Zájem Realu Madrid o Auréliena Tchouaméniho je čím dál silnější. Záložník má skvělá čísla

Zájem Realu Madrid o Auréliena Tchouaméniho je čím dál silnější. Záložník má skvělá čísla

Aurélien Tchouaméni přitahuje pozornost Bílého baletu už nějakou dobu. Od chvíle, kdy ho Juni Calafat viděla naživo a navázala první kontakty s jeho okolím, nepředvádí záložník téměř nic jiného než skvělé výkony.

Podle Who Scored se mladý Francouz prezentuje nejvyšší formou mezi všemi hráči z největších evropských lig. Portál hodnotí hráče na základě mnoha parametrů. Tchouaméniho průměr za posledních šest zápasů je 8,24 na 10 bodové škále. Za jeho zády jsou Robert Lewandowski (8,23), Kylian Mbappé (8,22), Serge Gnabry (8,20), Casemiro (7,96), Thomas Müller (7,96) a Vinícius (7,93).

Tento 22letý hráč se stal tahounem Monaka více než Wissam Ben Yedder, nejlepší střelec Ligue 1 (14 gólů). Defenzivní záložník je klíčovým kouskem skládačky Phillippe Clementa.

„Jsem velmi potěšen postojem Auréliena, nejen dnes. Je pro nás velmi důležité udržet rovnováhu v týmu. I s míčem si však umí skvěle poradit. Má vše, aby se stal jedním z nejlepších hráčů na své pozici v Evropě.“

„Stále má několik dalších aspektů, které je třeba zlepšit, ale my jsme tu, abychom mu pomohli. Děláme vše pro to, abychom rozvinuli jeho plný potenciál,“ řekl trenér Monaka.

Důkaz maximální důvěry v hráče z něj dělá jediného defenzivního záložníka v taktickém schématu. Předtím ho uprostřed často doprovázel Fofana.

O kvalitě obranné činnosti nelze v případě Tchouaméniho pochybovat. Podle výpočtů Sofascore je to hráč, který provádí nejefektivnější získání míčů od soupeře (185). Má také nejvíce odebraných míčů (139).

Navíc mu patří třetí místo v získaných míčích (450) a desáté, pokud jde o vyhrané duely (323). Údaje pokrývají celý loňský rok. V této sezóně záložník jen potvrzuje přesvědčení, že máme co do činění s neuvěřitelným talentem.

Schopnost správného výběru místa a magnet pro získání míče by nás však neměla příliš zmást.  Tchouaméni není hráč, který by vyčníval pouze v obraně. Jeho síla a způsob, jakým ovládá míč, ztěžují jeho zastavení i v útoku.

Francouz je 9. nejfaulovanějším hráčem ligy (43) a také 9. nejúspěšněji driblujícím hráčem (82,4 %). Byl by hřích nezmínit, že se bavíme o 3. hráči z hlediska průnikové přihrávky (alespoň 9 metrů). Celkem jich vytvořil 120. To samé má na kontě … Messi.

Není tedy pochyb, že rozbití formace je jednou z jeho silných stránek. Tchouaméni je 6. hráč s největším počtem přihrávek v posledním sektoru (122). Hráči s nejvyšším počtem kontaktů s míčem (1725) jsou v žebříčku na stejném místě. Není divu, že ho Real Madrid bedlivě sleduje a rád by ho viděl doma.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: MARCA.com

7 Komentářů

Přidat komentář

Související články

The Athletic: Leny Yoro letí do Manchesteru na lékařskou prohlídku
Přestupy

The Athletic: Leny Yoro letí do Manchesteru na lékařskou prohlídku

Vše nasvědčuje tomu, že Francouz neskončí v Realu Madrid a upíše se Rudým ďáblům. Leny Yoro odlétá do Velké Británie,…
MARCA: Nejlepší pravý obránce světa prodlouží s Realem Madrid
Přestupy

MARCA: Nejlepší pravý obránce světa prodlouží s Realem Madrid

Dani Carvajal je po senzační sezoně v barvách Realu Madrid a fenomenálním EURO na nejlepší cestě prodloužit s královským klubem…
OFICIÁLNĚ: Kylian Mbappé podepsal smlouvu s Realem Madrid
Přestupy

OFICIÁLNĚ: Kylian Mbappé podepsal smlouvu s Realem Madrid

Francouzský fotbalista se už naplno může cítit jako nový hráč Realu Madrid, protože podepsal smlouvu. Kylian Mbappé se už včera…
RELEVO: Real Madrid brzdí odchod svých hráčů do jiných klubů
Přestupy

RELEVO: Real Madrid brzdí odchod svých hráčů do jiných klubů

Přestože Real Madrid pracuje na letošních přestupech, musí řešit i téma odchodů. Prozatím je však toto téma blokováno, zejména kvůli…