Vinícius chce pokračovat v psaní historie Realu Madrid

Vinícius chce pokračovat v psaní historie Realu Madrid
Vinícius s pohárem (zdroj: realmadrid.com)

Dvougenerační Real Madrid opět získal nejvyšší evropské vavříny. Patnáctý evropský pohár, který královský celek získal, je zároveň šestým ve sbírce pro Modriće, Carvajala, Nacha a Toniho Kroose a prvním pro Ardu. Ostatní jsou naopak na nejlepší cestě rozšířit svůj životopis o další poháry. Jedním z takových hráčů je Vinícius.

Přestože je Vinimu teprve 23 let, je již legendou. Nejenže dvakrát vyhrál Ligu mistrů, ale také vstřelil góly v obou finále, ve kterých hrál. Brazilec je však neúnavný a nenasytný. Už teď přemýšlí o tom, jak nasbírat další trofeje. A hodlá tak činit výhradně v bílém dresu, jak dal najevo v pozápasovém rozhovoru pro španělskou televizi.

Jedině Real Madrid

V rozhovoru s novináři fotbalista sdělil, že doufá, že mu prezident opět prodlouží smlouvu a že bude moci ve španělské metropoli zůstat až do konce kariéry, aby mohl pokračovat v tvorbě historie, kterou dosud tvořili jeho zkušenější kolegové.

V praxi však opravdu nebylo třeba vyjadřovat svou vůli nahlas. Vždyť v současné době si tým bez útočníka nikdo nedokáže představit. Hráč v minulé sezoně prodloužil smlouvu do roku 2027 s klauzulí ve výši jedné miliardy eur. Viniho slova jsou nicméně jasným potvrzením jeho mentality. Nemyslí na nic jiného než na hájení barev Realu Madrid až do konce.

Vedení klubu si navíc pevně pojistili celé jádro týmu. Nové smlouvy podepsali také Militão, Fede, Rodrygo a Camavinga. Do jejich smluv byly rovněž zaneseny odstrašující klauzule, které mají zajistit, že po odchodu veteránů nedojde k nečekaným zvratům. Navíc se k týmu v nejbližší době připojí Endrick a s největší pravděpodobností i Mbappé. Tento závan svěžesti a mládí může být svým způsobem dokonce ohromující.

Ačkoli Vinícius prý v posledních dnech bojoval s horečkou, ve finále hrál, jako by ho předtím nic nepostihlo. Třiadvacetiletý hráč podal skvělý výkon. Neúnavně táhl na branku, zkoušel nejrůznější způsoby, jak oklamat soupeře, a jediné, co mu chybělo, byly častější střelecké příležitosti. Nakonec se však své šance pod brankou dočkal a profesorsky ji zakončil, čímž zpečetil osud finále. Znovu.

Vini předvedl světu prezentaci hodnou Zlatého míče. Kromě vstřeleného gólu ukázal po celé střetnutí tvář skutečného lídra. Rozhodně vynikal proti svým kolegům, včetně Bellinghama, možná největšího konkurenta v boji o nejdůležitější individuální ocenění. Zdá se, že snad jen mistrovství Evropy je může nějakým způsobem připravit o místo na stupni vítězů.

Euro a Copa América nakonec ovlivní konec soutěže o Zlatý míč. Do začátku těchto turnajů si však královští mohou nejprve v klidu vychutnat další trofej ve vitríně. Vinícius byl ve Wembley opět korunován. Na své konto přidal další triumf v Lize mistrů, když ve finále vstřelil gól a tlumočil tak své záměry prezidentovi.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: relevo.com

Přidat komentář

Související články

První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real
Mužstvo

První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real

Útočník podepsal svou první sponzorskou smlouvu jako hráč Realu Madrid. Královský celek může na této aktivitě svého hráče také vydělat.…
AS: Stále větší napětí kolem Lunina
Mužstvo

AS: Stále větší napětí kolem Lunina

Budoucnost Andrije Lunina je stále zahalena mlhou nejistoty. Svůj podíl na tom má i osobnost Jorgeho Mendese, portugalského agenta, který…
AS: Leganés ocení Daniho Carvajala
Mužstvo

AS: Leganés ocení Daniho Carvajala

Starosta města Leganés Miguel Ángel Recuenco potvrdil, že po triumfu španělského národního týmu na letošním mistrovství Evropy se uskuteční speciální…
OFICIÁLNĚ: Představeny venkovní dresy pro sezónu 2024/25. Odkazují na La Décimu
Mužstvo

OFICIÁLNĚ: Představeny venkovní dresy pro sezónu 2024/25. Odkazují na La Décimu

Real Madrid představil venkovní sadu dresů pro nadcházející sezónu. Tentokrát se klub rozhodl pro oranžovou barvu. Klub o tom informoval…