Dětský sen, který stal skutečností. Jak se z Pajarita stal nebezpečný Halcón

Dětský sen, který stal skutečností. Jak se z Pajarita stal nebezpečný Halcón

Sny se vyznačují tím, že se většinou nesplní. Některé touhy s námi zůstávají po celý život a nemají šťastný konec. To však neznamená, že tomu tak je vždy a u každého. Jedním z vyvolených je bezesporu Fede Valverde, malý ptáček, ze kterého se stal nebezpečný Jestřáb.

Uruguayec se vrátil do špičkové formy a stal se opět fotbalistou, který vzbuzuje u soupeřů strach i obdiv. Když mu bylo necelých 12, jednoho rána se probudil na jednu stranu vyděšený a na druhou naplněný zvláštní euforií. Běžel k rodičům, aby se podělil o to, co se mu právě zdálo, že mu bude tleskat plný stadion.

Problém byl ovšem v tom, že byl ve snu oblečený v bílém. Milovaný tým rodiny Valverde, Peñarol, oblékal žlutou a černou barvu. Nepřítel, Nacional, nosil bílé barvy. Když se sen opakoval, mladý Fede si uvědomil, že se scéna neodehrává v jeho rodné zemi. Stadion byl příliš velký a jeho jméno bylo skandováno s podivným přízvukem.

Calafat poznal talent

Valverde se však neomezil jen na rozbor snů a vznášení se v oblacích. Nejvíce se soustředil na tři věci: fotbal, fotbal a zase fotbal. Důsledně posiloval tělo i psychiku a začalo se o něj zajímat mnoho klubů.

Navzdory všemu byla rodina stále rezervovaná k tomu, co se o mladém Federicovi říkalo. Skauti z Realu Madrid však nepochybovali. Pro ně byl Fedeho potenciál zřejmý. Bílý balet nejprve jednal se zástupcem hráče a poté se setkali s rodinou.

Matka záložníka ale stále nevěděla, co se děje. Prostě tomu nevěřila. Ať tak či onak, Juni Calafat dostal, co chtěl: podpis zaručující získání jednoho z největších talentů jihoamerického fotbalu.

Sen se stal skutečností  

První věc, kterou Valverdeho matka udělala, když se setkala s Calafatem, bylo ujištění se, že její syn skutečně patří Realu Madrid. Když vše viděla černé na bílém, že tomu tak je, začala vzrušením plakat. Federico se měl připojit k největšímu klubu světa o několik měsíců později a sen nabýval hmatatelnou podobu.

První krok byl učiněn. Další byla cesta 17letého Fedeho do Madridu, aby podepsal smlouvu a poznal svůj nový domov. Zpočátku se neplánovala žádná ceremonie související se získáním Uruguayce. Ať se na to podíváte jakkoli, jednalo se o příchod fotbalisty do dorostu.

Mladíček Fede

Když se však Juan Pedro Damiani, prezident Peñarolu vydal do španělského hlavního města, Florentino se rozhodl situaci trochu zoficiálnit.

„Jednoho dne jsem byl v jejich domě a mluvil s jeho matkou. Doprovázel mě můj devítiletý syn. Řekl jsem, že Fede bude hrát za jeden z nejlepších týmů na světě a bude měřítkem v nejdůležitějších zápasech. Nevěřila tomu. Tady to máš,“ vzpomínal Damiani v rozhovoru pro MARCA.

„Byl to úžasný kluk, skromný a na hřišti měl něco zvláštního. Akademie Peñarolu však vypustila do světa mnoho hráčů. Za mého funkčního období jsme vybudovali školicí středisko a nyní sbíráme plody naší práce.“

Damiani velmi toužil doprovázet Valvedeho v této skvělé chvíli. Když Federico přistál v Madridu, neměl na sobě ani košili nebo sako, které si taková slavnostní chvíle vyžadovala. Takže jsme museli jít do obchodu. Armani? Dolce Gabbana? Ne. Fotbalista spolu s agentem spěchal do jednoho z obchodů Zara, aby tehdy stydlivý Fede nebyl tak nápadný. 

„Real Madrid má obrovskou výhodu v osobě Juniho Calafata. Na mladém fotbalistovi velmi rychle vidí talent. Má na to speciální dar. V tomto odvětví je to absolutní záruka. Věděl, že při své cestě za Valverdem trefil jackpot. Lidé jako je Juni jsou jedni z mála, díky kterým se můžete postavit klubům podporovanými státy. Všímá si něčeho speciálního na hráčích, než se někdo jiný rozhodne za ně utratit jmění,“ říká Damiani.

A má v tom docela pravdu, protože Fede přešel do Realu Madrid za zhruba 5 milionů eur.

Jakmile se 23letý hráč vrátil do formy, stal se jedním ze základních stavebních kamenů Ancelottiho. Skvělý výkon s Levante je jen potvrzením jeho skvělé formy. Síla, dominance a fotbal hodící se do dnešní doby.

Ve čtvrtek se sice netrefil do sítě, ale i tak diváci skandovali jeho jméno. Přesně jako ve snu zmíněném na začátku textu. Nejdůležitější výzva letošní sezony je však ještě před ním. V Uruguayi mají jistotu, že dlouho očekávaný gól padne v pařížském finále.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: MARCA.com

4 Komentářů

 • Avatar

  Kéž by mu to tam padlo proti Live. Už by si to kluk zasložil*vlajka*

  0
  0
 • Avatar

  Hráče které nejvíce miluju v RM je Valverde na prvním místě a za ním hned Vini. ty kluci mě velice překvapují rok co rok , ani o jednom jsem nikdy nepochyboval , vždy jsem věřil že na to mají . Vždy nechají na hřišti všechno a bojují za klub , fanoušky za trofeje neskutečně jsem hrdý že je máme a jsem ještě k tomu šťastnější když vím že prodloužili smlouvu a budou tu s námi i nadále strašně dlouho prostě tohle bude naše nová generace bojovníků . a jsem rád za Pereze , Scouty atd . že už tu máme pomalu novou generaci nejlepších hráčů a pomalu se zapracovávají přes ty starší . To překopání/omlazení teamu po kterém jsme asi všichni volali je tu a hráči co přichází jsou prostě fantastický a vše zapadá zatím do sebe . a určitě patří velká pochvala i Scoutům že se jim takhle podaří ty hráče nacházet , to doopravdy musí být dar . (dřív jsem byl pro to kupovat už hotové produktivní vyzkoušené hráče co mají už nějaké výsledky )proto jsem tehdy pochyboval jestli tohle je cesta kupovat 18 leté hráče protože ty úspěchy jsou pak těžší dosáhnout na začátku , ale teď vidím jak se nám to teď v pozdější chvíli vyplácí a je to zas naopak lehčí . všechno chce čas . a věřím že až přijde Mbappé tak nás čeká opět skvělá budoucnost a budeme opět dominovat Evropě *hala*

  0
  0

Přidat komentář

Související články

Mbappé: Věděl jsem, že je mým osudem hrát za Real Madrid
Mužstvo

Mbappé: Věděl jsem, že je mým osudem hrát za Real Madrid

„Byl to můj dětský sen, na tento okamžik jsem čekal dlouho a chci se co nejrychleji přizpůsobit,“ dodala nová posila…
Kylian Mbappé byl prezentován na Santiago Bernabéu. Za tento znak a klub položím život, řekl
Mužstvo

Kylian Mbappé byl prezentován na Santiago Bernabéu. Za tento znak a klub položím život, řekl

Francouzský hráč se dnes objevil na zaplněném Santiago Bernabéu, kde byl v doprovodu prezidenta, členů představenstva a své rodiny představen…
AS: Do Madridu už dorazil také Endrick. Hned v neděli se chce zapojit do přípravy
Mužstvo

AS: Do Madridu už dorazil také Endrick. Hned v neděli se chce zapojit do přípravy

Jak informoval deník AS, brazilský útočník si zkrátil dovolenou o polovinu, aby byl Ancelottimu co nejdříve k dispozici. V neděli…
Zidane: Jude se zapíše do historie Realu Madrid. Jsem velmi šťastný, že je v Realu
Mužstvo

Zidane: Jude se zapíše do historie Realu Madrid. Jsem velmi šťastný, že je v Realu

Novináři z The Athletic dostali pozvání do zákulisí focení obálky EA FC 25, na které Zinédine Zidane mluví o Judu…