Vinícius má být připraven na španělský Superpohár. Rekonvalescenci zkrátí o dva týdny

  Vinícius má být připraven na španělský Superpohár. Rekonvalescenci zkrátí o dva týdny
  Vinícius Junior (zdroj: realmadrid.com)

  Brazilec by se mohl vrátit do akce o více než dva týdny dříve, než bylo původně plánováno, protože se původně očekávalo, že ho uvidíme zpět na hřišti koncem ledna nebo začátkem února.

  16. listopadu se podruhé v sezoně zranil Vinícius Júnior. Podle klubu šlo o natržený biceps femoris a zranění šlachy na levé noze, což znamenalo, že hráč měl být mimo hru asi dva a půl měsíce. Dobrá genetika a práce, kterou dělal doma i ve Valdebebas, mu však umožnily zkrátit návrat na hřiště.

  Portál Relevo píše, že Real Madrid nevylučuje možnost, že by Vinícius hrál ve španělském Superpoháru, což minulý týden potvrdila i MARCA. V plánu je o prázdninách pokračovat v rehabilitaci a po vánoční pauze se vrátit k tréninku.

  Vini bude připraven připojit se ke spoluhráčům a odcestovat s týmem do Saúdské Arábie, kde sehraje 10. ledna semifinále proti Atléticu Madrid. Již několikrát byl viděn na hřišti ve Valdebebas, jak sám trénuje s určitou intenzitou.

  Pokud se to potvrdí, Brazilec se dva měsíce po zranění vrátí na hřiště, což zkrátí jeho rehabilitaci o více než dva týdny. Už při prvním zraněním, které utrpěl na konci srpna, trochu zkrátil časový rámec. Jeho okolí vidí, že se mu daří velmi dobře a potvrzuje, že existuje vážná možnost vidět jej bojovat o svůj první titul v této sezoně pro Los Blancos.

  První zápas roku 2024 nás čeká ve středu 3. ledna na Santiago Bernabéu proti Mallorce v tomto zápase ho však ještě v sestavě nejspíš neuvidíme. Totéž platí pro druhý zápas roku 2024 proti Arandině v Copa del Rey. První zápas v Královském poháru Ancelotti využije k odpočinku některých hráčů a umožní hrát náhradníkům a hráčům z akademie.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: relevo.com

  1 Komentářů

  • Avatar

   No tak s Atletama by určitě neměl hrát od začátku, radši z lavičky. Ale nejspíš ani nebude připraven a Carlo nebude riskovat.

   OT: Arsenal nám přetáhl zkušeného skauta pro Jižní Ameriku, který pracoval pod Juni Calafatem:
   „Paulo Xavier has left his role as Real Madrid’s Latin America scout to join Arsenal!
   Xavier was a highly regarded member of chief scout Juni Calafat’s staff.“

   0
   0

  Přidat komentář

  Související články

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće
  Mužstvo

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće

  Prezident chorvatského klubu Mirko Barišić podle místních médií v minulém týdnu znovu kontaktoval Luku Modriće a přemlouval jej k návratu do mateřského…
  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii
  Mužstvo

  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii

  Jude Bellingham se zranil při domácím utkání proti Gironě 10. února. Los Blancos zvítězili 4:0 a Jude k vysoké výhře přispěl…
  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny
  Mužstvo

  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny

  Klub oficiálně potvrdil Španělovo zranění. Útočník v posledních dnech netrénoval se zbytkem týmu a zůstane delší dobu mimo hru. „Po…
  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi
  Mužstvo

  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi

  Podle španělského novináře Ramóna Álvareze plánuje Real Madrid upravit plat Judovi Bellinghamovi po příchodu Kyliana Mbappého. Chce tím udržet rovnováhou…