Ancelotti: Stížnostem Guardioly rozumím, City mají nabitější program

Ancelotti: Stížnostem Guardioly rozumím, City mají nabitější program
Carlo Ancelotti (realmadrid.com)

Carlo Ancelotti odpovídal po nedělním utkání proti Bilbau novinářům v tiskovém centru na Santiago Bernabéu. Témata byla jasná: Dva góly Rodryga, návrat Militaa a především blížící se čtvrtfinále Ligy mistrů proti Manchesteru City. Přinášíme vám přepis tiskové konference.

[ABC] Jak se vám zápas líbil a jak emotivní byl návrat Édera Militaa? Co jeho návrat znamená pro závěr sezóny?

Mluvíme o jednom z nejlepších obránců na světě. Jeho návrat je pro nás velmi důležitý. Jak jsem řekl už před utkáním, potřebuje ještě čas, aby se lépe adaptoval na hru. Ale nejdůležitější je, že je s námi a bude se postupně zlepšovat. Určitě ho budeme ještě potřebovat v dalších zápasech v závěru této sezóny. Když se fotbalista vrátí po tak dlouhé době, jsou to samozřejmě pozitivní emoce pro celou šatnu a skupinu. Všichni hráči mu pogratulovali.

[SER] Rodrygo pro vás vstřelil dva góly, při tom druhém jste s ním slavil. Co to pro hráče znamená, zvlášť když vám chyběl Vinícius. V příští sezóně budete mít k dispozici mnohem více ofenzivních hráčů, přijdou k vám Mbappé a Endrick. Jak hodnotíte Rodryga?

Hrál skvěle, byl rozdílovým hráčem a díky němu jsme se rychle dostali do vedení. Měl tam dvě akce, které dohrál na vysoké úrovni a s velkou kvalitou. To Rodrygo umí, a to je to, co potřebuje. Každý teď může říct, že se Rodrygo cítí lépe na levém křídle, ale pro mě je dobrý na každé pozici. Žádný problém s ním nemám. Nezapomeňte na jeho dva góly v semifinále Ligy mistrů proti Manchesteru. To také hrál na levém křídle. Je to skvělý hráč, který někdy není tak efektivní, jako byl proti Bilbau, ale to je u útočníků zcela normální.

[Chiringuito] Další výzvou pro Real Madrid je čtvrtfinále Ligy mistrů proti Manchesteru City. Pep Guardiola si ostře postěžoval, že na přípravu máte devět dnů, zatímco oni mají nabitý program. Jak to hodnotíte?

Ha, hodnotím to dobře (směje se). Hodnotím to dobře. Myslím, že je všem zcela jasné, že Manchester má náročnější program, ale takový je moderní fotbal. V tomto ohledu máme samozřejmě malou výhodu, která však ale patrně nebude rozhodovat o výsledku zápasu. Je ale pravda, že máme potřebný čas na to, abychom se dobře připravili a hráli lépe, protože proti Bilbau jsme hráli dobře, střetnutí jsme zvládli, ale nehráli jsme s patřičným nasazením, protože to tento zápas nevyžadoval. Intenzita mohla být ale trochu vyšší.

[AS] Chci se zeptat na Valverdeho, který odstoupil s pohmožděním. Mluvil jste s ním? Je s ním něco vážného? A jak můžete zhodnotit jeho výkon v utkání, ve kterém nastoupil jako falešné pravé křídlo?

Je pravda, že Valverde měl pohmožděninu, ale myslím, že bude v pořádku. Hráči teď mají dva dny volna, věřím, že se všichni plně zotaví. Valverde zápas zvládl. Sice i on se svezl s tím, že jsme nebyli tak intenzivní, ale vždy říkám, že po reprezentační přestávce je vždycky těžší hrát ve vysoké intenzitě.

[COPE] Připouštíte, že má Real v programu výhodu oproti City, ale zároveň, že může být nebezpečné nehrát žádný zápas?

Ne… Myslím, že ne. Myslím, že je to pro nás dobré, protože máme kompletní týden na přípravu. Dáme hráčům dva dny volna, aby si reprezentanti odpočinuli, a od středy budeme mít potřebný a dostatečný čas na to, abychom se co nejlépe připravili.

[Radio Nacional] Do konce La Ligy zbývá zase o kolo méně. Vidíte pevně danou cestu k titulu? Můžete o titul nyní přijít pouze sami?

O tom nepřemýšlíme. Máme proti soupeřům malou výhodu a musíme ji využít tím, že vyhrajeme všechny zbývající zápasy. Začneme tím, že za čtrnáct dnů pojedeme na Mallorku. Nemůžeme nijak kalkulovat, protože La Liga je pořád otevřená. Nicméně výhodu máme a musíme ji využít, hrát dobře a usilovat o vítězství v dalších zápasech.

[EL País] Rodrygo dnes rozhodl. Má za sebou těžké období, kdy neskóroval. Když se podíváme na jeho gólovou bilanci, dá se o něm říct, že je fotbalistou, který dává branky v sériích?

(Přemýšlí) Myslím, že existují ojedinělé případy útočníků, kteří skórovali, skórují a budou i nadále skórovat i nadále. Byli to například Cristiano Ronaldo a Karim Benzema (usmívá se). Myslím, že s přibývajícími zkušenostmi se Rodrygo ještě zlepší. Pravdou je, že je velmi mladý a hraje s velkým nasazením. Někdy po něm chceme, aby si plnil defenzivnější úkoly a před brankou pak není tak svěží. Dnes ale měl úkoly jiné a bylo to vidět.

[MARCA] Bellingham se vrátil do hry. Byli jsme zvyklí, že byl více efektivní, proti Bilbau se zdál ale trochu utlumený. Bylo to tím, že zápas nebyl, jak jste říkal, hrán s takovou intenzitou? Nebo bude potřebovat znovu získat tu jiskru, kterou ohromoval?

Ano, je pravda, že neměl tu svěžest, kterou obvykle má. Za Anglii odehrál dva velmi těžké a intenzivní přípravné zápasy, myslím, že na to trochu doplatil. To samé však platí i pro ostatní. Pravdou je, že když dnes hovořím o menší intenzitě, jak jste sám poznamenal, tak jsem měl na mysli třeba Bellinghama a Valverdeho. To jsou hráči, u kterých jsme zvyklí na vyšší intenzitu.

[OkDiario] Když zůstaneme u Bellinghama, tak po jedné akci ve druhém poločase si gestem zavřel pusu. Bylo to kvůli tomu incidentu ve Valencii a rozhodčím ve Španělsku? Vidí, že je to jiné?

No, to nevím. Nevím, co si přesně Bellingham myslí. Co ale mohu říct je, že se velmi dobře poučil, co má dělat. Totiž mlčet.“

[Onda Cero] Bellingham před reprezentační přestávkou dlouho nehrál, měl kvůli kartám pauzu. Je to právě kvůli tomu, proč nemá tu jiskru, o které jste mluvil? A když bude Bellingham na hvězdné úrovni, máte větší šanci vyřadit Manchester City?

Samozřejmě (smích). Každý tým, jehož hráči budou na nejvyšší úrovni, má šanci vyřadit Manchester City. To platí i pro Bellinghama, stejně jako pro ostatní naše hráče. Myslím, že za národní tým hrál skvěle. Tvrdě pracoval, odvedená práce se mu bude hodit ve zbývající části sezóny.“

[The Athletic] Před utkáním jste řekl, že pokud nebude Militao plně k dispozici, budete muset vedle Rüdigera nasadit Nacha nebo Tchouaméniho. Jak toto rozhodnutí ovlivní skutečnost, že třeba zatažením Tchouaméniho na stopera můžete ve středu pole využít například Camavingu?

Musíte při takovém rozhodnutí posoudit spoustu věcí. Například proti Bilbau pro nás byl Tchouaméni velmi důležitý, ve středu pole byl velkou oporou. Hodně pracoval pro tým, získal spoustu míčů. Když ho dám na stopera, tak o tyto jeho přednosti přijdeme. Ale zase tu máme Camavingu. Je to problém vybrat někoho. Ale je to pozitivní problém

[Radio Marca] Hodně se hovoří o odpočinku fotbalistů. Ale co váš program během následujících devíti dnů? (Ancelotti se usmívá). Jaký bude váš program před Manchesterem? Budete je důkladně analyzovat a sledovat všechny jejich zápasy?

No… City známe hodně dobře. Sledovali jsme i jejich dnešní zápas proti Arsenalu. Budeme analyzovat vše, co se dá, ale soustředíme se především na náš výkon. Ten musí být jiný, než proti Bilbau. Musí to být s větší intenzitou, ale věřím, že to tak bude. Jak říkám, máme čas se dokonale připravit.


Zdroj: realmadryt.pl, Real Madrid TV

Přidat komentář

Související články

MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!
Mužstvo

MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!

Podle José Félixe Díaze z deníku MARCA je prodloužení smlouvy Francouze Mendyho blízko realitě. Zajištění situace levého obránce bylo jednou…
Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus
Mužstvo

Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus

Zájem o dresy Kyliana Mbappého je obrovský, ale zaplatí se Francouzův přestup, nebo dokonce jeho plat? Kylian Mbappé se již…
První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real
Mužstvo

První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real

Útočník podepsal svou první sponzorskou smlouvu jako hráč Realu Madrid. Královský celek může na této aktivitě svého hráče také vydělat.…
AS: Stále větší napětí kolem Lunina
Mužstvo

AS: Stále větší napětí kolem Lunina

Budoucnost Andrije Lunina je stále zahalena mlhou nejistoty. Svůj podíl na tom má i osobnost Jorgeho Mendese, portugalského agenta, který…