Velký Viníciův večer, reaguje zahraniční tisk na skvělé představení mladého Brazilce

  Velký Viníciův večer, reaguje zahraniční tisk na skvělé představení mladého Brazilce

  Výborný výkon Viníciuse, vyšperkovaný dvěma góly, pochopitelně nemohl uniknout pozornosti zahraničních médií. Jaký byl ohlas na jeho představení v brazilském, britském, francouzském a italském tisku?

  O Globo (Brazílie)

  Brazilský novinář Carlos Eduardo Mansur neopomněl připomenout, že ještě v říjnu loňského roku se Vinícius stal (zřejmě!) terčem kritiky Benzemy, který měl nabádat Mendyho, aby mladému brazilskému hráči nenahrával. Podle deníku byly tvářemi úterních zápasů Toni Kroos a Kevin De Bruyne, ale nad oběma vyčníval Vinícius, který včera naplno ukázal, proč do něj Real Madrid investoval takovou sumu. Mansur dále předpovídá, že zápasy, jaký se odehrál v úterý večer v Madridu, můžeme od Vinícia očekávat častěji. „Že po utkáních play off Ligy mistrů píšeme o Kroosovi a De Bruynemu není nic překvapivého. Ale po včerejšku takto pišme i o Viníciovi.

  Lance! (Brazílie)

  Vini Jr. otevřel Realu Madrid dveře do semifinále Ligy mistrů. Vítězství 3:1 proti Liverpoolu v prvním utkání je pro Zidanův tým nadějné. Merengues porazili Reds 3:1 díky dvěma gólům Vinícia a jednoho od Asensia.

  Extra (Brazílie)

  Vinícius Júnior vedl Real Madrid k vítězství 3:1 nad Liverpoolem v úvodním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů. Od úterního klání může také Vinícius říct, že tento fotbalový večer patřil jemu. Útočník Los Blancos skóroval dvakrát při výhře svého týmu.

  O Día (Brazílie)

  Vinícius Júnior podal fantastický výkon při vítězství nad Liverpoolem. Útočník vedl Real Madrid k domácímu vítězství, čímž zajistil svému týmu důležitou výhodu před odvetou na Anfield o týden později. O výsledku prvního utkání rozhodlo skvělé Brazilcovo představení.

  Liverpool Echo (Anglie)

  Noviny, které čtou zejména fanoušci Reds, uznali, že Vinícius včera všem dokázal, že zájem klubů o něj je oprávněný. „Byl vynikající. Neustále způsoboval obraně Liverpoolu problémy.“ Deník však připomněl, že ke dvěma brankám mu notně pomohly chyby stopera a brankáře.

  Daily Mail (Anglie)

  Vinícius proměnil brilantní Kroosovu přihrávku v něco skvělého. Perfektně zpracoval míč na prsou, čímž zcela vyřadil Phillipse ze hry. Tento zápas jej po psychické stránce posílil.“

  The Sun (Anglie)

  Real Shocker, bylo na titulní straně bulvárního deníku The Sun.  „Viníciova hra byla energická. V obraně Liverpoolu po celý zápas vyvolával paniku. Jeho dvě trefy mohou být rozhodující pro celé čtvrtfinále.

  Daily Star (Anglie)

  Další z anglických bulvárních plátků si zahrál se slovy. Kick Vin the Balls, tedy volně přeloženo, Kopl je do koulí, bylo již na titulní straně. „Vinícius Júnior podřezal pod nadějemi Kloppova týmu větev. Liverpool utrpěl těžkou porážku. Jeho evropské naděje visí na vlásku.

  L´Equipe (Francie)

  Velký Viníciův večer. Real Madrid, vedený brilantním Viníciem, potrestal bohorovnost Liverpoolu v obraně.

  France Football (Francie)

  Vítěz večera. Vinícius, který byl v minulosti kritizován za špatnou koncovku, odehrál proti Reds fantastický zápas. Pro obranu Liverpoolu představoval permanentní problém.

  Corriere dello Sport (Itálie)

  Viníciova velká show. Salah sice svůj tým dostal zpět do zápasu, ale Vinícius si večer vzít nenechal. Byl u jeho začátku i konce.


  6 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Joselu po debutu v LM: Jsem šťastný. Tým opět věřil do poslední minuty
  Liga mistrů

  Joselu po debutu v LM: Jsem šťastný. Tým opět věřil do poslední minuty

  Ve třiatřiceti letech si prožil svou velkou premiéru na scéně Ligy mistrů. Nechybělo mnoho a útočník Realu Madrid Joselu ji…
  Bellingham po vítězství v LM: Nevíte, jak velký tento klub skutečně je, dokud nejste jeho součástí
  Liga mistrů

  Bellingham po vítězství v LM: Nevíte, jak velký tento klub skutečně je, dokud nejste jeho součástí

  Jude Bellingham poskytl rozhovor RealMadridTV a Moviestar+ po zápase skupinové fáze Ligy mistrů proti Unionu Berlín. Přinášíme vyjádření hráče Realu…
  Ancelotti: Myslím, že Vinícius bude příští středu hrát. Uvidím, co bude v neděli
  Liga mistrů

  Ancelotti: Myslím, že Vinícius bude příští středu hrát. Uvidím, co bude v neděli

  Carlo Ancelotti se objevil na tiskové konferenci po zápase skupinové fáze Ligy mistrů proti Uniónu Berlín. Přinášíme záznam ze setkání…
  Camavinga před Uniónem: Nerad hraji levého obránce, ale jsou chvíle, kdy to musíte udělat pro tým
  Liga mistrů

  Camavinga před Uniónem: Nerad hraji levého obránce, ale jsou chvíle, kdy to musíte udělat pro tým

  Eduardo Camavinga se zúčastnil tiskové konference před dnešním zápasem proti Uniónu Berlín. Přinášíme nejdůležitější výroky francouzského záložníka. „Unión je tým,…