Diamant Realu, kterému se věští velká budoucnost: Takuhiro Nakai aneb japonský Iniesta

Diamant Realu, kterému se věští velká budoucnost: Takuhiro Nakai aneb japonský Iniesta

Pro budování značky klubu je důležité podepisovat hráče z každého koutu světa. Dobrým příkladem byl v minulosti například James Rodríguez, miláček Kolumbie. Nebo David Beckham, to byla však mezinárodní superstar. Nyní má Real Madrid klíč k východní Asii, konkrétně Japonsku.

Pokud byste měli jmenovat jeden japonský talent, napadne vás jistě Takefusa Kubo. Mnoho fanoušků očekávalo, že se v létě 2019 vrátí zpět do Barcelony, ze které odešel, protože Blaugranas měli zakázáno podepisovat hráče ze zámoří. Místo toho ale držitel nesčetně rekordů v nejvyšší japonské lize zamířil přímo na Santiago Bernabéu. Aktuálně z Realu hostuje v Getafe.

Kubo není však jediným nadaným hráčem ze země vycházejícího slunce v barvách královského velkoklubu.

Dalším diamantem je sedmnáctiletý Takuhiro Nakai, ve Španělsku známý pod přezdívkou Pipi. Narozen v Japonsku, konkrétně 24. října roku 2003. Do akademie Realu Madrid přišel v roce 2014 poté, co zaujal svými výkony v klubu Azul Siga.

Zda hráč v takto mladém věku uspěje, nebo ne, je prakticky nemožné říct, proto klub trochu zariskoval, když ho poprvé nechal projít dveřmi Valdebebas. Nicméně vzhledem k tomu, jakým vývojem si Pipi prošel, můžeme říct, že se risk vyplácí.

Chytrost a technika

„První zkoušku měl s Alevinem B (U11), při které mě ohromil svými technickými dovednostmi,“ tvrdí Jose Manuel Lara, první kouč japonského talentu v Madridu. „Prvně jsem ho trénoval v Alevinu A (U-12) a bylo mi ihned jasné, že tady máme chlapce se speciálním talentem,“ dodává mládežnický kouč.

Bylo jasné, že Takuhiro má technické dovednosti na to, aby uspěl v Madridu, ale zároveň ho čekala fáze adaptování se na novou zemi, která nemá prakticky nic společného s kulturou v Japonsku. A současně taky fyzický handicap oproti Evropanům.

„Byl nejmenším a nejhubenějším hráčem v každé věkové kategorii. Dělal velký progres ve všech aspektech hry, stále jsme ale byli trpěliví, protože byl lehký jako pírko,“ porovnává Lara.

Soupeřům se nemohl fyzicky rovnat, proto musel najít svou silnou stránku. A tu našel v rychlém rozhodování se pod tlakem, chytrým pohybem a výběrem pozice.

„Nejvíce ho definuje jeho inteligence a způsob, jakým nahlíží nejen na zápas, ale na fotbal jako takový. Dále třeba jeho všestrannost nebo exkluzivní technika. V posledních letech navíc zesílil, což mu hodně pomohlo,“ popisuje Alfonso Zapata, agent Nakaie.

Srovnání se Zidanem

Jelikož Takuhiro fotbalové i fyzicky roste, začíná se hledat jeho ideální pozice. Dlouho hrál jako klasické číslo 10. Tak jako tak, kluk, jehož největšími vzory jsou Luka Modrić a Andrés Iniesta, již svou ideální pozici na hřišti našel. Více v hloubce pole, jako všestranný záložník.

Legendární Raúl ho dokonce v předsezónní přípravě Castilly vyzkoušel na křídle. A evidentně ho Japonec ohromil, Raúl jej totiž přirovnal ke svému bývalému spoluhráči a ikoně Realu Zinedinu Zidanovi! Zatím ale Takuhiro hraje převážně v dorosteneckých kategoriích madridského celku.

Cíl Realu je jasný – dostat Pipiho pod profesionální kontrakt a v budoucnu ho vidět spolu s Kubem větrat obrany soupeřů v prvním týmu Realu Madrid.

Kubo alis japonský Messi podporován japonským Iniestou Pipim, to by jistě nevykouzlilo úsměv na tváři žádnému příznivci Barcelony.

Video

Křestním jménem Adam je fotbalový nadšenec, který miluje fotbal jako takový a sleduje aktivně prakticky veškeré soutěže v Evropě, ovšem nejbližší mu je „španělský ťukec“. Dále velmi pozorně sleduje mladé naděje. Realu fandí odmala, kdy ho k bílé přivedl první velký idol El Fenomeno.


Zdroj: goal.com

6 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Raúl je v Madridu spokojený a nikam nespěchá. Castilla je prozatím první volbou
Castilla a junioři

Raúl je v Madridu spokojený a nikam nespěchá. Castilla je prozatím první volbou

Březen. Klíčový měsíc ve Valdebebas je před námi. Konec sezony pro mládežnické týmy, v níž se hraje o mistrovské tituly,…
Paulo Iago začíná pochybovat o své budoucnosti v Realu Madrid. Evropští giganti jsou ve střehu
Castilla a junioři

Paulo Iago začíná pochybovat o své budoucnosti v Realu Madrid. Evropští giganti jsou ve střehu

Talentovanému záložníkovi končí smlouva v roce 2025 a šestnáctiletého hráče sleduje několik evropských gigantů. Rozhodne se Paulo opustit Valdebebas? Již…
Talentovaný Peter González má namířeno do Valencie. Klub získá i opci na přestup
Castilla a junioři

Talentovaný Peter González má namířeno do Valencie. Klub získá i opci na přestup

Rýsuje se první přestupová aktivita Realu Madrid v lednovém období. Nepůjde nicméně o hráče prvního týmu, nýbrž o jedenadvacetiletého Petera…
Arbeloa ztrácí svou pozici. Juvenil A vypadl z Copa del Rey a v lize se mu nedaří
Castilla a junioři

Arbeloa ztrácí svou pozici. Juvenil A vypadl z Copa del Rey a v lize se mu nedaří

Špatné výkony Juvenilu, který vypadl v osmi finále Královského poháru, negativně ovlivňují image trenéra, o němž se po loňských triumfech…