Xabi Alonso hráčům: Pokud si chce někdo stěžovat, ať to udělá uvnitř — ne před očima celého světa

Xabi Alonso hráčům: Pokud si chce někdo stěžovat, ať to udělá uvnitř — ne před očima celého světa
Xabi Alonso (zdroj: realmadrid.com)

V pořadu Chiringuito se mluvilo o včerejším dni ve Valdebebas a o tom, jak proběhla omluva Brazilce před celým týmem. Informace přinesli tři různí novináři.

Edu Aguirre, hlavní reportér pořadu Chiringuito pro Real Madrid, informoval, že Xabi Alonso dorazil do Valdebebas jako první v 8:09. Vinícius se v tréninkovém centru objevil jako poslední z hráčů v 9:54. Trénink začínal v 11:00.

V 10:30 požádal Brazilec všechny, aby se sešli v šatně, protože chtěl promluvit. O přítomnost požádal všechny spoluhráče, realizační tým i Xabiho Alonsa. Aguirre citoval následující výroky pětadvacetiletého hráče z jeho projevu: „Omlouvám se vám“; „Už se to nebude opakovat“; „Všichni budeme pádlovat jedním směrem“. Brazilec měl mluvit několik minut.

Xabi Alonso si slova Brazilce vyslechl bez hněvu, ale s plnou vážností měl hráčům sdělit jediné poselství: „Pokud si někdo chce stěžovat, tak uvnitř za zavřenými dveřmi, ne před očima celého světa.“ Dodal, že sám byl hráčem a chápe takový druh frustrace, ale vadí mu, že protesty proti rozhodnutím jsou vidět veřejně. Pokud si někdo chce stěžovat, má to dělat uvnitř týmu.

Po této scéně se všichni hráči vydali na trénink — kromě Viníciuse a Xabiho Alonsa. Podle Edu Aguirreho mezi nimi proběhl krátký, soukromý rozhovor. Vinícius se měl trenérovi osobně omluvit, atmosféra byla přátelská a Xabi Alonso měl Brazilce pochopit. Na tréninku pak panovala pozitivní nálada, včetně momentu, kdy si Vinícius a trenér společně zažertovali při jedné ze situací.

José Luis Sánchez, reportér La Sexty pro Real Madrid, doplnil, že rozhovor mezi hráčem a trenérem byl neformální. Neproběhl v kanceláři, ale přímo v šatně po skončení týmového setkání svolaného Viním. Sánchez zdůraznil, že Xabi byl velmi spokojený s tím, jak se Vinícius ve středu zachoval — že před celým týmem přiznal svoji chybu. Bask to vnímá jako pozitivní signál pro tým. Celý realizační tým oceňuje, jak se pětadvacetiletý hráč postavil k situaci po El Clásicu, a považují to za důležitý moment pro týmovou soudržnost v další fázi sezony.

Svůj veřejný vzkaz Vinícius zveřejnil po tréninku. Marcos Benito, reportér Chiringuita specializující se na Brazilce v Realu, uvedl, že Vini v komunikátu výslovně nezmínil Xabiho Alonsa — protože podle něj postava trenéra spadá pod pojem „klub“. Kromě spoluhráčů jmenoval pouze prezidenta.

 

Laša je redaktorem portálu Bilybalet.cz. Do redakce se po dvouleté odmlce vrátil na počátku roku 2024. K fotbalu má blízko, pracuje pro český prvoligový klub a nedá dopustit na Rýmařov, odkud pochází. Realu fandí už od roku 2002, kdy ho okouzlil gól Zinedina Zidana ve finále Ligy mistrů proti Leverkusenu.


Zdroj: Chiringuito

2 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Mourinho a Flick, tváří v tvář
Mužstvo

Mourinho a Flick, tváří v tvář

Německý trenér znovu ožil po svém příchodu do Barcelony, zatímco Portugalec se snaží prosadit během svého druhého působení v Realu…
Velká výzva Raúla Asencia
Mužstvo

Velká výzva Raúla Asencia

Odchovanec maká „jako zvíře“, aby přesvědčil Mourinha, že může být platný. Konaté, Rüdiger, Militao a Huijsen mu však blokují cestu.…
Cucurella: Přišlo mi tolik zpráv, že jsem si myslel, že se stalo něco špatného — a přitom šlo o Real
Mužstvo

Cucurella: Přišlo mi tolik zpráv, že jsem si myslel, že se stalo něco špatného — a přitom šlo o Real

Marc Cucurella poskytl rozhovor rádiu Onda Cero. Výhra 3:0 nad Realem v dresu Eibaru v roce 2018? „Ano, ano, pamatuju…
„Real se obává vyplacení prémie Vinimu za prodloužení smlouvy a vytvoření nebezpečného precedentu.“
Mužstvo

„Real se obává vyplacení prémie Vinimu za prodloužení smlouvy a vytvoření nebezpečného precedentu.“

Ramón Álvarez de Mon, socio Realu Madrid, právník, youtuber a spolupracovník španělských médií, předal nové informace týkající se budoucnosti Viníciuse.…