Vyplatí se Dortmundu prohrát ve finále kvůli Bellinghamovi? Je to lež!

Vyplatí se Dortmundu prohrát ve finále kvůli Bellinghamovi? Je to lež!
Jude Bellingham (zdroj: realmadrid.com)

Internetem v těchto dnech koluje zpráva, že se Borussii Dortmund vyplatí prohrát finále Ligy mistrů, protože pak dostane od Realu Madrid více peněz za přestup Juda Bellinghama, než kolik činí případný finanční zisk od UEFA za vítězství. Co je na tom pravdy? Vůbec nic.

Virální zpráva zní: „Pokud Borussia Dortmund vyhraje Ligu mistrů, dostane od UEFA 20 milionů eur. Pokud Borussia Dortmund prohraje finále Ligy mistrů, dostane od Realu Madrid 25 milionů eur jako bonus za přestup Juda Bellinghama. Borussia Dortmund dostane zaplaceno, pokud prohraje finále Ligy mistrů.“

V praxi samozřejmě tato informace není pravdivá. Oba týmy dostanou od UEFA 15,5 milionů eur za to, že do finále postoupily. Jedná se o garantovanou částku pro každý klub, přičemž vítěz obdrží dalších 4,5 milionu eur. K tomu se později přidají prémie za evropský Superpohár: 3,5 milionu eur za účast a další 1 milion eur za vítězství. Celkem tedy vítěz červnového finále obdrží 15,5 milionu eur za účast ve finále a následně může si vydělat dalších 9 milionů eur. Navíc v prosinci čeká tento tým ještě finále Interkontinentálního poháru, ale částky za toto finále pořádané FIFA zatím nebyly zveřejněny.

Co se týče částky za přestup Juda Bellinghama, Borussia Dortmund ve zprávě pro své akcionáře potvrdila, že Angličana prodala za 103 milionů eur, přičemž následné bonusy by měly být ve výši až 30 % základní přestupové částky, tedy přibližně 30,9 milionu eur.

Doposud se o přesném rozdělení těchto bonusů příliš nehovořilo, ale po výše zmíněné virální zprávě týkající se finále Ligy mistrů se touto záležitostí zabýval německý Sky Sport. Podle Patricka Bergera obdrží Borussia jen za Bellinghamovy dosavadní výkony v Realu Madrid přibližně 10 milionů eur navíc.

A jakou cenu bude mít pro BVB případné Judovo vítězství v londýnském finále? Berger ji odhaduje na zhruba 4-5 milionů eur, rozhodně ne více než 5 milionů eur. Pokud tedy Los Blancos vyhrají finále Ligy mistrů, Bellinghamovy přestupové náklady jen po této sezoně vzrostou na přibližně 118 milionů eur.

Proto je tato virální informace o tom, že by Borussia dostala více zaplaceno za prohru, lživá a žádný z jejích údajů není pravdivý. V případě, že Real Madrid vyhraje Ligu mistrů, obdrží Dortmund od Los Blancos maximálně 5 milionů eur navíc. Jenže za vítězství v Lize mistrů by Borussia od UEFA vytěžila 4,5 milionů eur a k tomu dalších 3,5 milionů eur za účast v Evropském superpoháru.

Jakékoliv další námitky o tom, že někdo ušetří nebo vydělá na prohře ve finále Ligy mistrů jsou směšné. Není pochyb o tom, že oba týmy si 1. června půjdou pro vítězství, protože sláva je nad všechny tyto kalkulace a virální lež má pouze poškodit image obou týmů.


Zdroj: realmadryt.pl

1 Komentářů

  • Avatar

    Fascinuje mě, co je to za jedince, kteří věří té sumě 20 míčů a ani se nad tím nezamyslí. Jak často se Dortmund dostává do finále a kolikrát ho vyhrál? Že by se teď rozhodli ho prodat za nějaký bonus, když za vítězství dostanou – kromě jiného – taky prachy? Normálně bych řekl, že to nechápu, ale když se podíváme na primitivy, kteří si nejvíc vymýšlí bláboly o nenáviděném Realu, tak je jasné, kdo má stažené půlky už měsíc dopředu, že to Real „zase“ vyhraje.

    1
    0

Přidat komentář

Související články

Dehispanizace versus normy UEFA. Bude moct Real zaregistrovat 25 hráčů pro Ligu mistrů?
Liga mistrů

Dehispanizace versus normy UEFA. Bude moct Real zaregistrovat 25 hráčů pro Ligu mistrů?

Real Madrid musí splnit normy UEFA, aby mohl pro příští ročník Ligy mistrů zaregistrovat kompletní pětadvacetičlenný kádr. Tomu všemu nepomáhá…
Čínské velvyslanectví podalo protest u Realu Madrid kvůli urážlivé písni
Liga mistrů

Čínské velvyslanectví podalo protest u Realu Madrid kvůli urážlivé písni

Čínské velvyslanectví ve Španělsku podalo oficiální protest u Realu Madrid kvůli nedávným výrokům fanouška Los Blancos. Ty byly označeny za…
Rodri: Slova Rodryga o tom, že jsme nejlepší? Kdepak. Nejlepší je Real Madrid, zaslouží si toto označení
Liga mistrů

Rodri: Slova Rodryga o tom, že jsme nejlepší? Kdepak. Nejlepší je Real Madrid, zaslouží si toto označení

Španělský záložník ve službách Manchesteru City Rodri reagoval na slova Rodryga Goese, který před finále Ligy mistrů pochválil anglického mistra.…
Absurdní komentář katalánského deníku SPORT: Real se žene za tituly, které považuje za bezvýznamné
Liga mistrů

Absurdní komentář katalánského deníku SPORT: Real se žene za tituly, které považuje za bezvýznamné

Novinář katalánského deníku SPORT Ivan San Antonio neměl v posledních dnech lehké spaní. Jak jinak si totiž vysvětlit neskutečně absurdní…