Kapitán v ohrožení! Sergio Ramos čelí obvinění za úmyslnou kartu proti Ajaxu

Čas 15. 02. 2019, 13:06 | Autor Malfoy49 | Zdrojbbc.com
Sergio Ramos
Sergio Ramos

Disciplinární komise UEFA zahájila řízení s kapitánem Realu Madrid Sergiem Ramosem po prvním osmifinálovém zápase a Ajaxem Amsterdam, ve kterém dostal obránce Realu žlutou kartu, kvůli které má stát v dalším zápase. Komise bude řešit, jestli si ji nenechal dát úmyslně – v tom případě by mu hrozil trest na dva zápasy a nestihl by tak případný první zápas čtvrtfinále.

Sergio Ramos fauloval Kaspera Dolberga v 89. minutě, kdy Real vedl 2:1. Žlutá karta byla neoddiskutovatelná – byl to jasný taktický faul, které vídáme na fotbalových trávnících každý víkend. Proč se tedy komise touto kartou bude zabývat?

Ramos: Úmysl? Nejdřív ano, poté ne  

Dvaatřicetiletý lídr Bílého baletu totiž reportérům nejdříve nevyvrátil, že by se nenechal „vyžlutit“ úmyslně. Až poté se na svém Twitteru nechal slyšet, že se ho zprávy o jeho údajném kalkulování pro vynechání dalšího zápasu s Ajaxem dotkly a o žádném úmyslu nemůže být řeč.

Ve čtvrtek pak UEFA vydala zprávu o tom, že bude otevřeno disciplinární jednání ohledně Ramosova prohlášení. 

Španělský reprezentant si ve středu večer odškrtnul již svůj 600. zápas v bílém dresu, kontroverzní žluté napomenutí se pak událo jen dvě minuty po vítězném gólu z kopačky Marca Asensia. Ramos na toto téma poté reagoval na Twitteru po zápase: „V takovém zápase se musíte rozhodovat v rámci několika setin sekundy. Nejlepší na dnešku je rozhodně výsledek. Nejhorší pak to, že nemohu pomoci svým spoluhráčům v odvetě.“

Precedens Carvajal i Alonso

S podobným případem má Real Madrid zkušenosti. V minulé sezoně byl potrestán Ramosův spoluhráč z obrany Dani Carvajal trestem na dva zápasy za to, že si nechal dát v rozhodnutém zápase a Apoelem Nikósie žlutou kartu, která by znamenala stop na další zápas.

Nejvíce kontroverzní pak byl v tomto ohledu zápas proti tureckému týmu Galatasaray Istanbul, kdy si úmyslně nechali dát kartu Ramos i Xabi Alonso, za což byli oba také dodatečně potrestáni.

Jak dopadne Sergio Ramos letos?   

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (13 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!