Barça se cítí poškozena, ale není údajně překvapená, že byl Nachův trest zkrácen

Barça se cítí poškozena, ale není údajně překvapená, že byl Nachův trest zkrácen
Nacho (zdroj: realmadrid.com)

Katalánský klub se cítí rezignovaný z dalšího rozhodnutí na hřišti i mimo něj, protože se považuje za klub, který byl v této sezoně v mnoha oblastech znevýhodněn.

Barcelona se cítí rezignovaná a v žádném případě ji nepřekvapuje rozhodnutí odvolací komise zkrátit trest pro Nacha Fernándeze, který bude moci hrát v El Clásiku na Montjuïc, hlásí Javi Miguel, který je dokonce mnohými fanoušky nazýván „Xaviho mluvčím“. . Novinář deníku AS se měl dozvědět, že šatna katalánského klubu odpověděla pouze slovy: „Tyto věci už nejsou překvapivé.“

Nacho dostal červenou kartu za brutální faul na Portua v zápase proti Gironě. Hráč musel opustit hřiště na nosítkách a putoval rovnou do nemocnice. Zranění bylo naštěstí mnohem méně vážné, než se očekávalo, ale to v žádném případě nezbavuje hráče odpovědnosti za velmi vážný přestupek.

Alespoň tak rozhodl soutěžní výbor, který střednímu obránci Realu Madrid udělil třízápasový trest. Odvolací komise však toto rozhodnutí opravila a ponechala sankci pouze na dva zápasy, čímž otevřela možnost, aby Španěl nastoupil proti Barceloně.

Javi Miguel tvrdí, že Nachův případ se připojuje k sérii rozhodnutí ze začátku sezony, která zvyšují pocit, že se s Realem Madrid údajně zachází příznivě, zejména pokud jde o rozhodnutí rozhodčích, na rozdíl od Barcelony, která se cítí jako vždy poškozena.

Původní trest

Připomeňme, že Nacho byl Soutěžním výborem suspendován na tři zápasy poté, co dostal přímou červenou kartu za faul na Portu v utkání proti Gironě. Orgán se pro trest rozhodl z následujících důvodů: „Vyloučení na tři zápasy za nebezpečnou hru způsobující zranění, která zhoršují fyzickou zdatnost poškozeného, ​​s dodatečnou pokutou 1 050 eur pro klub a 600 eur pro faulujícího hráče (článek: 122) .“ To znamená, že podle článku 122 dostal Nacho zpočátku maximální možný trest, protože v tomto případě se jednalo o vyloučení na jeden až tři zápasy.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: as.com

17 Komentářů

 • Avatar

  Umí ti lidé z okolí Barcy taky něco jiného než brečet??:joy: Jak to vůbec vypadá s kauzou Negreira? To bude řevu, jestli jim to definitivně rozloží ten jejich klub..

  2
  1
  • Avatar photo

   V kauze Negreira to nevypadá vůbec dobře, protože vyšetřující soudce vznesl obvinění a vyloučil, aby Laporta do případu vstoupil jako poškozený resp. se mu vysmál. Bude to ještě nějakou dobu trvat, ale vysledek nebude pěkný. Mometálně se hledá, kde skončily všechny peníze, které Barca vyplatila.

   5
   0
   • Avatar

    Děkuji Zbyněk H. za super info:thumbsup: Takže z pohledu nás fanoušků Realu to je vlastně na dobré cestě. Jen jsem trochu rozpolcen tím, že kdyby to Barcu náhodou opravdu definitivně pohřbilo, tak La liga značně ztratí na vyrovnanosti a zajímavosti. Protože ať je Barca s jejími fans jaká je, tak Realu ve fotbale pořád zdárně sekundují. Ikdyž to je jen optický klam a všichni víme, že ve Španělsku je jen jediný vládce a nejlepší klub na světě! Hala Madrid!!!

    1
    1
   • Avatar

    Takže se hledá, jestli od Negreiry potom neskončily u některých rozhodčí, jo?

    0
    0
    • Avatar photo

     Hledá se, kde peníze skončily obecně. V této kauze to bude obdobné jako v kauze Berbr, všichni zůčastnění teď svorně tvrdí, že Negreira neměl žádný vliv na nominaci rozhodčích, asi jako Berbr…:sweat_smile: Předseda komise však jedním dechem dodává, že netušil, že Negreira bere peníze od Barcy za „reporty“ o rozhodčích.

     2
     0
     • Avatar

      To jsi vystihl. Ty reporty jsou snad nejtrapnější výmluva za poslední roky, úroveň děcek a pacientů z Bohnic. I kdyby to byly nějaké reporty, tak to samozřejmě není povolené, protože tam může být napsáno a zjištěno cokoliv – třeba rady, jak toho rozhodčího korumpovat soukromě, kam ho pozvat, jak ho kontaktovat atp . Kdyby to bylo tak naivně jednoduché a křišťálově čisté, tak to dělá každý klub. Ve férové soutěži se nic takového dít nesmí. Kromě toho minimálně jeden trenér už potvrdil, že žádné reporty nedostával. :grinning:
      Takže korupce zcela jasná, jediná nejasnost je v tom, jak velké výhody z toho byly.

      Kdyby takový Babiš posílal peníze soudci na soudě, kde se soudila jeho kauza, tak už chci vidět jak podobní komici jako culés budou vesele tvrdit, že to přece nešlo přímo tomu soudci, který Babiše soudil, že si o něm Babiš „pouze“ kupoval reporty, a proto na tom vůbec nic není, že nějakému soudci poslal peníze – „logika“ cirkusu. :joy:

      1
      0
    • Avatar photo

     Tak soud už ty reporty odmítl jako účelovou lež, protože prakticky žádné nebyly dodány.

     2
     0
 • Avatar

  Ať to dopadne tak či tak,Barcelonu to nepohřbí. Alespoň ne na dlouho. Real a Barcelona jsou ikony a budou tu navždy,za každých okolností ,za každého režimu. Stejně tak jako Sparta a Slavie,Juventus a Milano,Manchester a třeba Arsenal,atd,atd… Tyto kluby fanoušci nikdy nenechají umřít. A tak to má být,tak je to dobře !!!!:thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup:

  3
  0
  • Avatar photo

   No…. V situaci v jaké se Barca mometálně nachází by takové rozhodnutí mohlo být doslova fatalní. Následoval by odchod sponzorů, bankrot a nejspíše nucený odkup do rukou šejků. Otázkou je jestli tohle někdo ve Španělsku chce. Spíše to vidím na tresty pro jednotlivé aktéry této kauzy.

   0
   0
   • Avatar

    Je vůbec ve Španělsku odkup do rukou šejků možný, když jsou kluby „vlastněné“ socios?

    0
    0
   • Avatar

    To by z toho klub ale vyšel hodně lacino, kdyby se ukázalo, že tak dlouhou dobu korumpovali soudce. Sám nevím, jaký by byl adekvátní trest. Potopit Barcu do druhé ligy asi nikdo nechce. Takže třeba finanční pokutu?

    0
    0
    • Avatar

     V jejich případě by dost možná i finanční pokuda mohla být likvidující…:smile:

     0
     0
    • Avatar

     Asi jediný adekvátní trest, který mě napadá a neznamenal by konec Barcelony, je zpětné odebrání bodů a případně titulů v sezonách, na které měla tato kauza prokazatelný vliv.

     1
     0
     • Avatar

      Jo, to odebrání bodů je v pořádku. Jen aby pak neztratili všechny tituly mimo LM. :grinning:

      A čekal jsem, že platby přestaly ve chvíli, kdy Negreira skončil ve funkci. To ovšem znamená, že by bylo dobré vyšetřovat jeho nástupce, případně někoho jiného z té komise, protože je reálné, že ta praxe pak pokračovala s někým jiným.
      Vzpomínáte si třeba na tu světovou anomálii, kdy se proti Farse 2 roky nepískaly penalty, což se zcela vymykalo všem klubům včetně Atletica a Realu? A že se některé pískat měly, známe i z EC v té době. Možná to spadá na konec toho období 2017,18, ale pokud to bylo později, tak by to naznačovalo, že úplatky pokračovaly.

      0
      0
    • Avatar photo

     Nejnovější info v kauze: Vyšetřovací soud v Barceloně ve čtvrtek rozšířil vyšetřování případu Negreira o Joana Laportu, který byl obviněn z úplatkářství. Soudce z dosavadního vyšetřování dovodil následující logické závěry:
     Vzhledem k tomu, že Negreirova pozice byla ve Výboru rozhodčích na druhém stupni moci, byl jeho vliv velmi široký.
     Lze mít za to, že platby Barcelony Negreirovi nebo jeho synovi byly provedeny v souvislosti s postavením prvně jmenovaného, neboť platby byly prodlouženy na téměř 18 let a jejich výše se zvýšila z původních 70 000 eur na 700 000 eur ročně.
     Barcelona přestala platit, jakmile byl Negreira odvolán z funkce místopředsedy Výboru arbitrů.
     Z toho lze logicky vyvodit, že platby provedené Barcelonou uspokojily zájmy klubu, když se podíváme na jejich délku a roční růst.
     Z tohoto bodu lze rovněž vyvodit, že platby vedly k efektům rozhodčích, které si Barcelona přála, a to do té míry, že muselo dojít k nerovnosti v zacházení s Barcelonou ve vztahu k ostatním týmům, což následně vedlo k systémové korupci v kolektivu španělských rozhodčích, což neznamená, že všichni rozhodčí byli zkorumpovaní, ale někteří z nich zkorumpovaní byli.
     Nicméně vyšetřování Guardia Civil musí potvrdit tyto zjevné skutečnosti získané logickou dedukcí.

     2
     0

Přidat komentář

Související články

Ancelotti: Dort je připravený, chybí nám už jen třešnička
La Liga

Ancelotti: Dort je připravený, chybí nám už jen třešnička

Carlo Ancelotti včera ve Valdebabas odpovídal na dotazy novinářů před nedělním El Clásicem. Přinášíme vám přepis tiskové konference. Většina dotazů…
Španělský tisk: El Clásico je první mečbol
La Liga

Španělský tisk: El Clásico je první mečbol

Tématem číslo jedna ve Španělsku je dnešní El Clásico. Deníky MARCA a AS píší, že jde o první mečbol Realu…
Xavi: Z Realu máme velký respekt, ale musíme v Madridu vyhrát
La Liga

Xavi: Z Realu máme velký respekt, ale musíme v Madridu vyhrát

Tiskovou konferenci za sebou má i trenér Barcelony Xavi. Podle něj jde v El Clásiku o hodně, Barcelona hraje o šanci…
Nominace: Real Madrid – FC Barcelona. V nominaci Carvajal i Mendy, vrací se Tchouaméni
La Liga

Nominace: Real Madrid – FC Barcelona. V nominaci Carvajal i Mendy, vrací se Tchouaméni

Carlo Ancelotti zveřejnil nominaci na zápas proti Barceloně (neděle od 21 hodin na Nova Sport 4). Zápas se bude hrát…