El Clásico: 10+10 důvodů z obou táborů proč rozhodně sledovat tento duel

El Clásico: 10+10 důvodů z obou táborů proč rozhodně sledovat tento duel

Real Madrid si 26. května zahraje třetí finále Ligy mistrů v řadě, do té doby jej však čeká ještě jeden velice prestižní zápas. Již tuto neděli od 20:45 se na Camp Nou zastaví čas, protože Real Madrid vyběhne na trávník proti domácím šampionům. Realu sice již o nic nejde, nejspíše skončí na třetím místě, Barcelona má již jistý titul, ale i tak se rozhodně tento duel vyplatí sledovat. Povíme Vám proč.

10 důvodů z pohledu Barcelony

1. Ukázat, že jsou nejlepší tým ve Španělsku

Katalánci získali jak pohár, tak se staly i mistry, to jim nikdo vzít nemůže. I navzdory tomu však mohou nyní dokázat, že jsou nejlepším týmem ze španělské ligy, když porazí Real Madrid.

2. Iniestovo poslední El Clásico

Španělský veterán si připíše 38. start proti Realu Madrid a bude to zároveň naposledy, co proti Realu nastoupí. V médiích se spekuluje, že by se hráči obou táborů mohli spojit a vytvořit uličku slávy právě pro tohoto kouzelníka.

3. Kontroverze ohledně uličky slávy

Několikrát probírané téma. Hosté žádnou uličku domácím dělat nebudou, několikrát to řekl jak Zidane, tak i Ramos. Loni byla situace opačná, kdy Real vyhrál MS klubů a následující zápas hrál El Clásico, Barcelona tuto tradici však porušila s odůvodněním, že oni na MS klubů nehráli, nemají proto důvod dělat šampionům uličku slávy.

4. Pichichi trofej

Messi 32, Ronaldo 24. Dá se říct, že zde je téměř rozhodnuto. Ovšem, do konce sezóny mohou oba hráči zasáhnout do čtyř zápasů, které při svých kvalitách mohou rozhodně přetavit v nějakých 8 branek. Otázkou ale zůstává, zda Real bude nasazovat Ronalda do ligových zápasů, kde už kromě zmíněné odměny o nic nepůjde, nebo zda jej bude šetřit na finále Ligy mistrů.

5. Barcelona může odehrát sezónu bez porážky

26-8-0, to je dosavadní ligová bilance Barcelony. Pokud v neděli neprohraje, je velice pravděpodobné, že letošní ligovou sezónu projde bez jediné prohry.

6. Messi a Ronaldo na place

K tomu není potřeba něco dodávat, dva nejlepší fotbalisté na světě budou na jednom trávníku, bude zajímavé, který hráč bude na konci zápasu šťastnější. 

7. Barcelona může vyhrát domácí El Clásico od sezóny 2014/2015

Ano, je to tak. Od této doby domácí neporazili Real Madrid na svém stadionu. Buď se body dělily, nebo se radovali hosté z Madridu. 

8. Mnoho skvělých hráčů na hřišti

Tak jako každé El Clásico, i tentokrát budou na hřišti běhat ty největší fotbalové hvězdy, jaké lze momentálně spatřit. Už jen z tohoto důvodu je zápas tím nejsledovanějším na celém světě.

9. Porazit Real Madrid

Tenhle bod si zaslouží vlastní důraz. Ve Španělsku jsou dva největší kluby, dva nejúspěšnější, dva nejbohatší, Real Madrid a Barcelona. Vzhledem k tomu, že v tomto zápase už nepůjde o postavení v tabulce, nebo nějaké body, prestiž tohoto utkání to nijak nesnižuje. Vítěz tohoto duelu bude moct tvrdit, že je nejlepším klubem ve Španělku, o motivace tedy nemůže být nouze.

10. Politická situace v Katalánsku

Bude se jednat o první El Clásico od loňského vyhlášení nezávislosti Katalánska, což jistě atmosféru ještě umocní.


10 důvodů z pohledu Realu Madrid

1. Hosté mohou dokázat, že jsou lepším týmem, přestože titul získala Barcelona

Real je sice 15 bodů za Barcelonou, ale to nutně neznamená, že jsou horším týmem. Ano, Realu letošní ligová sezóna nevyšla, ale rozhodně nejen kvůli tomu, že prohrál první El Clásico. Nejvíce bodů Real poztrácel s outsidery, což ho v konečném součtu stálo titul.

2. Odplata za loňský zápas

První El Clásico letošní sezóny rozhodně nedopadlo, jak bychom si představovali. Barcelona v Madridu zvítězila jasně 3:0 a Real dostal tvrdou facku. Nyní mají hosté ideální možnost tento zápas odčinit.

3. Psychická vzpruha před finále Ligy mistrů

Porazit největšího rivala, navíc na jeho hřišti, to by jistě hráčům pozvedlo sebevědomí před blížím se finále proti Liverpoolu.

4. Nejsilnější možná sestava

Real sice v týdnu odehrál těžké utkání proti Bayernu, Zidane však do Barcelony vezme to nejlepší, co má k dispozici. Zápas proti Liverpoolu je v plánu za 22 dní, proto není nutné nechávat někoho odpočívat.

5. Hráči musí zůstat v tempu

Jak již bylo několikrát řečeno, ten nejdůležitější zápas odehraje Real až 26. května, ale hráčům jistě pomůže, budou-li v zápasovém tempu co možná nejdéle. Z tohoto důvodu je jakékoliv šetření nesmysl.

6. Image Realu

Bezpochyby nejprestižnější zápas, jaký fotbalový svět může nabídnout. Miliony fanoušků, všechna média, neuvěřitelný humbuk okolo zápasu již nyní, to je zkrátka jasný důvod, dát do zápasu všechno a ukázat všem Real Madrid v nejlepším možném světle.

7. Cristiano Ronaldo potřebuje skórovat

CR se neprosadil ani v jednom zápase proti Bayernu, bude tedy pro všechny velice důležité, aby se Ronaldo opět rozstřílel a byl v co možná nejlepší formě.

8. Šance připravit Barcelonu o neporazitelnost

Jak již bylo zmíněno výše, Barcelona zažívá skvělou ligovou sezónu, ve které může skončit bez jediné prohry. To je samozřejmě obrovská motivace pro hosty z Madridu.

9. Zastavit Messiho

V posledním zápase se to Kovačićovi moc nepovedlo, proto bude zajímavé, jak si s tímto domácím kouzelník poradí hosté tentokrát. Nemusím opakovat, že se s Ronaldem předhání o trofej Pichichi a zároveň usiluje o Zlatou kopačku pro nejlepšího střelce napříč všemi ligovými soutěžemi.

10. Připravit Ter Stegena o Zamorovu trofej

Zastavit Messiho a nastřílet Ter Stegenovi co nejvíce branek, to je jasný cíl Realu. Tuto trofej získá gólman, který obdrží nejméně branek. Na prvním místě je zatím Jan Oblak z Atlética Madrid.

S3F1K je dlouholetým redaktorem portálu BilyBalet.cz. Zapálený a věrný fanoušek nejlepšího klubu na světě. Sám příležitostný fotbalista v nižších soutěžích.


Zdroj: marca.com

9 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Laporta: Real Madrid proti nám v této sezóně nehrál čistě
La Liga

Laporta: Real Madrid proti nám v této sezóně nehrál čistě

Prezident Barcelony Joan Laporta v rozhovoru pro Barca One hovořil mj. i o Realu Madrid. Klub obvinil z nečisté hry. Jediné, v čem…
Ancelotti: DNA Barcelony? S jiným profilem hráčů možná, ale nevím, zda je to teď pro Barcu vhodné
La Liga

Ancelotti: DNA Barcelony? S jiným profilem hráčů možná, ale nevím, zda je to teď pro Barcu vhodné

Carlo Ancelotti poskytl v den pro média před finále Ligy mistrů rozhovor Josepu Pedrerolovi v La Sexty a Chiringuito. Přinášíme…
Globe Soccer Awards: Jude Bellingham vyhlášen nejlepším hráčem La Ligy
La Liga

Globe Soccer Awards: Jude Bellingham vyhlášen nejlepším hráčem La Ligy

Série Globe Soccer Awards uspořádala první evropské vydání svých cen. Během slavnostního večera byly předány také speciální ceny za sezónu…
Ancelotti: Náhrada za Kroose? Musíme přizpůsobit hru vlastnostem našich záložníků
La Liga

Ancelotti: Náhrada za Kroose? Musíme přizpůsobit hru vlastnostem našich záložníků

Carlo Ancelotti promluvil v tiskovém středisku na Santiago Bernabéu po posledním zápase LaLigy v sezoně 2023/24. Ital na úvod promluvil…