Žádná změna. Eden Hazard odmítá opustit Real Madrid i přesto, že nehraje

Žádná změna. Eden Hazard odmítá opustit Real Madrid i přesto, že nehraje
Eden Hazard (zdroj: realmadrid.com)

Eden Hazard vynechal zápas se Sevillou i přes čtyři absence v útoku Realu Madrid. V této sezoně odehrál Belgičan celkem 392 minut a každá z nich stojí Los Blancos až 70 000 eur. Sám hráč však odejít nehodlá a chce splnit podepsanou smlouvu s klubem.

Minulý víkend dorazil Real Madrid na stadion Sáncheze Pizjuána v Seville se čtyřmi absencemi v útoku. V sestavě Bílého baletu chyběli Karim Benzema, Vinícius, Marco Asensio a Mariano. Carlo Ancelotti však i přes to dokázal, že pro něj Eden Hazard prostě neexistuje.

Na druhou stranu v kancelářích Santiago Bernabéu mají stále evidentní problém s finanční stránkou belgického útočníka, který si jen za aktuální sezonu vydělá celkem 28 milionů eur. Pokud tuto sumu převedeme na 392 minut, které dvaatřicetiletý Belgičan strávil na hřišti, vyjde nám, že každá jeho minuta stojí Real Madrid až 70 000 eur.

Problém je v tom, že toto léto půjdou Los Blancos v kontextu Hazardovy budoucnosti opět proti zdi. Hráč nemá v úmyslu dobrovolně odejít a zároveň je jeho tržní hodnota tváří v tvář kontraktu, který vyprší v roce 2024, prakticky nulová.

Rozvázání smlouvy

Jediným možným teoretickým řešením je v tuto chvíli pokusit se zapojit bývalého útočníka Chelsea do přestupu Harryho Kanea, ale i zde to vypadá, že Tottenham o takový scénář nemá zájem. Konečnou variantou tedy může být i jednostranné vypovězení Hazardovy smlouvy spolu s vyplacením zbývající mzdy za poslední rok trvání smlouvy.

Výše uvedené nemusí být tak špatné řešení, vezmeme-li v úvahu, že by se klub osvobodil od jakýchkoliv bonusů, které by byl nucen vyplácet Belgičanovi, který je převážně na lavičce. Stačí říct, že jen v aktuální sezoně už dvaatřicetiletý hráč inkasoval prémie za triumfy v Copa del Rey, evropském Superpoháru a mistrovství světa klubů, přičemž na těchto turnajích odehrál pouhých 67 minut – v prvním kolo pohárové soutěže proti Cacereñu ze čtvrté ligy.

Žádné dohoda o odchodu

Pokud nedojde k jednostrannému vypovězení smlouvy, Hazard s největší pravděpodobností stráví sezonu 2023/24 v Realu Madrid, protože odejít prostě nehodlá. Raději prakticky vůbec nehraje, plní smlouvu s Los Blancos a ve svých 33 letech se v klidu rozhoduje o své budoucí kariéře.

Ancelotti se ani netají tím, že mu na Belgičanovi vůbec nezáleží a klub ho úplně odepsal. Na této situaci nic nezmění ani případný odchod Asensia, protože místo něj má do prvního týmu Realu Madrid nastoupit Brahim Díaz. Hazard tak bude stále věčným náhradníkem bez šance hrát.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: as.com

Přidat komentář

Související články

Převezme Camavinga číslo šest po Nachovi?
Mužstvo

Převezme Camavinga číslo šest po Nachovi?

Nachův odchod má obrovský sportovní, ale také marketingový význam, protože se uvolňuje číslo, které má v Realu Madrid velkou historii. Jak…
Nedotknutelný Arda Güler. Setrvání Turka si přejí Ancelotti, hráči i vedení
Mužstvo

Nedotknutelný Arda Güler. Setrvání Turka si přejí Ancelotti, hráči i vedení

Je sice pravda, že v příští sezóně nebude snadné dostat se do základní jedenáctky Realu, ale Ancelotti i vedení madridského…
Nerozbitný tandem: Carlo Ancelotti, Davide a realizační tým
Mužstvo

Nerozbitný tandem: Carlo Ancelotti, Davide a realizační tým

Carlo Ancelotti a jeho tým okouzlili každého. Získané trofeje a rozmanitá řešení na hřišti donutily i ty největší kritiky ocenit…
L’Équipe: Kylian Mbappé požaduje od PSG 100 milionů eur
Mužstvo

L’Équipe: Kylian Mbappé požaduje od PSG 100 milionů eur

Kapitán francouzské reprezentace dal PSG ultimátum, aby uhradilo jeho pohledávky, které činí přibližně 100 milionů eur, kvůli tomu, že od…