Velký Viníciův večer, reaguje zahraniční tisk na skvělé představení mladého Brazilce

Velký Viníciův večer, reaguje zahraniční tisk na skvělé představení mladého Brazilce

Výborný výkon Viníciuse, vyšperkovaný dvěma góly, pochopitelně nemohl uniknout pozornosti zahraničních médií. Jaký byl ohlas na jeho představení v brazilském, britském, francouzském a italském tisku?

O Globo (Brazílie)

Brazilský novinář Carlos Eduardo Mansur neopomněl připomenout, že ještě v říjnu loňského roku se Vinícius stal (zřejmě!) terčem kritiky Benzemy, který měl nabádat Mendyho, aby mladému brazilskému hráči nenahrával. Podle deníku byly tvářemi úterních zápasů Toni Kroos a Kevin De Bruyne, ale nad oběma vyčníval Vinícius, který včera naplno ukázal, proč do něj Real Madrid investoval takovou sumu. Mansur dále předpovídá, že zápasy, jaký se odehrál v úterý večer v Madridu, můžeme od Vinícia očekávat častěji. „Že po utkáních play off Ligy mistrů píšeme o Kroosovi a De Bruynemu není nic překvapivého. Ale po včerejšku takto pišme i o Viníciovi.

Lance! (Brazílie)

Vini Jr. otevřel Realu Madrid dveře do semifinále Ligy mistrů. Vítězství 3:1 proti Liverpoolu v prvním utkání je pro Zidanův tým nadějné. Merengues porazili Reds 3:1 díky dvěma gólům Vinícia a jednoho od Asensia.

Extra (Brazílie)

Vinícius Júnior vedl Real Madrid k vítězství 3:1 nad Liverpoolem v úvodním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů. Od úterního klání může také Vinícius říct, že tento fotbalový večer patřil jemu. Útočník Los Blancos skóroval dvakrát při výhře svého týmu.

O Día (Brazílie)

Vinícius Júnior podal fantastický výkon při vítězství nad Liverpoolem. Útočník vedl Real Madrid k domácímu vítězství, čímž zajistil svému týmu důležitou výhodu před odvetou na Anfield o týden později. O výsledku prvního utkání rozhodlo skvělé Brazilcovo představení.

Liverpool Echo (Anglie)

Noviny, které čtou zejména fanoušci Reds, uznali, že Vinícius včera všem dokázal, že zájem klubů o něj je oprávněný. „Byl vynikající. Neustále způsoboval obraně Liverpoolu problémy.“ Deník však připomněl, že ke dvěma brankám mu notně pomohly chyby stopera a brankáře.

Daily Mail (Anglie)

Vinícius proměnil brilantní Kroosovu přihrávku v něco skvělého. Perfektně zpracoval míč na prsou, čímž zcela vyřadil Phillipse ze hry. Tento zápas jej po psychické stránce posílil.“

The Sun (Anglie)

Real Shocker, bylo na titulní straně bulvárního deníku The Sun.  „Viníciova hra byla energická. V obraně Liverpoolu po celý zápas vyvolával paniku. Jeho dvě trefy mohou být rozhodující pro celé čtvrtfinále.

Daily Star (Anglie)

Další z anglických bulvárních plátků si zahrál se slovy. Kick Vin the Balls, tedy volně přeloženo, Kopl je do koulí, bylo již na titulní straně. „Vinícius Júnior podřezal pod nadějemi Kloppova týmu větev. Liverpool utrpěl těžkou porážku. Jeho evropské naděje visí na vlásku.

L´Equipe (Francie)

Velký Viníciův večer. Real Madrid, vedený brilantním Viníciem, potrestal bohorovnost Liverpoolu v obraně.

France Football (Francie)

Vítěz večera. Vinícius, který byl v minulosti kritizován za špatnou koncovku, odehrál proti Reds fantastický zápas. Pro obranu Liverpoolu představoval permanentní problém.

Corriere dello Sport (Itálie)

Viníciova velká show. Salah sice svůj tým dostal zpět do zápasu, ale Vinícius si večer vzít nenechal. Byl u jeho začátku i konce.


6 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Nacho: Zvednout nad hlavu trofej Ligy mistrů je to nejlepší, co vás může na klubové úrovni potkat
Liga mistrů

Nacho: Zvednout nad hlavu trofej Ligy mistrů je to nejlepší, co vás může na klubové úrovni potkat

Nacho poskytl rozhovor UEFA, v němž se zamýšlí nad svou rolí kapitána Realu Madrid a mentalitou týmu před finále Ligy…
Minuto 92:48. La Décima slaví deset let!
Liga mistrů

Minuto 92:48. La Décima slaví deset let!

Před deseti lety, 24. května 2014, skórovali Sergio Ramos, Gareth Bale, Marcelo a Cristiano Ronaldo v nezapomenutelné remontadě proti Atléticu v legendárním…
Ancelotti pro UEFA: Plně věřím kreativitě svých hráčů. Finále? Nejúžasnější zápas, který můžeme hrát
Liga mistrů

Ancelotti pro UEFA: Plně věřím kreativitě svých hráčů. Finále? Nejúžasnější zápas, který můžeme hrát

„Nejlepšími vlastnostmi tohoto týmu jsou soutěživost, disciplína a schopnost překonat jakoukoli překážku,“ řekl trenér Realu Madrid Carlo Ancelotti v rozhovoru…
City stále myslí na Bellinghama: Kdyby neměl tak majestátní kontrolu míče, jsme ve finále my
Liga mistrů

City stále myslí na Bellinghama: Kdyby neměl tak majestátní kontrolu míče, jsme ve finále my

Real Madrid v sobotu zakončí 38 zápasů dlouhý maraton jménem La Liga duelem proti Betisu. O týden později pak svěřenci Carla…