Vinícius: Ancelotti říkal, že můj gól hlavou je nemožný, a slíbil mi za něj dárek, takže na něj čekám
- Reprezentace
- dnes 14:14
- 0 Komentářů
- Laša
Vinícius se objevil před médii po vítězství Brazílie nad Skotskem na mistrovství světa. Přinášíme jeho vyjádření z pozápasového rozhovoru i ze smíšené zóny.
„Bez pochyb to byl náš dosud nejpovedenější zápas na turnaji. Skupinová fáze slouží právě k tomu, abychom si ujasnili, jak chceme hrát, zlepšovali se a opravovali chyby, které jsme udělali v prvním, debutovém utkání. Od té doby jsme odehráli dva opravdu velmi dobré zápasy, což nám dodává sebevědomí před dalším střetnutím.“
„Neřeším statistiky, soustředím se na to, abych odváděl svou práci co nejlépe a pomáhal reprezentaci. Z gólů mám samozřejmě velkou radost — dnes jsem dokonce skóroval hlavou, což jsem trenérovi slíbil. Říkal, že je to nemožné, a že když se mi to povede, dostanu od něj dárek. Tak čekám, protože jsou to momenty, které si musím užít, ale zároveň zůstávám nohama pevně na zemi, abych dál pracoval a rozvíjel se před dalším zápasem.“
„Holandsko, nebo Japonsko? My si soupeře vybírat nemusíme. Mistrovství světa je vždycky nesmírně náročné. Ať přijde kdokoli, musíme být připraveni, protože to bude velký zápas.“
„Ancelotti je podle mě nejlepším trenérem na světě. Dokáže skvěle pochopit hráče, které má k dispozici, výborně se jim přizpůsobuje a vždy najde ideální rozestavení pro tým, který vede. Přišel sem, rychle pochopil, jakým způsobem bychom měli hrát, a myslím, že to přináší výsledky. V průběhu turnaje se budeme dál rozvíjet. Věřím, že vyhraje ten tým, který nejlépe porozumí svým zápasům a dokáže se během turnaje posouvat.“
„A pokud jde o Neymara, bez pochyb je to pro nás všechny důležitý moment — vrací se náš idol. Je to hráč, který vždycky bojoval a dělal maximum pro ofenzivu. Teď se vrací po zranění a doufám, že se bude dál zlepšovat, posouvat a pomáhat nám během turnaje, protože to je to nejdůležitější.“
„Obrat v reprezentaci a to, že jsem teď rozhodující hráč? Myslím, že je to výsledkem práce, růstu a víry v to, že díky svému talentu a všemu, co dělám — a co jsem dosud dokázal v Realu Madrid — budu stále lepší. Byl jsem si jistý, že až přijde správný moment, znovu zazářím i v dresu brazilské reprezentace. A není nic lepšího než vrátit se právě na mistrovství světa, na místo, o kterém jsem vždy snil, mít možnost reprezentovat svou rodinu, tak důležitou zemi, jako je Brazílie, a bojovat o šestou hvězdu. Nic lepšího si nedokážu představit. Věřím, že se budeme dál rozvíjet — a já také — a že se budu během turnaje zlepšovat. Naděje roste: v nás, v našich fanoušcích i v našich rodinách.“
„Myslím, že jsme na turnaji našli naše nejlepší rozestavení. Hrajeme blíž u sebe, lépe bráníme a lépe útočíme. Trenér bude dál vylepšovat to, co už děláme dobře, a my se budeme posouvat v průběhu nejdůležitějšího turnaje.“
„Škoda, že mi VAR zrušil gól — měl bych hattrick na takovém turnaji. Nikdy jsem tři góly za reprezentaci nedal. Ale nejdůležitější je vítězství, můj vlastní posun a růst celého týmu, protože další fáze je už vyřazovací. Musíme být připraveni, odehrát velké zápasy a dál se zlepšovat, abychom za sebou táhli celou Brazílii.“
„Jak moc mi góly zvedají sebevědomí? Ve fotbale je vždycky důležité dávat branky a hrát velké zápasy. Právě v těch velkých utkáních můžete ukázat to nejlepší a rozvíjet vše, čím jsem si v reprezentaci v posledních letech procházel. Vždycky byly momenty, kdy jsem nedokázal předvést svou hru — a není nic lepšího než v takové situaci začít střílet góly a odehrávat velké zápasy.“
Laša je redaktorem portálu Bilybalet.cz. Do redakce se po dvouleté odmlce vrátil na počátku roku 2024. K fotbalu má blízko, pracuje pro český prvoligový klub a nedá dopustit na Rýmařov, odkud pochází. Realu fandí už od roku 2002, kdy ho okouzlil gól Zinedina Zidana ve finále Ligy mistrů proti Leverkusenu.
Zdroj: YouTube