Vinícius se ostře vyjádřil k rasistickým útokům na jeho osobu. Rasisté by měli platit za své činy

Vinícius se ostře vyjádřil k rasistickým útokům na jeho osobu. Rasisté by měli platit za své činy
Vinícius Júnior slaví gól (zdroj: realmadrid.com)

Vinícius vyzývá k rozhodné akci proti rasismu a exemplárním trestům. Tímto způsobem se má společnost přesvědčit, že určité chování má své důsledky. Brazilec to chce jednou provždy ukončit.

Útočník Los Blancos se stal obětí rasistických urážek během zápasu na stadiónu Wanda Metropolitano. Fanoušci domácích o něm při několika příležitostech hovořili jako o opici. Po třech týdnech mlčení se Viní konečně rozhodla promluvit. V rozhovoru pro deník Globo byl ve svých vyjádřeních nekompromisní.

„Všichni rasisté by měli platit za své činy. Líbí se jim fotbal? No, tak ať už nikdy nemají příležitost. Přál bych si, aby neměli šanci se vrátit na stadion. Tím by hodně trpěli, a především by přemýšleli, co se smí a nemá dělat,“ vyjádřil Brazilec své pocity.

„Jestli si myslím, že rasismus jednoho dne úplně zmizí? Cítím, že to bude těžké, vzhledem k tomu, kolik lidí se stále projevuje rasisticky. Chci však věřit, že ve světě fotbalu je více dobrých lidí než špatných lidí,“ dodal.

Ostrá reakce

Orgány Atlética, vědomy si toho, že fanoušci mají negativní dopad na pověst klubu, vydaly 48 hodin po derby příslušné oznámení.

„Takové popěvky v nás vzbuzují odpudivost a rozhořčení. Nehodláme dovolit, aby někdo s naším erbem urážel ostatní na rasistickém nebo xenofobním základě,“ mohli jsme se dočíst v úryvku z prohlášení.

K věci hovořil také španělský premiér a v soukromí podporovatel Atlética Pedro Sánchez. „Jsem velkým fanouškem Atleti a přeji si, aby můj klub proti takovému chování rozhodně zakročil,“ řekl.

Komise pro boj proti násilí 22. září také vyzvala kluby, aby jednaly rázně. „Komise jasně odsuzuje projevování rasistických názorů a netoleranci, jejichž obětí se stal Vinícius. Žádáme, aby kluby okamžitě odstranily tento druh ostudného chování,“

Stále se pracuje na identifikaci osob odpovědných za rasistické pokřiky. Viní na druhou stranu také čeká a doufá, že tento ostudný fenomén konečně nadobro zmizí.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: AS.com

Přidat komentář

Související články

El Confidencial: Islámský stát nabádal k útokům na hráče a fanoušky Realu Madrid
Mužstvo

El Confidencial: Islámský stát nabádal k útokům na hráče a fanoušky Realu Madrid

Příslušníci španělské Guardia Civil oznámili, že rozbili buňku nadace I’lam, která se podílí na propagandě takzvaného Islámského státu. Mezi nalezenými…
Otazníky v defenzivě. Jaké bude složení stoperů pro příští sezónu?
Mužstvo

Otazníky v defenzivě. Jaké bude složení stoperů pro příští sezónu?

Žádné rozhodnutí zatím nepadlo. Před novou sezonou 2024/25 mají jistá místa Rüdiger a Militão, vedle nich se objevují jména Nacha,…
První rok Juda Bellinghama
Mužstvo

První rok Juda Bellinghama

V pátek to byl přesně rok od chvíle kdy Real Madrid oznámil příchod Juda Bellinghama. Anglický záložník ve své premiérové sezóně…
Relevo: Alaba chce v říjnu dosáhnout optimální formy
Mužstvo

Relevo: Alaba chce v říjnu dosáhnout optimální formy

David Alaba utrpěl 17. prosince loňského roku zranění kolena, ale termín jeho návratu na hřiště je stále obtížné určit. Přestože…