím v historických…
Bellinghamův snový start v Realu. Více gólů měl pouze legendární Di Stéfano
Liga mistrů

Bellinghamův snový start v Realu. Více gólů měl pouze legendární Di Stéfano

Za dva měsíce zcela pobláznil fanoušky Realu Madrid. Jude Bellingham prožívá naprosto fantastický vstup do nového angažmá. Naposledy to potvrdil…