Že nechci vést Real Madrid? Tohle jsem nikdy neřekl, uvedl Asensio v rozhovoru pro deník Marca

  Že nechci vést Real Madrid? Tohle jsem nikdy neřekl, uvedl Asensio v rozhovoru pro deník Marca

  Během reprezentační přestávky na sebe upoutal pozornost Marco Asensio. Média zveřejnila jeho údajný výrok o tom, že se necítí být tahounem Realu Madrid. Byl za to novináři i fanoušky kritizován. Deník Marca mu nabídl prostor vše vysvětlit. Marco se rozpovídal nejen o kritice, která na něj v minulých dnech mířila. Hovořil též o svých plánech do budoucnosti i o Realu Madrid.

  Reprezentační přestávka je u konce, jak jste si ji užil?

  Trávil jsem čas se spoluhráči s reprezentace a pokračovali v práci s novým trenérem. Po sportovní stránce jsme ukázali nějaká pozitiva, navzdory nepříznivému výsledku v utkání proti Chorvatsku. Ale věřím, že jsme na správné cestě.

  V osobní rovině je kolem vaší osoby trochu rušno kvůli vašim slovům o vedení…

  Myslím, že celé tohle vzniklo z nepochopení. Četl jsem titulky, v nichž stálo, že nechci vést Real Madrid, ale tohle jsem nikdy neřekl. Samozřejmě, že chci táhnout Real a co nejvíce mým spoluhráčům pomoci, jenže novináři to špatně předložili čtenářům. Rozvířila se kolem mě debata, zbytečně, nevím… Víte, jsem si jistý, co jsem řekl. Prohlásil jsem, že každý z nás má v týmu Realu svoji roli, a že já tu svoji, která vychází i z mého věku a zkušeností, respektuji. Nikdy jsem neřekl, že nechci vést. Vždy budu dělat vše, co bude v mých silách, abych byl pro tým prospěšný. Mám velké ambice, což se v Realu snažím prokazovat již třetím rokem.

  Asensio

  Překvapil vás rozruch, který kolem vás kvůli titulkům vznikl?

  Velmi, protože slova, která zazněla, jsem nikdy neřekl. Vždy jsem chtěl ukázat, že do budoucna mám ambice, stát se důležitým hráčem, a že bych chtěl být pro tým co nejvíce prospěšný. Pouze jen respektuji svoji roli v týmu. Ale samozřejmě, že bych chtěl patřit k tahounům týmu. Jsme Real Madrid, jsme jeden tým. Všichni v něm musejí táhnout za jeden provaz.

  Co vás nejvíce mrzelo?

  Nejvíce asi to, jak jedna z kontextu vytržená věta otočila mínění lidí o mě. Vyznělo to, jako bych neměl žádné ambice. Od chvíle, kdy jsem do Realu přišel, tak se snažím krok za krokem zlepšovat, dát týmu vše na hřišti. Myslíte, že by to šlo bez ambicí? Moc mě překvapilo, že se najednou našli lidé, kteří začali zpochybňovat moji dosavadní práci. Ale nemůžu říct, že by taková reakce byla od všech. Plno lidí se mě zastalo, protože věděli, co jsem těmi slovy chtěl říci.

  Takže si o sobě myslíte, že jste ambiciózní hráč?

  Ano a vždy jsem se tak snažil působit. Už když jsem jako mladý začínal v Mallorce, dokazoval jsem, že mám vyšší ambice. Vždy jsem říkal, že bych se chtěl stát hráčem Realu Madrid. To se mi povedlo. Real mě ale poslal na roční hostování do Espanyolu, kde si myslím, že se mi celkem dařilo. I proto si mě Real po jenom roce stáhl. Hrál jsem dost zápasů, ale měl jsem i období, kdy jsem třeba měsíc vůbec nenastoupil. Tak jsem začal na tréninku ještě více dřít, a do sestavy Realu jsem s vrátil. Minuty na hřišti nedostanete jen tím, že na vás trenér ukáže. Musíte pracovat sami na sobě. To jsem přesně dělal. Za Real jsem nastoupil do mnoha důležitých a náročných zápasů. Myslím, že jsem se v určitém ohledu stal pro tým důležitý už v první sezóně. V té druhé pak počet zápasů i odehraných minut přibýval.

  Všiml jste si ale, že se v tomto roce od vás vyžaduje více, než dříve?

  Samozřejmě, že ano. Pokud si lidé myslí, že v letošním roce mám pro tým udělat ještě víc než dříve, pak je to kvůli tomu, že jsem dříve ukázal své kvality. Abych řekl pravdu, líbí se mi očekávání, která jsou do mě vkládána. Už jen kvůli nim od sebe vyžaduji co nejvíce. V Madridu jsou očekávání a s nimi spojený tlak obrovský. Nemůžu žít z toho, co jsem tady dokázal v minulých dvou sezónách. Co jste udělal dříve, to tady nikoho příliš nezajímá, místo v sestavě vám to nezaručí.

  Třetí sezónu jste hráčem Realu Madrid. Myslíte si, že máte odpovídající pozici v týmu? Nebo byste od trenéra vyžadoval více pozornosti?

  Máme teď nového trenéra. V prvních dvou utkáních jsem od něj dostal více minut, v těch dalších dvou zase méně. Teď začne období, kdy nás čeká velké množství zápasů. Uvidíme, jak o mě Solari uvažuje. Za sebe mohu říci, že jsem s ním velmi spokojený. Okamžitě se mu podařilo zlepšit naše výsledky, což bylo v danou chvíli nejdůležitější. Tým se potřeboval nutně vrátit na vítěznou vlnu.

  Jak byste vy ohodnotil Marca Asensia v dosavadním průběhu sezóny?

  Myslím, že na nějaké hodnocení je ještě velmi brzy. Sezóna ještě není ani ve své polovině. Čeká nás velká porce zápasů. Byly zde dobré chvíle, ale také momenty, které byly velmi špatné. A to jak u mě, tak u celého týmu. Ale o tom sezóna bývá. Je velmi dlouhá, a každý tým má dobré i špatné chvíle. Věřím tomu, že ty nejlepší chvíle v letošní sezóně mám já i celý tým teprve před sebou.

  Klub i fanoušci ve vás vkládají velká očekávání. Není ten tlak na vás příliš velký?

  Závisí právě na těch očekáváních. Uvidíme, ale asi nemohu vstřelit tři nádherné branky ze standardních situací každý zápas, což je asi zřejmé. O důvěře, která ve mně byla vložena, vím. Mám díky ní touhu, stát se důležitým hráčem Realu Madrid. Chci zde zůstat co nejdéle a být s týmem co nejvíce úspěšný.

  Zobrazit příspěvek na Instagramu

  ⚽️🔥 #RMLiga

  Příspěvek sdílený Marco Asensio (@marcoasensio10),

  Uvědomujete si ale, že všechna tato očekávání jste si kolem sebe vytvořil sám tím, jak jste se v předchozích sezónách projevoval?

  Ano jsem si toho vědom. Pokud ode mě kdokoliv něco očekává, je to jen pro všechno to, co jsem dokázal v předešlých letech, jaký fotbal jsem lidem nabízel. Myslím, že tlak kolem mě je oprávněný. Je jen na mě, abych na hřišti ukázal, že se s tím umím srovnat. Jsem odhodlaný pokračovat v cestě, na kterou jsem se vydal, a doufám, že získám co nejvíce prostoru na hřišti.

  Jaký typ hráče chcete být? Která herní pozice vám vyhovuje nejvíce?

  Nejlépe se cítím na pravém křídle a ve středu útoku. Jsem schopen zahrát i na levé straně, a trenéři mě někdy na tuto stranu někdy umisťují. Ale očekává se ode mě, abych se co nejvíce pokoušel o zakončení, protože to je asi nejdůležitější věc, kterou si lidé pamatují. Pokud tedy hraji na pravé straně či ve středu, mám více možností pro zakončení.

  V této sezóně jste ale vstřelil pouhé dvě branky. Je to právě kvůli tomu, že vás trenér Lopetegui umisťoval na levou stranu?

  Možná je to tím. Ale závisí i na projevu a dynamice celého týmu. Měli jsme období, kdy se nedařilo nikomu z nás. Věřím, že když se všichni dostaneme do naší nejlepší formy a budeme dál vítězit, že přijdou i branky.

  Stejně jako množství kritiky, které se na vás, hlavně v posledních dnech valilo, obdržel jste v loňském roce spoustu pochvalných komentářů. Hovořilo se o vás jako o budoucím vítězi Zlatého míče.

  Ještě na konci minulé sezóny a na začátku té letošní se o mě tak hovořilo, to máte pravdu (smích). Vidíte. Stačil jeden špatný měsíc, kdy se nedařilo mě ani týmu, a najednou o vás lidé přemýšlí jinak. Začátek sezóny jsem měl dobrý, stejně jako celý Real. Dařilo se mi i v národním týmu. Musím si na takové úvahy zvyknout. Když jste hráčem Realu Madrid, musíte si zvyknout na extrémy, kterými procházíte. Buď hrajete velmi dobře, nebo velmi špatně. Žádný střed nebo průměr v Realu neexistuje. Já se mohu pouze koncentrovat sám na sebe a na svoji práci. Musím pracovat pro tým na hřišti, což je jediné místo, kde mohu lidi přesvědčit o svých kvalitách. S tím, co už si pak o mě lidé myslí, nebo co o mě novináři napíší, to už je na jejich úvaze.

  Zobrazit příspěvek na Instagramu

  🔛😁 #HalaMadrid

  Příspěvek sdílený Marco Asensio (@marcoasensio10),

  Čelil jste v těchto dnech vlně kritiky. Kdo vám byl oporou?

  V prvé řadě já sám. Měl jsem v hlavě slova, která na moji adresu zazněla, přemýšlel jsem o nich. Nejsem z kamene. Jsem sám na sebe velmi náročný. Tyhle věci mě hodně ovlivňují. Ale mám rodinu a přátele. Snažím se s nimi o fotbale příliš mnoho nemluvit, abych si od něj alespoň na chvíli dokázal psychicky odpočinout. Moje rodina stojí vždy při mně. Vždy se mi snaží dávat ty nejlepší rady. Především v těch nejhorších okamžicích. Ale i ve chvílích, kdy se mi dařilo, tak se mě snažili udržet na zemi. Říkali mi, že určitě přijdou chvíle, jako je tato, kdy budu terčem kritiky.

  Když lidé o vás říkají, že budete novým lídrem Realu Madrid, je to pro vás dobrá vizitka, nemyslíte?

  Samozřejmě, proč ne. Chtěl bych ještě jednou zdůraznit, že jsem vždy toužil po tom, abych byl v Realu úspěšný. Nikdy jsem se před odpovědností neskrýval. Již odmalička jsem byl madridistou, vždy jsem za ten tým chtěl hrát. A nyní, kdy mám šanci, abych se pro Real stal důležitým, tak bych se jí chtěl chopit.

  Jste velký kamarád s Iscem. Rozumíte si i na hřišti? Trenéři vás někdy nasadí do zápasu současně, jindy si vyberou jen jednoho z vás.

  Abych byl upřímný, na tohle neznám odpověď. Záleží na trenérovi, jaké má plány do konkrétního zápasu. Podle toho volí hráče.

  Zobrazit příspěvek na Instagramu

  +3. Sumamos y seguimos. ⚽️💪🏽#HalaMadrid

  Příspěvek sdílený Marco Asensio (@marcoasensio10),

  Již dvakrát jste s Realem vyhrál Ligu mistrů. Zřejmě jste ani nesnil o lepším startu vaší kariéry, co myslíte?

  Nebylo to jen o Lize mistrů. V mé premiérové sezóně jsme získali čtyři trofeje, v té druhé také čtyři. Bylo to opravdu jako sen. Ani v nejmenším jsem tohle nečekal. Vážím si toho ještě více, když si vzpomenu na vše, co jsme museli vykonat, abychom byli takto úspěšní. Tento tým vždy dokazoval, že i když je ve velmi špatné situaci, vždy může znovu růst. V letošním roce budeme snad už jen stoupat. Snad získáme zpět naši efektivitu a také trochu štěstí.

  Jaká je vaše nejlepší vzpomínka z dosavadního působení v Realu? Premiérová branka v superpoháru proti Seville, branka ve finále Ligy mistrů v Cardiffu, nebo branka proti Bayernu Mnichov v prodloužení?

  Jednoznačně ta z Cardiffu, protože jsem tu branku okamžitě běžel oslavit za mojí rodinou. Už před zápasem jsme se bavili o tom, že kdybych náhodou skóroval, poběžím za nimi. Byl to moment, na který nikdy nezapomenu.

  Proti Bosně a Hercegovině jste díky absenci Thiaga hrál s číslem 10 na zádech. Je to vaše oblíbené číslo?

  Lhal bych, kdybych tvrdil, že 10 není mým oblíbeným číslem. Kdykoliv byla dostupná, hrál jsem s ní. Teď s ní nastupuje Luka, který před sebou může mít ještě mnoho let v Realu Madrid. Ale kdyby to bylo v budoucnu možné, rád bych se k 10 zase vrátil.

  Kdyby Real Madrid podepsal Edena Hazarda, bylo by to pro vás zklamáním, nebo by vás to naopak motivovalo?

  To je spekulace. Uvidíme, jestli někdo přijde.

  Obdržel jste mnoho nabídek od různých klubů v létě?

  To je otázka na mého agenta, já jsem neobdržel nic (smích). Mám jasno v tom, že chci pokračovat v Realu Madrid. Soustředím se jen na to. O ničem jiném nepřemýšlím.


  Zdroj: marca.com

  12 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Zdravotní stav stoperů? Alaba bude chybět, Rüdiger by měl proti Gironě hrát
  Mužstvo

  Zdravotní stav stoperů? Alaba bude chybět, Rüdiger by měl proti Gironě hrát

  Velké obavy musí mít po utkání s Las Palmas fanoušci Realu Madrid. Ze zápasu totiž odstoupil kvůli zranění David Alaba…
  Smolař Güler si na debut počká, turecký mladík se na tréninku nešťastně zranil
  Nezařazené

  Smolař Güler si na debut počká, turecký mladík se na tréninku nešťastně zranil

  Další nucenou pauzu před sebou má osmnáctiletý mladík, který v dresu Realu Madrid ještě neodehrál ani minutu. Přestože měl být…
  Fede Valverde je zpět. Uruguayský záložník nevynechá jedinou příležitost ke střele
  Mužstvo

  Fede Valverde je zpět. Uruguayský záložník nevynechá jedinou příležitost ke střele

  Fede Valverde vstřelil svůj první gól v sezoně 2023/24 v zápase proti Realu Sociedad. Uruguayský záložník provedl razantní střelu zpoza…
  Jude Bellingham: Díky volnosti na hřišti v Realu Madrid hraji mnohem lépe
  Mužstvo

  Jude Bellingham: Díky volnosti na hřišti v Realu Madrid hraji mnohem lépe

  Jude Bellingham udělil rozhovoru pro Channel 4 Sport po vítězství 3:1 v přátelském zápase se Skotskem. Záložník přiznal, že klíčem…