Dva diamanty Los Blancos. Arda může být ještě lepší, než já, říká Bellingham

Dva diamanty Los Blancos. Arda může být ještě lepší, než já, říká Bellingham
Jude Bellingham a Arda Güler (zdroj: realmadrid.com)

Turecké zázračné dítě, Arda Güler, má podle jedenadvacetileté hvězdy Realu Madrid a Anglie potenciál být „ještě lepší, než je on.“ Na Ardův výjimečný talent upozornil při vyhlašování ceny Golden Boy 2023, kterou Bellingham s rekordním počtem bodů od nezávislé poroty vyhrál.

Zakladatel ceny, Massimo Franchi, nedávno prozradil svůj osobní rozhovor s Bellinghamem na ceremonii v roce 2023. Franchi řekl, že Jude doufal, že jeho mladší bratr Jobe bude mít šanci cenu Golden Boy získat v roce 2024. Dále zmínil svého týmového kolegu Ardu a přiznal, že na tak mladý věk předvádí „neuvěřitelné věci na tréninku“. Skutečnost, že Bellingham je po získání takového ocenění ochoten vyzdvihnout talenty svých vrstevníků, potvrzuje jeho všestrannou skromnost.

Jude Bellingham je velkým vzorem pro evropské fotbalové fanoušky

Bellingham se již etabloval jako jedna z nejslibnějších nadějí anglického fotbalu současnosti, tedy pokud už teď není vůbec tou největší. V Realu Madrid ožil jako ryba ve vodě a přijal rychle za svou kulturu hlavního města Španělska, přestože byl v neustálém centru pozornosti tisku a sociálních sítí.

Vzhledem k jeho raketovému vzestupu ke slávě není překvapením, že ho generace sociálních sítí sleduje více než kteréhokoli jiného člena anglického týmu, jenž momentálně bojuje na Euro 2024. Má více než 31,5 milionu sledujících na Instagramu a údajně za každý sponzorovaný příspěvek na Insta dostává více než 65 000 liber – více než dvojnásobek průměrného ročního platu ve Spojeném království. Tvrdí to casinoalpha, který na svém blogu před začátkem Euro 2024 zanalyzoval přítomnost na sociálních sítích a výdělečný potenciál anglických hvězdných fotbalistů v digitálním věku.

Arda Güler: Správný hráč, špatný čas pro Real Madrid?

Pokud jde o Ardu, devatenáctiletý hráč je považován za diamant tureckého národního týmu. Je tedy tím samým, čím Bellingham pro Albion. V létě 2023 odešel z Fenerbahçe do Realu Madrid. Gülerův respekt k jeho bývalému zaměstnavateli byl projeven tím, že požádal Real Madrid, aby zaplatil jeho klauzuli ve výši 17,5 milionu eur, čímž by tak Fenerbahçe získalo maximální hodnotu za jeho prodej. Real překvapivě souhlasil a zaplatil nakonec 20 milionů eur, včetně dalších předpokládaných bonusů.

V sezóně 2023/24 La Ligy bylo Ardovo vystoupení v prvním týmu Realu Madrid omezené. Jeho šéf, Carlo Ancelotti, ho nasazoval jen střídmě, v rámci kampaně mu dopřál 10 zápasů, většinou v době, kdy už měl Real jistotu ligového mistrovství. Je úžasné, že Güler v těchto deseti zápasech dokázal vsítit šest gólů, čímž si vysloužil další povolání do tureckého seniorského týmu.


Zdroj: football-espana.net

Přidat komentář

Související články

MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!
Mužstvo

MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!

Podle José Félixe Díaze z deníku MARCA je prodloužení smlouvy Francouze Mendyho blízko realitě. Zajištění situace levého obránce bylo jednou…
Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus
Mužstvo

Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus

Zájem o dresy Kyliana Mbappého je obrovský, ale zaplatí se Francouzův přestup, nebo dokonce jeho plat? Kylian Mbappé se již…
První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real
Mužstvo

První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real

Útočník podepsal svou první sponzorskou smlouvu jako hráč Realu Madrid. Královský celek může na této aktivitě svého hráče také vydělat.…
AS: Stále větší napětí kolem Lunina
Mužstvo

AS: Stále větší napětí kolem Lunina

Budoucnost Andrije Lunina je stále zahalena mlhou nejistoty. Svůj podíl na tom má i osobnost Jorgeho Mendese, portugalského agenta, který…