Zidane o přestupech: Doufám, že Ramos zůstane v Realu a Messi v Barceloně. Co Mbappé?

  Zidane o přestupech: Doufám, že Ramos zůstane v Realu a Messi v Barceloně. Co Mbappé?

  Kapitán Realu Madrid Sergio Ramos do El Clásika ze zdravotních důvodů určitě nezasáhne. Přesto mířilo několik otázek na předzápasové konferenci trenéra Zinedina Zidana právě na Španěla. Francouz nepřekvapil a vyjádřil své přání, aby Ramos zůstal. A okomentoval i další hráče.

  Zinedina Zidana samozřejmě mrzí, že Sergia Ramose kvůli zranění nemohl na klíčový duel s Barcelonou nominovat. Zároveň ale francouzský kouč věří, že to neznamená, že by lídr Realu přišel o své poslední El Clásico. Tak by se stalo v případě, že Ramos neprodlouží smlouvu a v létě z klubu odejde.

  „Sergio v sobotu nebude hrát a to je hrozná škoda. Doufám ale, že zůstane a odehraje ještě několik El Clásik. Vy víte, že to je mé přání,“ nenechal trenér Realu nikoho na pochybách.

  O kus překvapivější byla Zidanova odpověď na otázku ohledně Lionela Messiho. Ten je totiž aktuálně ve stejné situace jako Ramos. Smlouvu s Barcelonou zatím neprodloužil a spekuluje se o tom, že katalánský klub po sezoně opustí. Zdálo by se, že právě to si kouč Realu bude přát. Opak je ale pravdou.

  „Nechci, aby odešel. Měl by zůstat v Barceloně. Je tam spokojený a bylo by to dobré i pro La Ligu,“ tvrdil Zidane a vyjádřil se také k tomu, že Messi už šest zápasů v řadě proti Realu neskóroval. „Je to vynikající hráč a to se nezměnilo. Zkusíme ho opět zastavit, ale přesto, že nám nedal šestkrát gól, moc dobře víme, jak kvalitním hráčem je,“ pochválil soupeře.

  Očekávaná byla také otázka na možný příchod Kyliana Mbappého z PSG, o kterém se živě mluví už několik měsíců. Zde ovšem Zidane zvolil tradiční opatrný přístup.

  „Dobře se známe, vím, o jakého hráče jde. Není to ale hráč Realu Madrid, proto o něm nemohu mluvit. Mbappé je skvělým fotbalistou a uvidíme, jakou bude chtít budoucnost. V tuto chvíli to ale není něco, čím bych se zabýval. Tím je pouze sobotní El Clásico,“ zdůraznil Francouz.

  Podvinho je zakladatelem webu BilyBalet.cz. Realu Madrid fandí už od roku 2002, několikrát ho viděl v akci na Bernabéu i jinde v Evropě. Sám celý život hraje fotbal, v mládeži působil i ve Slavii Praha. Má za sebou také angažmá v deníku Sport, kde působil čtyři roky jako novinář. Aktuálně je fotbalovým trenérem.


  Zdroj: managingmadrid.com

  5 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće
  Mužstvo

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće

  Prezident chorvatského klubu Mirko Barišić podle místních médií v minulém týdnu znovu kontaktoval Luku Modriće a přemlouval jej k návratu do mateřského…
  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii
  Mužstvo

  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii

  Jude Bellingham se zranil při domácím utkání proti Gironě 10. února. Los Blancos zvítězili 4:0 a Jude k vysoké výhře přispěl…
  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny
  Mužstvo

  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny

  Klub oficiálně potvrdil Španělovo zranění. Útočník v posledních dnech netrénoval se zbytkem týmu a zůstane delší dobu mimo hru. „Po…
  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi
  Mužstvo

  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi

  Podle španělského novináře Ramóna Álvareze plánuje Real Madrid upravit plat Judovi Bellinghamovi po příchodu Kyliana Mbappého. Chce tím udržet rovnováhou…