Změna přístupu k budoucnosti mladých hráčů se vyplácí. Prodej s opcí vede nad hostováním 

  Změna přístupu k budoucnosti mladých hráčů se vyplácí. Prodej s opcí vede nad hostováním 
  Guti na svém prvním tréninku v Gironě (zdroj: gironafc.cat)

  Na zápasech Castilly můžete slyšet komentáře fanoušků, kteří požadují toho či onoho hráče v prvním týmu nebo alespoň aby hrál na nejvyšší ligové úrovni. 

  Ve vedení klubu jsou velmi spokojeni s rozvojem řady svých odchovanců a prací svých trenérů. Ať tak či onak, zaměstnanci klubu poučení ze situace Blanca a Latasy, se rozhodli být raději trpělivější. Antonio a Juanmi rychle odešli do týmů z Primera División, kde však nedostávají minuty.  

  První z nich odehrál v letošní sezoně v barvách Cádizu jen 159 minut, druhý ještě méně, pouhých 57 minut v dresu Getafe. Takto si v Realu Madrid hostování záložníka a útočníka nepředstavovali. 

  Změna přístupu 

  Vedení Bílého baletu proto stále častěji dává přednost změně způsobu fungování a prodeji hráčů s opcí na odkup místo hostování. Nejkřiklavějším příkladem úspěchu tohoto typu politiky je samozřejmě Dani Carvajal, který musel být koupen zpět z Bayeru Leverkusen, než si uzurpoval pravou stranu obranného bloku Realu Madrid.  

  Zpětný odkup hráčů však nefungoval dobře jen v takto vzdálené době. To potvrzuje příklad Miguela a Kuba. Klub si ponechává 50 % práv na hráče, takže je může v budoucnu přivést zpět do Madridu nebo profitovat z případného dalšího prodeje.  

  Výhodné pro obě strany 

  Los Blancos tak řeší problémy současnosti i budoucnosti mladých fotbalistů. Miguel a Kubo si v Gironě a Realu Sociedad vedou velmi dobře, zatímco Blanco a Latasa v podstatě nehrají. Kluby, které hráče kupují v drtivé většině případů také raději koupí 50 % práv, než že si hráče vypůjčí.  

  Tento model je pro obě strany výhodnější. Hráč do nového klubu nepřichází jen na jednu sezonu, stává se jeho součástí a je tak větší šance, že bude hrát pravidelně. V případě jeho rozvoje klub získá kvalitního hráče a časem i finanční odměnu. K tomu se přidal nový standard FIFA, který nikomu neumožňuje zapůjčit více než osm hráčů. 

  O úspěchu výše představeného modelu svědčí i příklad Frana Garcíi. Levý obránce je jedním z hlavních tahounů Rayo Vallecano. Na druhou stranu má královský klub stále poloviční práva na Španěla. Zatímco ještě nedávno Florentino preferoval hostování hráčů, rozumí dnešnímu přestupovému trhu a uvědomuje si, že prodej s opcí na nákup je prostě nevyhnutelný. 

  Reinier a Brahim jsou také stále na hostování. Brazilec taky úplně nezapadl do taktiky trenéra a pronásledují ho zranění. Španěl je naopak výjimka potvrzující pravidlo a v Miláně září už druhou sezonu za sebou. Jeho budoucnost bude nepochybně příští léto jedním z horkých témat v kancelářích na Bernabéu. 

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: relevo.com

  Přidat komentář

  Související články

  VIDEO: Nico Paz zazářil i za Castillu! Krásným gólem pomohl k výhře
  Video

  VIDEO: Nico Paz zazářil i za Castillu! Krásným gólem pomohl k výhře

  Má za sebou nabitý týden, na který bude jistě velmi rád vzpomínat. Ofenzivní záložník Realu Madrid Nico Paz nejprve zaznamenal…
  Ve středu zazářil i Juvenil A. V juniorské LM porazil Neapol jasně 6:0
  Castilla a junioři

  Ve středu zazářil i Juvenil A. V juniorské LM porazil Neapol jasně 6:0

  Real Madrid porazil na Santiago Bernabéu Neapol 4:2 a pojistil si první místo ve skupině Ligy mistrů. Ještě před prvním…
  Debutant Gonzalo: Arbeloův chráněnec, který nastřílel přes 100 gólů a odmítl Anglii
  La Liga

  Debutant Gonzalo: Arbeloův chráněnec, který nastřílel přes 100 gólů a odmítl Anglii

  V neděli 26. 11. 2023 prožil moment, na který bude bez nadsázky navždy vzpomínat. Útočník Gonzalo García Torres debutoval v…
  Nejlepší fotbalová akademie Evropy. La Fábrica na první příčce dle fotbalové observatoře CIES
  Castilla a junioři

  Nejlepší fotbalová akademie Evropy. La Fábrica na první příčce dle fotbalové observatoře CIES

  Real Madrid je nejlepší klub trénující mladé hráče v pěti nejsilnějších ligách v Evropě. Fotbalová observatoř CIES uvádí, že 44…