Zinedine Zidane: Víme, proč tu jsme a o co hrajeme. Jdeme si pro to

Zinedine Zidane: Víme, proč tu jsme a o co hrajeme. Jdeme si pro to

Na tiskové konferenci před nedělním utkáním o španělský superpohár, v němž se Real Madrid utká s městským rivalem Atléticem, hovořil Zinedine Zidane na adresu soupeře i o připravenosti vlastních hráčů.

Navzdory absencím hraje Real další finále.Víme, proč tu jsme a o co hrajeme. Jdeme si pro to. Připravujeme se, abychom z finále udělali velký zápas.

Deváté finále.Nic se pro nás nemění. Je to v DNA tohoto klubu. Jsme velkým klubem. Hráči žijí pro tento typ zápasů. Je to důležitý zápas, protože po jeho konci získá jeden z týmů trofej.

Joao Félix.Nemám pochybnosti o tom, že je to hráč budoucnosti. Nevím, jestli patří, nebo bude patřit mezi tři nejlepší hráče na světě. Je to velmi dobrý hráč. Atlético vědělo, proč jej podepsalo, s ohledem na budoucnost.

Pět záložníků.Neřeknu vám, jak budeme zítra hrát. Víme, že ty důležité věci se zítra musejí odehrát v útočné fázi. Každý to zítřejší rozestavení bude moci interpretovat jinak. Pro někoho to bude 4-3-3, pro někoho 4-4-2.

Již před měsíci se rozestavení 4-3-3 zpochybňovalo. Jaký je váš recept?Nemám žádný tajný recept. Pokud prohrajeme dva zápasy v řadě, nic se pro nás nezmění. Prostě budeme pracovat, a musíme pracovat lépe. Že jsme ve středu nastoupili jinak, byla reakce na aktuální situaci, ale já v toto rozestavení věřím.“

Nový formát superpoháru.Nevím, na mém názoru zas až tak moc nezáleží. Federace se takto rozhodla, takže to musíme respektovat. Využíváme příležitosti, abychom tady získali další trofej, stejně jako další týmy, které zde hrály. Jsem rád, že mohu působit ve Španělsku, kde lidé fotbal milují.

Když jste od týmu odcházel, řekl jste, že stejná skupina hráčů nemůže neustále vyhrávat tituly. Jak moc se tým od té doby změnil?Změnilo se to, že jsem byl osm měsíců mimo a srovnal si více věci v hlavě. Tým je více či méně stejný. Jsou zde skvělé okamžiky, ale i když jsme toho hodně již vyhráli, musíme umět přijímat i kritiku. Věřím, že k úspěchu nás může dovést jen tvrdá práce a trpělivost. Chceme dát fanouškům další důvod k radosti.

Již s nemůžeme bavit o zelenáči Zidanovi. Jste lepší s těmi třemi vítězstvími v Lize mistrů.Ano, myslím, že již jsem lepším trenérem. Vidím, že jsem udělal velký posun vpřed. V životě, jako člověk i trenér. Hodně jsem se naučil z různých situací i lidí, kteří byli kolem mě. Snažím se naslouchat lidem, co mi říkají, je to důležité. Mým cílem je neustálý progres. Jestli jsem mírný trenér… Nevím. Vy si můžete myslet, že jsem, kolega vedle vás si může myslet opak. Přijímám to. Miluji práci, kterou dělám. Dávám do toho celé své srdce.

Valverde s Barcelonou opět vypadl v semifinále. Jeho budoucnost?To, co se stalo Valverdemu a Barceloně, to se může stát. Nerad bych se vyjadřoval na adresu kolegy. Na zápas jsem se díval. V jednu dobu se zdálo, že Barcelona je ve finále a Atlético v soutěži končí. No a vidíte, zítra hrajeme finále proti Atléticu.

Ovlivní zítřejší zápas nějak příchody a odchody v lednu?Tohle mě v tuto chvíli nezajímá. Mým cílem je získat trofej. Myslím jen na tohle.

Je Atlético jednodušší soupeř než Barcelona? „Nemyslím si. Rozhodně ne. Je to tým, který umí nejen velice dobře bránit, ale umí i ve správný okamžik nebezpečně zaútočit. Jasně, hrají jinak než Barcelona, ale nikde nebylo dopředu dáno, že budeme ve finále hrát s Barcou. Atlético je silný tým, ale věřím, že jsme na ně připraveni.


Zdroj: as.com

1 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Goal: Jude Bellingham je favoritem na zisk Zlatého míče. Haaland ze hry venku?
Mužstvo

Goal: Jude Bellingham je favoritem na zisk Zlatého míče. Haaland ze hry venku?

Po vypadnutí Erlinga Haalanda z Ligy mistrů se skupina potenciálních favoritů na zisk Zlatého míče pro sezónu zužuje. V současné době je…
MARCA: Nacho se rozhodl po sezóně opustit Real Madrid
Mužstvo

MARCA: Nacho se rozhodl po sezóně opustit Real Madrid

Nacho je skutečnou legendou Realu Madrid. Od jeho debutu v prvním týmu uplynulo už 13 let a v minulé sezóně to vypadalo,…
Ancelotti vysílá jasné signály. Náhradníky dělí na dvě skupiny
Mužstvo

Ancelotti vysílá jasné signály. Náhradníky dělí na dvě skupiny

V závěrečné fázi sezóny, s jistou budoucností v klubu pro následující ročník, ukazuje italský trenér, že se při svém rozhodnutí drží pevně…
Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid
Mužstvo

Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid

Fabrizio Romano se vyjádřil ke zprávám ze Španělska. Podle jeho informací Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid. Arda…