Bale měl být hlavní zbraní ofenzívy Realu Madrid, ale není. Něco se musí změnit!

Čas 04. 11. 2018, 16:46 | Autor thjuks
Gareth Bale zápasí s formou
Gareth Bale zápasí s formou

Gareth Bale se po odchodu Cristiana Ronalda měl stát tahounem a hlavní ofenzivní hvězdou Bílého baletu. Velšský reprezentant se ale trápí a je těžce z formy. Podle mého názoru je jedním z hlavních problémů psychika, alfa a omega sportu.

Ramos, Varane, Kroos, Modrić a další. Ti všichni hráli na uplynulém mistrovství světa a po náročném letním programu se jim nepodařilo navázat na formu z minulé sezóny. Lidský organismus se ozval, tělo vyžaduje více odpočinku.

Ale u Balea je situace jiná. Velšský rychlík v létě odpočíval. A do nové sezóny vstoupil v pozici, jakou v Realu Madrid doteď neměl. Jakmile se ohlásil odchod Cristiana Ronalda, měl to být on, kdo se stane hlavní zbraní v útoku. Zvlášť když Real nepřivedl žádnou klíčovou oporu ofenzívy, ke vší úctě k Marianovi. Bale měl převzít roli mašiny na góly. I když od něj nemůžu čekat 50 gólů za sezónu, rozdílovým hráčem měl být. To se bohužel neděje... Real Madrid v zápasech zatím marně hledá rozdílového hráče. 

Za Ronalda neměl Bale takovou ofenzivní volnost, jakou si užíval právě galaktický CR7, okolo kterého se stavěla taktika. Bale má teď ideální příležitost dotknout se hvězd. Posledních pět let se krčil ve stínu Ronalda. Jistě, nikdo mu neodepře, že dokázal vstřelit několik extrémně důležitých gólů, včetně dvou ve finále Ligy mistrů, ale titulky novin plnil jen vzácně. Na nich zářil jedinečný Ronaldo. Bale má velkou šanci stát se legendou, ale nechytá ji dostatečně za pačasy.

Rodák z Cardiffu trpí na zranění celé své působení v Realu. Chyběl 45 % zápasů, ve kterých mohl hrát. Ze 305 možných utkáních nastoupil jen do 202. To je na hvězdu za 100 milionů eur až děsivě málo.

Na druhou stranu se Bale přesto všechno vždy obdivuhodně dokáže zvednout a vrátit se na trávník. Znovu a znovu. To není vůbec snadné.

Úvod sezóny ho zastihl v dobré formě a vypadalo to, že by přeci jen mohl splnit náročná očekávání jednoznačně nejlépe placeného fotbalisty Realu Madrid. Jenže pak se něco stalo…

Bale začal působit nezaujatým dojmem. Hraje bez vášně, bez ničeho navíc. Vypadá upjatě a frustrovaně. Na hřišti se nedokáže vyhecovat. Zatímco ve velšském národním týmu umí plnit roli vůdce, v Madridu na mě působí dojmem velkého introverta. Přestože španělsky mluvit umí, jazyku se vehementně vyhýbá a snaží se používat výhradně rodnou angličtinu.

Něco se musí změnit. Pokud to Bale do konce sezóny nedokáže, Real bude muset najít řešení. Jeho potenciální role náhradníka je z pohledu dalších sezón utopie.

Jako správný Madridista budu stále věřit, že Bale vstane z popela. Podle mě není problém na tréninku, není v touze vyhrávat trofeje a být nejlepší, ale je v hlavě. Psychika je klíčem k úspěchu sportovce. To není klišé, to je realita. Jestli bude nynější kouč Solari tím vyvoleným psychologem, lehce pochybuji. Nechám se ale překvapit.

¡Hasta el final vamos Real!

thjuks

Autorem článku je Martin, který publikuje na Bilybalet.cz pod přezdívkou thjuks. Hrdě se hlásí k tomu, že v roce 2007 byl jedním ze tří zakladatelů tohoto portálu. Je mu 31 let a pracuje v marketingu.

@thjuks

Tento článek nevyjadřuje názor celé redakce ale pouze konkrétního autora.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (30 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!