Vítězný cyklus. Současná éra Los Blancos překonává všechny dřívější, čísla hovoří za vše

Vítězný cyklus. Současná éra Los Blancos překonává všechny dřívější, čísla hovoří za vše
Toni Kroos, Luka Modrić, Nacho a Dani Carvajal s pohárem (zdroj: realmadrid.com)

Real Madrid zaznamenává v posledním desetiletí nejlepší výsledky a čísla v celé své historii. Současná generace překonává rekordy týmů, jako byly ten kolem Alfreda Di Stéfana, La Quinta del Buitre nebo Los Galácticos. A to vše s průběžně omlazovaným kádrem.

Tady nehrozí, že byste se cítili přesyceni úspěchy, protože tento klub vám to nedovolí.“ Carlo Ancelotti věděl, co prohlásil, když slavil svůj třetí triumf v Lize mistrů jako trenér Realu Madrid. Sezóna 2023/24 se nesla ve znamení překonávání překážek v podobě vážných zranění několika klíčových hráčů, na což tým reagoval vítězstvím ve španělském Superpoháru, La Lize a Lize mistrů a utrpěl přitom jen dvě porážky. Tímto treblem se počet trofejí získaných za posledních deset let zvýšil na 25. Od roku 2014 do roku 2024, od La Décimy po La Decimoquintu. Čísla mluví sama za sebe – jde o nejlepší výsledek Realu Madrid v historii.

Za 122 let své existence prošel klub z hlavního města Španělska různými velkými cykly. Z těch nejdůležitějších lze vyzdvihnout pět – Real Madrid Alfreda Di Stéfana, éru Yé-yé, legendární skvadru La Quinta del Buitre, hvězdný kádr Los Galácticos a ten současný, který zahájil svůj triumfální pochod sezónou 2013/14. Z těchto pěti generací slaví největší triumfy bezpochyby ta poslední. Real Madrid od sezóny 2013/14 do ročníku 2023/24 vybojoval 25 titulů. Proti 17 získal pod Di Stéfanem, 16 v epoše Emilia Butragueña a spol, sedm v první fázi Florentina Péreze v éře Los Galácticos a šest v době Yé-yé. Šest ušatých pohárů, získaných mezi lety 2014 a 2024, navíc překonává i výkon Di Stéfanova týmu, který se zastavil na pěti evropských triumfech.

Finále Ligy mistrů ve Wembley bylo 625. zápasem současné éry Realu Madrid, kterou nejvíce definují trenéři Carlo Ancelotti a Zinedine Zidane. Za tu dobu dosáhl tým pod jejich vedením na 425 vítězství (68% úspěšnost), čímž se prakticky vyrovná Di Stéfanově Realu Madrid (68,3 %), a má rozhodně vylepší výsledky, než týmy Yé-yé (55,1 %), La Quinta (58,7 %) a Los Galácticos (57,2 %). Na druhou stranu současný cyklus Realu Madrid rámuje pouze 14,9 % porážek (generace Di Stéfana zaznamenala 18,8 %) a průměr 2,21 bodu na zápas. Kromě toho za posledních deset let Los Blancos vstřelili v průměru 2,3 gólu na zápas, zároveň průměrně inkasovali 0,97 gólu na utkání.

Modrić a Benzema lídry

Co se týče počtu odehraných zápasů, páteří tohoto týmu byli, respektive stále jsou, Luka Modrić (481 zápasů), Karim Benzema (465), Toni Kroos (465), Dani Carvajal (416), Isco (353), Lucas Vázquez (349), Nacho (348), Casemiro (335), Sergio Ramos (319) a Marcelo (318). Naopak střelecky tým v letech 2014 – 2024 táhli Benzema (267 gólů), Cristiano Ronaldo (249) a Gareth Bale (106). Mezi kanonýry s více než 100 vstřelenými góly se pravděpodobně brzy zařadí i Vinícius (83 gólů, z toho 69 v posledních třech sezonách). Rodrygo je s 54 brankami na kontě sedmý nejlepší střelec nynější éry.

Žádné datum konce

Nyní se k týmu Los Blancos připojuje pětadvacetiletý Kylian Mbappé, který spolu s třiadvacetiletým Viníciusem a jednadvacetiletým Judem Bellinghamem vytvoří nové smrtící trio. To vše s podporou Édera Militaa (26 let), Fedeho Valverdeho (25), Andrije Lunina (25), Brahima Díaze (24), Auréliena Tchouaméniho (24), Rodryga (23), Eduarda Camavingy (21), Ardy Gülera (19) a Endricka (18).

Real Madrid prakticky ukončuje generační obměnu. Veteránů z roku 2014, odkdy vítězný cyklus Los Blancos počítáme, v kádru už bude pomálu. Počet se smrskne na dvojici Modrić – Carvajal. Lucas se k týmu připojil o rok později. Madridismo však věří, že úspěšnou generaci ta současná nahradí a vítězný cyklus bude prodloužen.


Zdroj: as.com

Přidat komentář

Související články

První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real
Mužstvo

První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real

Útočník podepsal svou první sponzorskou smlouvu jako hráč Realu Madrid. Královský celek může na této aktivitě svého hráče také vydělat.…
AS: Stále větší napětí kolem Lunina
Mužstvo

AS: Stále větší napětí kolem Lunina

Budoucnost Andrije Lunina je stále zahalena mlhou nejistoty. Svůj podíl na tom má i osobnost Jorgeho Mendese, portugalského agenta, který…
AS: Leganés ocení Daniho Carvajala
Mužstvo

AS: Leganés ocení Daniho Carvajala

Starosta města Leganés Miguel Ángel Recuenco potvrdil, že po triumfu španělského národního týmu na letošním mistrovství Evropy se uskuteční speciální…
OFICIÁLNĚ: Představeny venkovní dresy pro sezónu 2024/25. Odkazují na La Décimu
Mužstvo

OFICIÁLNĚ: Představeny venkovní dresy pro sezónu 2024/25. Odkazují na La Décimu

Real Madrid představil venkovní sadu dresů pro nadcházející sezónu. Tentokrát se klub rozhodl pro oranžovou barvu. Klub o tom informoval…