Závod o Zlatý míč pro rok 2024 je výhradně bílý

Závod o Zlatý míč pro rok 2024 je výhradně bílý
Zlatý míč (zdroj: marca.com)

O velký rozruch se v posledních dnech v souvislosti se Zlatým míčem postaral Neymar. Brazilský útočník odhalil své kandidáty na zisk trofeje, přičemž všichni pocházejí z Realu Madrid. Ve videu Neymar seřadil kandidáty takto: „První je Vini Júnior, následován je Judem Bellinghamem a Rodrygem, kteří jsou na tom nastejno. Mezi tyto tři patří také Kylian Mbappé.“

Neymar se nemýlil. Ballon d´Or 2024 by měl takřka s jistotou putovat do Madridu. Nyní se na mezinárodním poli bojuje o to, kdo jej získá. Deník MARCA se s Neymarem shoduje na třech ze čtyř jmen. Místo Rodryga deník upřednostňuje Toniho Kroose.

V čele je Vinícius

V závodu o Zlatý míč by měl aktuálně mít mírně navrch Vini. Na Copa América částečně prolomil reprezentační prokletí, když vstřelil dva góly proti Paraguayi. Pokud s Brazílií dosáhne na turnaji na celkové prvenství, bude velmi blízko prestižní trofeji.

S Realem se mu totiž dařilo a ovládl téměř vše, co se dalo. Ve 39 zápasech vstřelil 24 gólů a na 11 přihrál. Stal se nejlepším hráčem Ligy mistrů, kterou s Los Blancos také ovládl. K tomu přidal také prvenství v La Lize.

Zápas proti Kolumbii však pro brazilského hráče nedopadl podle očekávání. Vinicius dostal žlutou kartu, druhou na turnaji, takže nebude moci nastoupit ve čtvrtfinále proti Uruguayi Fedeho Valverdeho. Brazilci si tak budou muset poradit bez své největší hvězdy.

To by mohlo ohrozit zisk Zlatého míče.

Bellingham nůžkami zachránil Anglii i své šance na Zlatý míč

Dalším jménem v boji je Jude Bellingham, který sice na Euru nezáří tolik, jako v sezóně s Realem Madrid, ale na mistrovství Evropy se už dvakrát střelecky prosadil. A pro Albion šlo vždy o důležitý gól. Proti Srbsku zařídil jedinou výhru Anglie na turnaji v základní hrací době. V 95. minutě proti Slovensku poslal osmifinálový duel do prodloužení, kde následně jeho spoluhráč Kane stvrdil postup do čtvrtfinále.

Mbappé v závodu stagnuje, s Francií je ale stále ve hře

A pak je tu Kylian Mbappé, hráč Realu Madrid, který je také ve čtvrtfinále Eura, kde bude muset změřit síly s Cristianem Ronaldem a jeho Portugalskem. Vzhledem k tomu, že PSG se v Lize mistrů nedařilo a Ligue 1 a další francouzské soutěže jsou pro zisk Zlatého míče málo, potřebuje Mbappé uspět právě na mistrovství Evropy.

Dobrý výkon by Francouze vrátil zpátky do hry.

Bezprecedentní Kroos

Nesmíme zapomenout ani na Toniho Kroose, který by se mohl stát držitelem Zlatého míče, ačkoli v době galavečera, na kterém se Zlatý míč bude předávat, bude již ve fotbalovém důchodu. Vzhledem k tomu, že Německo se již kvalifikovalo do čtvrtfinále a má stále šanci celý turnaj vyhrát, existuje možnost, že Zlatý míč bude udělen právě Kroosovi, což by bylo podle mnoha fanoušků bezprecedentní a zasloužené.

Neymarovo oznámení podnítilo debatu o tom, kdo prestižní ocenění získá, a všechny oči se upírají k nadcházejícím zápasům, v nichž budou muset čtyři hlavní kandidáti nadále dokazovat svou hodnotu na hlavních scénách světového fotbalu.


Zdroj: marca.com

Přidat komentář

Související články

MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!
Mužstvo

MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!

Podle José Félixe Díaze z deníku MARCA je prodloužení smlouvy Francouze Mendyho blízko realitě. Zajištění situace levého obránce bylo jednou…
Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus
Mužstvo

Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus

Zájem o dresy Kyliana Mbappého je obrovský, ale zaplatí se Francouzův přestup, nebo dokonce jeho plat? Kylian Mbappé se již…
První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real
Mužstvo

První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real

Útočník podepsal svou první sponzorskou smlouvu jako hráč Realu Madrid. Královský celek může na této aktivitě svého hráče také vydělat.…
AS: Stále větší napětí kolem Lunina
Mužstvo

AS: Stále větší napětí kolem Lunina

Budoucnost Andrije Lunina je stále zahalena mlhou nejistoty. Svůj podíl na tom má i osobnost Jorgeho Mendese, portugalského agenta, který…