Z Benzemova nástupce propadákem. Příběh nepovedeného přestupu Luky Joviće

Z Benzemova nástupce propadákem. Příběh nepovedeného přestupu Luky Joviće
Luka Jovic (zdroj: realmadrid.com)

Brzy tomu budou čtyři roky, co Real Madrid získal z Frankfurtu jednadvacetiletého útočníka Luku Joviće. Německému týmu za něj zaplatil okolo šedesáti milionů euro. Mladý hráč se však ve Španělsku nedokázal prosadit a po třech sezonách došla Bílému baletu trpělivost. Jak probíhalo Srbovo angažmá a kde působí nyní?

Když Florentino Pérez oficiálně uvedl Luku Joviće jako novou posilu Realu, on i fanoušci na něj měli velká očekávání. Ještě aby ne, madridský klub za nadějného útočníka vyplázl velkou sumu peněz a samotný hráč v předchozí sezoně oslnil svými statistikami – 18 branek a 6 asistencí napříč všemi klubovými soutěžemi.

Výhodou byl i Jovićův věk, postupně se měl stát nástupcem Karima Benzemy.

Zajímavostí je, že do letního přestupového období, během kterého přišel na Santiago Bernabéu, byl Jović ve Frankfurtu pouze na hostování z Benfiky Lisabon. Německý tým si byl však vědom možnosti útočníka dobře zpeněžit, a proto velmi ochotně zaplatil hráčovu výstupní klauzuli, která činila dvaadvacet milionů eur.

Angažmá v Madridu

První sezona v Madridu nebyla pro Joviće jednoduchá. Provázela ho častá zranění, a když byl fit, trenér Zinedine Zidane upřednostňoval svého krajana Karima Benzemu.

Nepomohl mu ani fakt, že během lockdownu, který byl nastolen kvůli pandemii Covidu-19, bez dovolení odletěl do rodného Srbska, za což byl zkritizován. Srbský útočník se tehdy snažil obhájit tím, že mu nikdo neřekl, že má zůstat doma.

Angažmá se pro Joviće nevyvíjelo dobře a na začátku druhé sezony přišla pomoc. Záchranné lano mu podal jeho bývalý klub Frankfurt, který si Srba vypůjčil zpět na roční hostování.

Zdálo se to jako úspěšný krok, tedy alespoň ze začátku. V prvních dvou zápasech se prosadil hned třikrát, a vypadalo to, že má zpět svůj zabijácký instinkt. Jenže jako by Jović těmito třemi brankami přepálil začátek, protože zbytek sezony by se dal onálepkovat jako „trápení“.

Ve svém staronovém působišti se totiž do konce hostování prosadil už jen jednou. Jeho německý zaměstnavatel tím pádem nepřemýšlel o odkoupení z Realu.

Poslední sezona v Realu a odchod do Itálie

Následující sezona byla jeho poslední v hlavním městě Španělska. V té době čtyřiadvacetiletý hráč spíše paběrkoval v týmu trenéra Carla Ancelottiho a aby Bílý balet nemusel hráči nadále vyplácet jeho gáži, rozhodl se přijmout ztrátu z přestupové částky a s Jovićem se po konci sezony dohodnout na rozvázání smlouvy.

Srbský útočník se následně zadarmo upsal italské Fiorentině, která mu dala kontrakt na dva roky s opcí na další sezonu. I zde srbský reprezentant nijak nevyniká svými výkony, do dnešního dne se prosadil čtyřikrát. Zda bude v italském klubu pokračovat i příští sezonu, se dozvíme po skončení té probíhající.

Ze zamýšleného nástupce Karima Benzemy se nicméně v tichosti stal spíše průměrný evropský útočník.


Zdroj: ESPN, Transfermarkt

1 Komentářů

  • Avatar

    Dobrý den! Jsem Martina Bonucci a toto je můj příběh. Po 3 letech rozpadlého manželství mě manžel opustil se třemi dětmi a můj život byl zničen. Chtěl jsem to všechno ukončit, málem jsem spáchal sebevraždu, protože jsem byl tak depresivní. Celou tu dobu jsem byl tak emocionálně depresivní a život mi připadal bezvýznamný. V osudný den jsem při brouzdání po internetu narazil na několik svědectví o doktoru Udamovi. Někteří lidé svědčili, že to přivedlo jejich Ex zpět, někteří svědčili, že to obnovuje dělohu a léčí nemoci pomocí jeho bylin. Víc mě zajímalo usmíření s manželem, které Dr. Udama umožnil za 3 dny. Nyní je můj manžel zpět a od té doby žijeme šťastně. Děkuji. Zde zanechám váš kontakt na všechny. E-mail: udamaada@gmail com Volejte / Whatsapp: +27 65 897 8226 ..

    0
    0

Přidat komentář

Související články

Bývalý obránce Realu Madrid se chce vrátit na Bernabéu. Klub se soustředí na Daviese
Bývalí hráči Realu

Bývalý obránce Realu Madrid se chce vrátit na Bernabéu. Klub se soustředí na Daviese

Na začátku své kariéry byl Theo Hernández jednou z největších sázek Realu Madrid na pozici obránce. Hernández, produkt mládežnické akademie…
MARCA: (Téměř) dokonalá sezóna „budoucího trenéra Realu Madrid“
Bývalí hráči Realu

MARCA: (Téměř) dokonalá sezóna „budoucího trenéra Realu Madrid“

Bayer Leverkusen v sobotu vyhrál Německý pohár a může se tak pochlubit národním doublem pro sezonu 2023/24. Takový start Xabiho…
Sergio Ramos nejspíše po sezoně definitivně opustí La Ligu
Bývalí hráči Realu

Sergio Ramos nejspíše po sezoně definitivně opustí La Ligu

Veterán Sevilly a legenda Realu Madrid Sergio Ramos je zřejmě podruhé v kariéře na odchodu ze Španělska, protože jeho návrat…
Real Madrid by mohl získat 30 milionů eur za hvězdu Realu Sociedad
Bývalí hráči Realu

Real Madrid by mohl získat 30 milionů eur za hvězdu Realu Sociedad

Arda Güler byl na začátku víkendu hrdinou Realu Madrid, když Los Blancos zvítězili těsně 1:0 nad Realem Sociedad a přiblížili…