Velké problémy Raúla před finálovým dvojzápasem s Eldense. Castille můžou chybět klíčoví hráči

Velké problémy Raúla před finálovým dvojzápasem s Eldense. Castille můžou chybět klíčoví hráči
Raúl (zdroj: realmadrid.com)

Castilla může do odvety finálového dvojzápasu s Eldense nastoupit bez šesti hráčů. Rafael Obrador, Edgar Pujol, Gonzalo García, Manuel Ángel, Iker Bravo a Mario Martín budou pravděpodobně nominováni do španělského národního týmu U-19.

Po velkolepé remontadě proti Barceloně Atlètic přineslo pondělí pro Real Madrid Castillu znepokojivé zprávy v období před finále play-off proti Eldense. Už teď je jasné, že všichni hráči povolaní do reprezentace na mistrovství Evropy U-19 vynechají odvetu v boji o postup do Segunda División.

Konečný seznam se má objevit doslova za několik dní a v současném kádru Castilly je mnoho hráčů, kteří mohou být povoláni do tréninkového kempu – mezi nimi Mario Martín, který je pro Raúla klíčový.

Obrovská ztráta

U příležitosti posledního březnového srazu národního týmu jmenoval trenér José Lana hned sedm canteranos Los Blancos. Na seznamu byli Rafael Obrador, Edgar Pujol, César Palacios, Gonzalo García, Manuel Ángel, Iker Bravo a zmíněný Mario Martín.

Přítomnost posledně jmenovaného a Obradora na dalším seznamu je prakticky jistá, ale je možné, že se v kádru znovu objeví všech sedm hráčů. Pro samotného Raúla by to znamenalo ztrátu celkem šesti hráčů, protože Palacios zůstává s Juvenilem A.

Tyto početné absence by byly pro trenéra Castilly velkým problémem. Stačí říct, že Mario Martín v roli šestky na hřišti udává rytmus hry celého týmu a Obrador, ačkoliv v posledním zápase proti Barceloně seděl jen na lavičce, jich nastřádal přes 2000 minut v celé sezóně a je v současnosti jediným klasickým levým obráncem.

Případné absence Ikera Brava a Gonzala by navíc znamenaly ztrátu hráčů, kteří svými vstupy změnili podobu nerozhodného výsledku proti Barce.

Zásah Federace

Real Madrid dělal, co mohl, aby zajistil Raúlovi přítomnost všech hráčů, ale nakonec narazili na zeď. Federace tvrdí, že v těchto typech případů nechce dělat žádné výjimky a směrnice pro týmy U-19 nebo U-21 zůstávají stejné jako pro první národní tým.

Navzdory všemu klub trvá na tom, že všichni hráči, kteří zůstanou ve Valdebebas, odloží svůj příjezd o pouhý týden (26. června) a budou mít dostatek času připravit se na první zápas Španělska na turnaji (4. července). Nic však nenasvědčuje tomu, že tyto argumenty budou stačit k přesvědčení Federace.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: relevo.com

3 Komentářů

 • Avatar

  Směrnice jako pro první tým? To nějak nechápu, přece klub uvolňuje hráče na reprezentační srazy a pokud mám povinnosti v klubu, tak je přeci logické, že je klub neuvolní. Nebo mohl by mi to někdo jako pro úplného blbce vysvětlit?

  2
  0
 • Avatar

  To si snad dělá Federace srandu, když ti hráči ještě neukončili sezonu a bojují o postup, aby je sebrali z týmu a tím ho prakticky potopili? Co je to za nehoráznost? Dovedete si představit, že ve finále LM, které je až po skončení ligové sezony, vám nějaká Federace řekne „Chceme od vás tyhle hráče. To je nám fuk, že vy ještě hrajete finále LM, my jsem si už zabookovali kemp a chceme je do repre“.

  Neuvěřitelné, co si dnešní arogantní bafuňáři dovolují. Fér play jim nic neříká? Regulérnost takového zápasu nic?

  Toto by měl Real odmítnout a pustit je až po finále. A klidně zaplatit pokutu. Co horšího se stane?

  0
  0
 • Avatar

  Měl jsem za to, že do tohoto může klub v určitých případech kecat… nestalo se snad měsíc zpět, že jsme kvůli přesně tomuto postupu zamítli Álvarovi a Nico Pazovi odlet na MS, kde kdyby letěli, teď by měli zlatou medaili?

  0
  0

Přidat komentář

Související články

O trio z akademie Realu Madrid se zajímá několik klubů La Ligy
Castilla a junioři

O trio z akademie Realu Madrid se zajímá několik klubů La Ligy

Akademie La Fábrica Realu Madrid je proslulá svou schopností vychovávat výjimečné talenty a hráče s vysokou úrovní. Vzhledem k vysoké…
Obrátí se Real Madrid v případě stopera na La Fábriku? Jaké možnosti přináší akademie Realu?
Castilla a junioři

Obrátí se Real Madrid v případě stopera na La Fábriku? Jaké možnosti přináší akademie Realu?

Po fiasku s Leni Yorem v hlavní roli hledá Real Madrid defenzivní oporu i v akademii. V různých věkových kategoriích…
Mendes opět úřaduje v Madridu. Paulo lago se stane fotbalistou Sportingu
Castilla a junioři

Mendes opět úřaduje v Madridu. Paulo lago se stane fotbalistou Sportingu

Hvězda akademie Realu Madrid se stěhuje do Lisabonu. Španělský reprezentant byl ze své situace zklamaný a už v březnu se…
O hráče Castilly je jako každý rok zájem. Levý obránce nejspíše zamíří do Las Palmas
Castilla a junioři

O hráče Castilly je jako každý rok zájem. Levý obránce nejspíše zamíří do Las Palmas

Real Madrid Castilla se v létě rozloučí s několika hráči, od Maria de Luise, Lucase Cañizarese až po Marvela. Podle…