Zidane před Sevillou: SuperCopa nám ukázala, že jsme na správné cestě. Bude Ramos hrát?

Zidane před Sevillou: SuperCopa nám ukázala, že jsme na správné cestě. Bude Ramos hrát?

Zinedine Zidane se na tradiční předzápasové tiskovce věnoval zítřejšímu zápasu proti Seville. Novináři se jej logicky ptali na jeho nástupce, a vlastně i předchůdce, na lavičce Los Blancos – Julena Lopeteguiho. Dále se Zizou vyjádřil k několika hráčů, či na téma odvolání Ernesta Valverdeho z Barcelony.

Superpohár a jeho vliv na zbytek sezóny. „Nebudeme nic měnit po úspěchu na SuperCopě. Ověřili jsme si pouze, že jsme na správné cestě. Hodláme v ní pokračovat. Chceme i nadále dělat věci stejně, protože jsme přesvědčeni, že je to cesta k úspěchu. Víme, že sezóna je velmi dlouhá. Nadále budeme pokračovat v práci, předvádět dobré výkony. Tím, že jsme vyhráli trofej, jsme jen splnili cíl, který jsme si dali. Chtěli jsme ho získat a šli jsme za tím. Pro můj tým bylo důležité, že uprostřed sezóny získal trofej, navzdory mnoha obtížím. Napsali jsme tím další kapitolu v historii klubu. A budeme v tom pokračovat i nadále.

Casillasova kandidatura na prezidenta RFEF. „O tom nic nevím, Ikerovy plány neznám. Ale jako bývalému spoluhráči mu samozřejmě přeji jenom to nejlepší. Více bych to asi nechtěl komentovat.

Ramos a Benzema. „No, zatím ještě nevíme. Musíš počkat zítřka. Všichni v mém týmu už přemýšlejí o sobotním utkání. Měli jsme před ním nějaké zdravotní problémy, ale nebudu o nich mluvit. Zítra uvidíte, s čím proti Seville nastoupíme. Víme dobře, že proti nám bude hrát jeden z nejlepších týmů ligy. Musíme být perfektně připraveni, abychom z toho udělali dobrý zápas.

Bude Ramos hrát?. „Má úžasný charakter. To víme všichni. Samozřejmě, že Sergio chce proti Seville hrát, ale uvidíte v sobotu. My se rozhodneme až v den zápasu. Sergio je našim vůdcem, příkladem k následování pro hráče.

Ulička cti. „Je to zvyk, který respektujeme a přijímáme. Ale není to pro mě důležité. Sevilla tímto pouze ocení náš úspěch na superpoháru, ale sobotní zápas bude o něčem jiném. Sevilla přijede, aby na Bernabéu získala tři body, my máme v úmyslu to samé. Ulička cti je pěkné gesto, ale oba týmy přemýšlejí jen nad zítřejším zápasem. Musíme být soustředění. Bude nás čekat těžký zápas.

Julen Lopetegui v Realu. „Nepřísluší mi, abych komentoval práci kolegy. Jsem si jistý, že Julen dělal to, o čem byl přesvědčen, že je pro Real nejlepší. Byl ale v těžké pozici, to ví každý. Ale o jeho působení tady mluvit nechci. Skončilo to, jak to skončilo. Přes tohle všechno je ale Julen Lopetegui vynikající trenér. Dokázal to již několikrát, a dokazuje to i nyní při svém angažmá u Sevilly.

Lopetegui zítra na Bernabéu. „Doufám, že ho fanoušci přijmou dobře. Lopetegui hrál za Real Madrid, trénoval jej. Na Santiago Bernabéu je doma. A zdejší fanoušci vítají své lidi pozitivně. Doufám, že to bude i jeho případ.

Brahim a Mariano. „Hovořil jsem s oběma, ale je to jen mezi námi. Znají svoji situaci. Já osobně jsem ale spokojen se všemi hráči, které mám k dispozici.

Varane a 300 zápasů za Real. „Znám ho již když byl mladý a talentovaný stoper. Věděl jsem, že má v sobě obrovský potenciál, který může naplnit. A to se mu podařilo. Raphaël může za Real odehrát dalších 300 zápasů. Nebo ještě víc.

Reinier. „Real Madrid vždy vyhledává ty nejlepší mladé talenty. Chce totiž mít ty nejlepší hráče i do budoucna. Reinier by měl být dalším z nich.

Vyhození Valverdeho z Barcelony. „Mrzí mě to za něj. Nebyla to dobrá situace. Mám k němu obrovský respekt. Je to ale věcí klubu. Každý trenér ví, kde působí, jaké jsou na něj kladeny požadavky… Pozice trenéra je vrtkavá. Pokud teď my prohrajeme dva zápasy v řadě, věřím tomu, že mě budete kritizovat stejně, jako jste to dělali před měsícem a půl. Je těžké si udržet konstantně stejnou výkonnost. Ale způsob, jakým byl Valverde odvolán, mi přišel nešťastný. Mrzí mě to.

Setién a Barcelona. „Doufám, že Barcelona bude i nadále soutěživá, jako s předchozími trenéry. Je to náš velký rival. Baví mě konkurence s ní.

Spojení Zidana a Péreze. „Říkal jsem to vždy. Toho, co pro mě Florentino udělal, od doby, kdy mě přivedl do Realu Madrid, si obrovský vážím. Jsem s tímto klubem svázán již 18 let. Je to něco jako požehnání. Hodně to pro mě znamená.


Zdroj: as.com

1 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Ancelotti: DNA Barcelony? S jiným profilem hráčů možná, ale nevím, zda je to teď pro Barcu vhodné
La Liga

Ancelotti: DNA Barcelony? S jiným profilem hráčů možná, ale nevím, zda je to teď pro Barcu vhodné

Carlo Ancelotti poskytl v den pro média před finále Ligy mistrů rozhovor Josepu Pedrerolovi v La Sexty a Chiringuito. Přinášíme…
Globe Soccer Awards: Jude Bellingham vyhlášen nejlepším hráčem La Ligy
La Liga

Globe Soccer Awards: Jude Bellingham vyhlášen nejlepším hráčem La Ligy

Série Globe Soccer Awards uspořádala první evropské vydání svých cen. Během slavnostního večera byly předány také speciální ceny za sezónu…
Ancelotti: Náhrada za Kroose? Musíme přizpůsobit hru vlastnostem našich záložníků
La Liga

Ancelotti: Náhrada za Kroose? Musíme přizpůsobit hru vlastnostem našich záložníků

Carlo Ancelotti promluvil v tiskovém středisku na Santiago Bernabéu po posledním zápase LaLigy v sezoně 2023/24. Ital na úvod promluvil…
Kroos: Děkuji celému madridismu. Byl jsem silný až do chvíle, než jsem viděl své děti
La Liga

Kroos: Děkuji celému madridismu. Byl jsem silný až do chvíle, než jsem viděl své děti

Toni Kroos se včera rozloučil se Santiago Bernabéu. Po utkání s Betisem (0:0) se o své první dojmy s Real Madrid TV.…