Z nechtěného hráče lídrem na hřišti i mimo něj. Courtois může odehrát všech 38 zápasů v La Lize

Z nechtěného hráče lídrem na hřišti i mimo něj. Courtois může odehrát všech 38 zápasů v La Lize

Thibaut Courtois byl v této sezóně vůdčí postavou týmu na hřišti i mimo něj. Kromě role brankáře byl také mluvčím šatny.

Courtois měl vždy velký talent učit se cizím jazykům. Dnes může komunikovat ve vlámštině, francouzštině, angličtině, němčině, španělštině, italštině a portugalštině. Je to všechno díky přátelům z různých zemí, které poznal v šatnách dalších klubů.

El Mundo uvádí, že výborný brankář rychle získává blízké přátele. To mu v posledních letech pomohlo stát se hvězdou Realu Madrid na hřišti, ale i mimo něj.

„Tibu k nám znovu přichází“ je slogan, který diváci Movistar + znají až příliš dobře. Pravidelně se vyjadřuje reportérovi v terénu, který čeká po zápasech La Ligy na rozhovory se dvěma hráči každého týmu. Courtois je také profesionálem před mikrofonem, projevuje pokoru po vítězství a projevuje sebekritiku po porážkách.

V případě potřeby může také poslat jasnou zprávu. „Nejsme loutkami,“ opřel se po zápase v Pamploně do La Ligy. Celkově se v této sezóně objevil před mikrofonem Movistaru 14krát, což je dvakrát více, než kterýkoli z jeho spoluhráčů.

Propustkou pro hraní této role, je jeho důležitost na hřišti. V sobotu má Belgičan šanci stát se sedmým brankářem v historii Realu Madrid, který odehraje všech 38 zápasů v ligové sezóně. Před ním to zvládli Casillas, Buyo, Bentancort, Vicente, Bañón a Zamora.

Deník analyzuje, že v dosavadních 37 vystoupeních byl ve 12 z nich naprosto zásadní a rozhodující: 1-0 s Valladolidem, 0-1 s Levante, 1-1 s Barcelonou, 0-1 se Sevillou , 2-1 s Athletic, 1-1 proti Elche, 1-1 proti Huesce, 0-0 proti Valladolidu, 0-1 proti Atléticu, 0-0 proti Elche, 0-0 proti Getafe a 0-0 proti Betisu. Noviny docházejí k závěru, že jeho výkony získaly týmu asi 20 bodů.

„Je důležité, abychom měli brankáře, který nám dodává sebevědomí. Odvádí skvělou práci, “ pochválil ho nedávno Zidane, který se obvykle vyhýbá individuální chvále. „Parády Thibua jsou jedním z klíčů,“ dodal Casemiro během tohoto období.

Tato slova jsou na mezinárodní scéně slyšet stále více. „Zdá se, že Courtois vždy hraje dobře a že je to normální. Jsou podceňovány zákroky a body, které týmu dávám. Oceňuje se pouze mistrovství světa,“ stěžoval si Belgičan na chování odborníků ve své zemi.

Zároveň zdůraznil důležitost důvěry, kterou do něj Zizou vložil: „Když jsem byl kritizován, věřil ve mě a stále mi to říkal. To je pro brankáře velmi důležité.“

Courtois si v Realu Madrid vybudoval svůj status a je ceněn jako Neuer, Oblak a Ter Stegen. Loňská Trofeo Zamora a jeho letošní výkony ho přivedly zpět k debatě o nejlepším brankáři světa.

„Dosáhl úrovně, na kterou se dostanete pouze hraním za klub jako je Real,“ řekl v dubnu po zápasech Ligy mistrů trenér Roberto Martínez.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: elmundo.es

184 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Mbappé: Věděl jsem, že je mým osudem hrát za Real Madrid
Mužstvo

Mbappé: Věděl jsem, že je mým osudem hrát za Real Madrid

„Byl to můj dětský sen, na tento okamžik jsem čekal dlouho a chci se co nejrychleji přizpůsobit,“ dodala nová posila…
Kylian Mbappé byl prezentován na Santiago Bernabéu. Za tento znak a klub položím život, řekl
Mužstvo

Kylian Mbappé byl prezentován na Santiago Bernabéu. Za tento znak a klub položím život, řekl

Francouzský hráč se dnes objevil na zaplněném Santiago Bernabéu, kde byl v doprovodu prezidenta, členů představenstva a své rodiny představen…
AS: Do Madridu už dorazil také Endrick. Hned v neděli se chce zapojit do přípravy
Mužstvo

AS: Do Madridu už dorazil také Endrick. Hned v neděli se chce zapojit do přípravy

Jak informoval deník AS, brazilský útočník si zkrátil dovolenou o polovinu, aby byl Ancelottimu co nejdříve k dispozici. V neděli…
Zidane: Jude se zapíše do historie Realu Madrid. Jsem velmi šťastný, že je v Realu
Mužstvo

Zidane: Jude se zapíše do historie Realu Madrid. Jsem velmi šťastný, že je v Realu

Novináři z The Athletic dostali pozvání do zákulisí focení obálky EA FC 25, na které Zinédine Zidane mluví o Judu…