Diamant Realu, kterému se věští velká budoucnost: Takuhiro Nakai aneb japonský Iniesta

Diamant Realu, kterému se věští velká budoucnost: Takuhiro Nakai aneb japonský Iniesta

Pro budování značky klubu je důležité podepisovat hráče z každého koutu světa. Dobrým příkladem byl v minulosti například James Rodríguez, miláček Kolumbie. Nebo David Beckham, to byla však mezinárodní superstar. Nyní má Real Madrid klíč k východní Asii, konkrétně Japonsku.

Pokud byste měli jmenovat jeden japonský talent, napadne vás jistě Takefusa Kubo. Mnoho fanoušků očekávalo, že se v létě 2019 vrátí zpět do Barcelony, ze které odešel, protože Blaugranas měli zakázáno podepisovat hráče ze zámoří. Místo toho ale držitel nesčetně rekordů v nejvyšší japonské lize zamířil přímo na Santiago Bernabéu. Aktuálně z Realu hostuje v Getafe.

Kubo není však jediným nadaným hráčem ze země vycházejícího slunce v barvách královského velkoklubu.

Dalším diamantem je sedmnáctiletý Takuhiro Nakai, ve Španělsku známý pod přezdívkou Pipi. Narozen v Japonsku, konkrétně 24. října roku 2003. Do akademie Realu Madrid přišel v roce 2014 poté, co zaujal svými výkony v klubu Azul Siga.

Zda hráč v takto mladém věku uspěje, nebo ne, je prakticky nemožné říct, proto klub trochu zariskoval, když ho poprvé nechal projít dveřmi Valdebebas. Nicméně vzhledem k tomu, jakým vývojem si Pipi prošel, můžeme říct, že se risk vyplácí.

Chytrost a technika

„První zkoušku měl s Alevinem B (U11), při které mě ohromil svými technickými dovednostmi,“ tvrdí Jose Manuel Lara, první kouč japonského talentu v Madridu. „Prvně jsem ho trénoval v Alevinu A (U-12) a bylo mi ihned jasné, že tady máme chlapce se speciálním talentem,“ dodává mládežnický kouč.

Bylo jasné, že Takuhiro má technické dovednosti na to, aby uspěl v Madridu, ale zároveň ho čekala fáze adaptování se na novou zemi, která nemá prakticky nic společného s kulturou v Japonsku. A současně taky fyzický handicap oproti Evropanům.

„Byl nejmenším a nejhubenějším hráčem v každé věkové kategorii. Dělal velký progres ve všech aspektech hry, stále jsme ale byli trpěliví, protože byl lehký jako pírko,“ porovnává Lara.

Soupeřům se nemohl fyzicky rovnat, proto musel najít svou silnou stránku. A tu našel v rychlém rozhodování se pod tlakem, chytrým pohybem a výběrem pozice.

„Nejvíce ho definuje jeho inteligence a způsob, jakým nahlíží nejen na zápas, ale na fotbal jako takový. Dále třeba jeho všestrannost nebo exkluzivní technika. V posledních letech navíc zesílil, což mu hodně pomohlo,“ popisuje Alfonso Zapata, agent Nakaie.

Srovnání se Zidanem

Jelikož Takuhiro fotbalové i fyzicky roste, začíná se hledat jeho ideální pozice. Dlouho hrál jako klasické číslo 10. Tak jako tak, kluk, jehož největšími vzory jsou Luka Modrić a Andrés Iniesta, již svou ideální pozici na hřišti našel. Více v hloubce pole, jako všestranný záložník.

Legendární Raúl ho dokonce v předsezónní přípravě Castilly vyzkoušel na křídle. A evidentně ho Japonec ohromil, Raúl jej totiž přirovnal ke svému bývalému spoluhráči a ikoně Realu Zinedinu Zidanovi! Zatím ale Takuhiro hraje převážně v dorosteneckých kategoriích madridského celku.

Cíl Realu je jasný – dostat Pipiho pod profesionální kontrakt a v budoucnu ho vidět spolu s Kubem větrat obrany soupeřů v prvním týmu Realu Madrid.

Kubo alis japonský Messi podporován japonským Iniestou Pipim, to by jistě nevykouzlilo úsměv na tváři žádnému příznivci Barcelony.

Video

Křestním jménem Adam je fotbalový nadšenec, který miluje fotbal jako takový a sleduje aktivně prakticky veškeré soutěže v Evropě, ovšem nejbližší mu je „španělský ťukec“. Dále velmi pozorně sleduje mladé naděje. Realu fandí odmala, kdy ho k bílé přivedl první velký idol El Fenomeno.


Zdroj: goal.com

6 Komentářů

Přidat komentář

Související články

O hráče Castilly je jako každý rok zájem. Levý obránce nejspíše zamíří do Las Palmas
Castilla a junioři

O hráče Castilly je jako každý rok zájem. Levý obránce nejspíše zamíří do Las Palmas

Real Madrid Castilla se v létě rozloučí s několika hráči, od Maria de Luise, Lucase Cañizarese až po Marvela. Podle…
Důležitá role Santiaga Solariho. Bývalý hráč a trenér ve funkci fotbalového ředitele Realu Madrid
Castilla a junioři

Důležitá role Santiaga Solariho. Bývalý hráč a trenér ve funkci fotbalového ředitele Realu Madrid

Zatímco si všichni myslí, že Real stále ještě slaví zisk dalšího evropského poháru, ve Valdebebas se už pilně pracuje na…
MARCA: Iker Bravo opouští Real Madrid. Mladý Španěl nenaplnil očekávání
Castilla a junioři

MARCA: Iker Bravo opouští Real Madrid. Mladý Španěl nenaplnil očekávání

Královský celek fotbalistu, který sice může počítat s četnými nabídkami z jiných klubů, ale stále je smluvně vázán na Bayer…
MARCA: Raúl Gónzález už rozhodl o své budoucnosti. Bude pokračovat u Castilly
Castilla a junioři

MARCA: Raúl Gónzález už rozhodl o své budoucnosti. Bude pokračovat u Castilly

V posledních dnech probíhají ve Valdebebas jednání a nejrůznější rozhodnutí. Sportovní management Realu jednal o budoucnosti mnoha hráčů a trenérů.…