Životní zážitek na tribunách Bernabéu. Remontada s PSG očima fanouška Realu Madrid

Životní zážitek na tribunách Bernabéu. Remontada s PSG očima fanouška Realu Madrid
Santiago Bernabéu Liga mistrů

Remontada s PSG se jistě zapsala do historie Realu Madrid. Věřím, že pro všechny Madridistas šlo o silný zážitek plný emocí. Co teprve, když jste měli to štěstí a zápas jste sledovali přímo na Santiago Bernabéu. Fanoušek Bílého baletu Mato4 to štěstí měl a my vám přinášíme jeho příběh.

Na zápas Ligy mistrů Realu Madrid proti PSG, jsem vyrazil s mým kamarádem, a to díky našim ženám, od kterých jsme na 30. narozeniny dostali vstupenky. 

Šok s lístky na úvod 

Bohužel se vstupenkami to nebylo úplně jednoduché, i přestože jsme měli koupené lístky do určitého sektoru 2 měsíce dopředu, asi týden před zápasem nám z Bernabéu poslali mail, že nebudou tyto sektory otvírat.  

Dostali jsme na výběr horší místa, nebo vrácení peníze. Je třeba s tím počítat, že klub má právo zacházet s přerozdělením lístků pro zájezdové společnosti. Nakonec ale vše dobře dopadlo, dostali jsme místa asi 25m od rohové praporku.  

Co se týče příjezdu na stadion, doprava k němu je velmi pohodlná, určitě doporučuji metro, které vás zaveze až ke stadionu. Je lepší přijít dříve, my jsme přišli cca 2 hodiny před zápasem (protože jsme se už neuměli dočkat jako malí kluci). Na stadion vpouštěli 1 hodinu před zápasem.  

Peklo před zápasem 

Co se však dělo už 2 hodiny před úvodním hvizdem, to ani nelze popsat, je to jako když se ve městě bojuje, samé ozbrojené složky, uzavřené ulice, tisíce lidí v ulicích skandující: pu-ta pe-se -ge puta pe-se-ge… hořící světlice, zpívající fanoušci… a navzdory všemu co kolem vás děje, se cítíte bezpečně, jako jedna velká rodina, nepopsatelné, nehrozilo žádné nebezpečí, což to se mi líbilo.  

Stadion z vnějšku působí jako obrovské koloseum, jediná chybička na kráse byla, že stále je rozestavěný. Jakmile ale vstoupíte dovnitř, ochromí vás ta atmosféra fanoušků, ultras byli neskuteční a jim patří prim za to jakou atmosféru na Bernabéu vytvořili a burcovali i ostatní fanoušky, aby fandili víc. 

Fanoušci měli připravené perfektní choreo, když se začalo rolovat z vrchní tribuny, byl to skvělý zážitek.  

Respekt fanoušků není pro všechny 

Při rozcvičce brankářů PSG, obdržel Navas, neuvěřitelný potlesk celého stadionu a on nám všem děkoval a mával, cítil jsme neskutečnou hrdost na nás všechny madridistas. Bohužel ne všichni měli to štěstí a Hakimi slyšel bučení z tribun.  

Stejného přivítání se dočkal i Messi a Neymar, kteří se společně s Mbappém rozcvičoval asi 25m od nás. 

Fede vede 

Když hráči vstoupí na hrací plochu a pustí hymnu LM, tak má člověk husí kůži, takový okamžik ve vás zůstane navždy. Ze zápasu bych vypíchnul věci, které možná v televizi až tak nebyly vidět.  

V první řadě, měl jsem pocit, že všichni naši hrají skvěle, vůbec neřešíte drobné chyby, naopak za každou dobrou přihrávku se tleská. Vím co se píše o všech hrdinech zápasu, samozřejmě souhlasím, ale já mám ještě jiného hrdinu, který neskutečně bil do očí a ten hrdina je Fede Valverde.  

To je šedá eminence naší zálohy a naší hry, ten co vybojoval a zachytil… paráda. Překvapilo by vás, jaké ticho zavládlo na stadionu, když dal gól Mbappé, když máte hlavu otočenou jinam, tak ani nevíte že se něco stalo. 

Santiago Bernabéu

Největší zážitek

Hlavním moment zápasu byla samozřejmě remontada. Když dal Mbappe 2. gól, celý náš sektor měl hlavy dole, zklamání by se dalo krájet, obrovské ticho, já sám jsem měl hlavu v dlaních a říkám si to není možné, najednou rozhodčí píská offside, celý stadion začal tleskat jako kdybychom dali právě gól.  

Nálada se zcela změnila. O cca 10 min. vyrovnává Karim, celý stadion včetně nás dvou vyskočili na nohy a křičel z plných plic. Velké obavy jsem měl když se Militao začal chytat za nohu, klobouk dolů před tímto hráčem, bylo vidět, že má bolesti, ale něco asi velmi silného mu řekl Alaba a on pokračoval ve hře.

Když dal Karim 2. gól, opět všichni vyskočili na nohy, křičeli, objímali se. Kdybyste viděli hráče PSG, kteří asi minutu čekali na půlce hřiště, než skončí radost našich hráčů. Nestačili jsme se ani posadit (ještě jsme stáli) a hned protiútok a 3. gól…  

Tehdy to vypuklo, na vteřinu jsem si myslel, že tohle se mi to zdá, že to není pravda, kamarád mě chytil kolem krku a začal se mnou házet ze strany na stranu, já jsem si uvědomil, že je to pravda a začal jsem křičet dokud jsem neztratil hlas.  

Zdálo se, že spadne stadion, byla to tak silná emoce, že jsme měli oba slzy v očích. Nejkrásnější fotbalový zážitek mého života. Přeji vám každému, abyste mohli prožít takový moment.  

Po zápase byla děkovačka, hráči obešli stadion a přišli i k nám poděkovat a zatleskat. Tehdy jsem cítil, že i naše fandění pomohlo zvítězit našim hráčům. Děkuji našim ženám za takový dárek.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


16 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Majitel Ronaldo. Jak se legendě Realu daří řízení Valladolidu a co mu vyčítají fanoušci?
Exkluzivně

Majitel Ronaldo. Jak se legendě Realu daří řízení Valladolidu a co mu vyčítají fanoušci?

Díky hráčské kariéře se stal světovou fotbalovou modlou, ke které vzhlížely a vzhlíží miliony mladých hráčů. Ronaldo Nazario ale po…
SPECIÁL k finiši La Ligy: Kde nás čekají největší boje a na co všechno se těšit?
Podcasty BilyBalet.cz

SPECIÁL k finiši La Ligy: Kde nás čekají největší boje a na co všechno se těšit?

Třicet kol La Ligy je za námi, osm před námi. Finiš nejvyšší španělské soutěže bude tradičně napínavý a jistě emocemi…
Maestro Carlo Ancelotti. Jak buduje vztahy s hráči a v čem je Italovo kouzlo?
Exkluzivně

Maestro Carlo Ancelotti. Jak buduje vztahy s hráči a v čem je Italovo kouzlo?

Má za sebou úspěchy jako hráč i trenér. Jeho svěřenci, kolegové, ale i například novináři na něj nedají dopustit. Carlo…
Průvodce Madridem. Fotbal, top místa k vidění i atrakce, tapas bary a noční život
Podcasty BilyBalet.cz

Průvodce Madridem. Fotbal, top místa k vidění i atrakce, tapas bary a noční život

Madrid. Hlavní město Španělska a mnohamilionová metropole, která nabízí návštěvníkům nekonečné množství zábavy a zážitků. Vypravte se s námi na…