Vinícius má být připraven na španělský Superpohár. Rekonvalescenci zkrátí o dva týdny

Vinícius má být připraven na španělský Superpohár. Rekonvalescenci zkrátí o dva týdny
Vinícius Junior (zdroj: realmadrid.com)

Brazilec by se mohl vrátit do akce o více než dva týdny dříve, než bylo původně plánováno, protože se původně očekávalo, že ho uvidíme zpět na hřišti koncem ledna nebo začátkem února.

16. listopadu se podruhé v sezoně zranil Vinícius Júnior. Podle klubu šlo o natržený biceps femoris a zranění šlachy na levé noze, což znamenalo, že hráč měl být mimo hru asi dva a půl měsíce. Dobrá genetika a práce, kterou dělal doma i ve Valdebebas, mu však umožnily zkrátit návrat na hřiště.

Portál Relevo píše, že Real Madrid nevylučuje možnost, že by Vinícius hrál ve španělském Superpoháru, což minulý týden potvrdila i MARCA. V plánu je o prázdninách pokračovat v rehabilitaci a po vánoční pauze se vrátit k tréninku.

Vini bude připraven připojit se ke spoluhráčům a odcestovat s týmem do Saúdské Arábie, kde sehraje 10. ledna semifinále proti Atléticu Madrid. Již několikrát byl viděn na hřišti ve Valdebebas, jak sám trénuje s určitou intenzitou.

Pokud se to potvrdí, Brazilec se dva měsíce po zranění vrátí na hřiště, což zkrátí jeho rehabilitaci o více než dva týdny. Už při prvním zraněním, které utrpěl na konci srpna, trochu zkrátil časový rámec. Jeho okolí vidí, že se mu daří velmi dobře a potvrzuje, že existuje vážná možnost vidět jej bojovat o svůj první titul v této sezoně pro Los Blancos.

První zápas roku 2024 nás čeká ve středu 3. ledna na Santiago Bernabéu proti Mallorce v tomto zápase ho však ještě v sestavě nejspíš neuvidíme. Totéž platí pro druhý zápas roku 2024 proti Arandině v Copa del Rey. První zápas v Královském poháru Ancelotti využije k odpočinku některých hráčů a umožní hrát náhradníkům a hráčům z akademie.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: relevo.com

1 Komentářů

 • Avatar

  No tak s Atletama by určitě neměl hrát od začátku, radši z lavičky. Ale nejspíš ani nebude připraven a Carlo nebude riskovat.

  OT: Arsenal nám přetáhl zkušeného skauta pro Jižní Ameriku, který pracoval pod Juni Calafatem:
  „Paulo Xavier has left his role as Real Madrid’s Latin America scout to join Arsenal!
  Xavier was a highly regarded member of chief scout Juni Calafat’s staff.“

  0
  0

Přidat komentář

Související články

MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!
Mužstvo

MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!

Podle José Félixe Díaze z deníku MARCA je prodloužení smlouvy Francouze Mendyho blízko realitě. Zajištění situace levého obránce bylo jednou…
Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus
Mužstvo

Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus

Zájem o dresy Kyliana Mbappého je obrovský, ale zaplatí se Francouzův přestup, nebo dokonce jeho plat? Kylian Mbappé se již…
První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real
Mužstvo

První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real

Útočník podepsal svou první sponzorskou smlouvu jako hráč Realu Madrid. Královský celek může na této aktivitě svého hráče také vydělat.…
AS: Stále větší napětí kolem Lunina
Mužstvo

AS: Stále větší napětí kolem Lunina

Budoucnost Andrije Lunina je stále zahalena mlhou nejistoty. Svůj podíl na tom má i osobnost Jorgeho Mendese, portugalského agenta, který…