El Mundo: Benzema má smlouvu do roku 2024 a klub ho nehodlá nikam pouštět

El Mundo: Benzema má smlouvu do roku 2024 a klub ho nehodlá nikam pouštět
Karim Benzema

Real Madrid chápe touhu svého kapitána a milionové pokušení ze Saúdské Arábie, ale svého lídra se jen tak nevzdá. Los Blancos zdůrazňují, že Francouz má smlouvu na další sezonu. Deník MARCA dodává, že záměrem Karima Benzemy bylo a je zůstat v Realu Madrid i další sezonu. Francouz dokončí poslední rok své smlouvy.

Madridský El Mundo hlásí, že Karim Benzema podepsal smlouvu do konce příští sezony. Francouz měl smlouvu do roku 2023, ale zisk Zlatého míče vyvolal opci na prodloužení smlouvy o jeden rok a noviny tvrdí, že útočník ji ratifikoval.

Deník říká, že to znamená, že pětatřicetiletý hráč nebude po nedělním zápase proti Athleticu „volným hráčem“, a pokud chce změnit tým, musí požádat Florentina Péreze, aby ukončil smlouvu nebo řekl saúdské vládě, že potřebuje být vykoupen. El Mundo zdůrazňuje, že Real Madrid se svého kapitána jen tak nevzdá.

V únoru byla Benzemovi nabídnuta dvouletá smlouva v celkové výši 60 milionů eur od Saúdské Arábie, ale odmítl ji. Madridské noviny poukazují na to, že Saúdové se nyní vrátili s 200 miliony eur za dva roky hraní za jakýkoli klub ve své lize, což Karima přimělo k zamyšlení, jak uvádí Real Madrid. Klub však s Francouzem plánoval další sezonu a jen tak ho nehodlají pustit.

Některá média včera uvedla, že Benzema a jeho agent Karim Djaziri (tato role není oficiálně potvrzena, mnoho zdrojů uvádí, že je pouze přítelem a spolupracovníkem útočníka) se setkali s vedením ve Valdebebas, aby oznámili jeho odchod. El Mundo tvrdí, že Djaziri byl přítomen v zařízení Realu Madrid, aby pomáhal Benzemovi při natáčení propagačního materiálu pro Adidas.

Proč bych měl mluvit s fanoušky, když jsem v Realu… Internet mluví o budoucnosti, ale realita není internet,“ prohlásil sám Karim ve veřejném projevu na ceremoniálu deníku MARCA.

El Mundo dochází k závěru, že Francouz je zlákán nabídkou ze Saúdské Arábie, ale má smlouvu do roku 2024 a Real Madrid očekává, že pokud někdo bude chtít získat jejich hráče Ballon d’Or, dostanou za něj slušné odstupné.

Nabídka zůstává na stole

Večer Pablo Polo z deníku MARCA, který má dobré vztahy s Benzemou a jeho okolím, oznámil, že Francouz zůstává v Realu Madrid.

Podle novináře Benzema dostal nabídku ze Saúdské Arábie a velmi vážně o ní uvažoval, ale nakonec se rozhodl, že se cítil na to, že bude hrát ještě jednu sezónu v Realu Madrid na správné úrovni. Prozatím to bude poslední rok kapitána v bílém dresu, ale obě strany budou příští rok otevřeny jednání o prodloužení jeho funkčního období.

Je to však dlouhá cesta a útočník se může v příštím roce rozhodnout odejít do Saúdské Arábie. Polo tvrdí, že saúdská nabídka zůstává na stole, a přestože nebylo možné odmítnout, byl to Benzema, kdo si vybral Real Madrid.

Francouz přiznává, že letošní sezona nebyla nejlepší, ale celkově je s individuální i týmovou úrovní spokojený. Benzema cítí, že stále může Los Blancos nabídnout to nejlepší. V této sezoně vynechal 18 zápasů kvůli fyzickým problémům, ale byl nejlepším střelcem týmu. „Legenda pokračuje,“ uzavírá Polo.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: marca.com, El Mundo

5 Komentářů

 • Avatar

  Karim aj všetci veteráni ako Luka alebo Toni si zaslúžia absolútne uznanie a doživotnú vďaku za tú účasnú jazdu, ktorú sme spoločne absolvovali.

  No musíme sa posunúť. Rozumne rozvrhnúť kedy sa s kým rozlúčime, ako ho nahradíme a zapracujeme nové tváre. Musíme konečne spustiť postupnú obnovu. Útok, konkrétne stredný útočník je najväčší problém – nemáme v podstate žiadnu náhradu

  5
  0
 • Avatar

  Příští sezóna by měla být poslední pro Benze,Toniho i Luku jinak se vůbec nikam neposuneme a myslím, že hlavně zápas proti City ukázal, že je nejvyšší čas se posunout. Všichni jsou legendy Realu a vyhráli spolu všechno, ale je na čase jít dál a předat to mladším.

  3
  0
 • Avatar

  Hazaaaaard! Lepší mu zaplatit půlku platu než celý a ještě ho nechat zabírat místo v kádru. Správný rozhodnutí, týmu neměl vůbec co nabídnout. Ale je to šíleny, když byl před 4 lety na úrovni Neymara, Salaha a dalších přetahujících se o postavení třetího nejlepšího hráče.

  3
  0
 • Avatar

  Už týždeň dva sa píše o tom, že Benzema ide / nejde k Arabom. Jeden deň, že NIE, Real ho nepustí. Na druhý deň oficiálne vyhlásenie, že ÁNO, ide k Arabom. Načo ten cirkus?

  Ja sa prikláňam k jeho odchodu. V Reale už lepší nebude a na sklonku kariéry si môže prísť na veľký balík peňazí. Jeho odchodom sa uvoľní miesto pre nového útočníka. Horšie je, že s jeho odchodom sa asi nerátalo a musí sa narýchlo nájsť nový top útočník.

  Na záver všetkého. Benzema bol vynikajúci hráč, a hoci viac rokov robil na Ronalda, má výborné štatistiky a zapísal sa do histórie klubu. Preto si zaslúži uznanie aj dôstojnú rozlúčku s klubom. Karim, ďakujeme a nech sa darí. Raz sa vráti do štruktúr klubu.

  1
  0

Přidat komentář

Související články

Mbappé: Věděl jsem, že je mým osudem hrát za Real Madrid
Mužstvo

Mbappé: Věděl jsem, že je mým osudem hrát za Real Madrid

„Byl to můj dětský sen, na tento okamžik jsem čekal dlouho a chci se co nejrychleji přizpůsobit,“ dodala nová posila…
Kylian Mbappé byl prezentován na Santiago Bernabéu. Za tento znak a klub položím život, řekl
Mužstvo

Kylian Mbappé byl prezentován na Santiago Bernabéu. Za tento znak a klub položím život, řekl

Francouzský hráč se dnes objevil na zaplněném Santiago Bernabéu, kde byl v doprovodu prezidenta, členů představenstva a své rodiny představen…
AS: Do Madridu už dorazil také Endrick. Hned v neděli se chce zapojit do přípravy
Mužstvo

AS: Do Madridu už dorazil také Endrick. Hned v neděli se chce zapojit do přípravy

Jak informoval deník AS, brazilský útočník si zkrátil dovolenou o polovinu, aby byl Ancelottimu co nejdříve k dispozici. V neděli…
Zidane: Jude se zapíše do historie Realu Madrid. Jsem velmi šťastný, že je v Realu
Mužstvo

Zidane: Jude se zapíše do historie Realu Madrid. Jsem velmi šťastný, že je v Realu

Novináři z The Athletic dostali pozvání do zákulisí focení obálky EA FC 25, na které Zinédine Zidane mluví o Judu…