Arda Güler se dočkal pochvaly od svého idolu

Arda Güler se dočkal pochvaly od svého idolu
Arda Güler (zdroj: realmadrid.com)

Výkony Ardy Gülera na Euru nemohly zůstat bez povšimnutí širší veřejnosti. Záložník patřil k nejzářivějším bodům Turecka i celého turnaje. Mezi všemi pochvalami však musí mít pro devatenáctiletého mladíka zvláštní příchuť ta, která pochází z úst jeho fotbalového idolu.

Güler byl důležitou součástí druhé poloviny sezóny Los Blancos v závěrečné fázi minulé sezóny. V Madridu věří, že mu německý šampionát umožní naplno zazářit v klubovém dresu již v příští sezoně. „Má před sebou skvělou kariéru,“ tvrdí Alex de Souza, bývalá hvězda Fenerbahçe a Ardův fotbalový vzor.

Brazilec, který ukončil kariéru v roce 2015, strávil v Istanbulu osm let. Stejně jako Güler byl ofenzivním záložníkem a jeho hra inspirovala generace mladých hráčů. Alex se přirozeně stal idolem i pro Ardu. Během Eura se na internetu rychle staly populárními fotografie malého Turka s plakáty De Souzy v pozadí.

Je to fotbalista, který už teď ukazuje vysokou úroveň a bude se dál rozvíjet rychlým tempem,“ řekl Alex v rozhovoru s novináři z Releva. Přestože je to už téměř 10 let, co pověsil kopačky na hřebík, bývalý fotbalista se fotbalu stále věnuje. „Ardovi bych poradil, aby si i nadále užíval a učil se díky každému svému rozhodnutí. Nyní je připraven na mnohem víc,“ radí. Když mu novinář ukázal zmíněnou fotografii se svou podobiznou na zdi, neskrýval překvapení.

Güler vstřelil na probíhajícím Euru jeden nejhezčích gólů turnaje a připsal si také dvě asistence, každou nohou jednu. Už během kvalifikace na turnaj se začal projevovat jako jeden z lídrů týmu Vincenza Montelly. Turecko bylo blízko postupu do semifinále, ale nakonec vypadlo ve střetnutí s Nizozemskem. Jeho celková bilance na konci klubové i reprezentační sezóny činí sedm branek a dvě gólové přihrávky.

Přestože se Arda několik měsíců léčil ze zranění a byl přivařen na lavičku náhradníků, nakonec se Ancelotti rozhodl na něj vsadit a rozhodně toho nelitoval. Ke své neuvěřitelné efektivitě přidával stále brilantnější hru. Euro jen potvrdilo to, o čem se nahlas nemluvilo, ale čeho si všichni dokázali všimnout: Güler je připraven hrát v základní sestavě a přijímat větší výzvy. Carlo bude stát před těžkou volbou při hledání parťáka pro Viniho a Mbappého.


Zdroj: relevo.com

Přidat komentář

Související články

Okamžiky hrůzy pro Valverdeho a jeho rodinu
Reprezentace

Okamžiky hrůzy pro Valverdeho a jeho rodinu

Po zápase Uruguaye s Kolumbií se na tribuně strhla potyčka. Dotklo se to nejen fanoušků, ale i rodin uruguayských fotbalistů…
Bellingham: Ve finále se může stát cokoliv. Známe své kvality
Reprezentace

Bellingham: Ve finále se může stát cokoliv. Známe své kvality

Jude Bellingham poskytl po semifinále EURO proti Nizozemsku rozhovor televizi ITV. Přinášíme vyjádření záložníka Realu Madrid z tohoto rozhovoru. „Vrátit…
LA SEXTA: Španělsko by mohlo titul mistrů Evropy slavit na Cibeles
Reprezentace

LA SEXTA: Španělsko by mohlo titul mistrů Evropy slavit na Cibeles

Španělé jsou krůček od titulu mistrů Evropy a uvažují o uspořádání mistrovské slavnosti. Podle La Sexty by federace mohla v…
Militão po vyřazení z Copa América: V každém zápase jsem se snažil hrát co nejlépe
Reprezentace

Militão po vyřazení z Copa América: V každém zápase jsem se snažil hrát co nejlépe

Éder Militão se po vypadnutí z Copa América vyjádřil na sociálních sítích. Přinášíme jeho překlad. „Všichni vědí, jak těžká pro…