Velká aktualizace prací probíhajících na Santiago Bernabéu. Skelet stadiónu musí být zesílen

Velká aktualizace prací probíhajících na Santiago Bernabéu. Skelet stadiónu musí být zesílen

Opět vám přinášíme aktualizaci postupu prací na Santiago Bernabéu. I když se tempo prací během Vánoc občas zpomalilo, protože to z pochopitelných důvodů nemohlo být jinak, práce postupují podle plánu a všechny akční linie pokročily ve svém vývoji.

Posílení konstrukce nového Bernabéu 

Jak bylo v posledních měsících uvedeno, práce na zpevňování celkové konstrukce stadiónu, které jsou prováděny, tvoří velkou část neviditelných prací. Pracuje se na zpevnění výztuží severního a jižního konce stadiónu, podélných nosníků severního a jižního konce. Zároveň se pracuje a na zvýšení prvních vyrovnávacích pilířů na západní straně.  

Kromě toho se pro potřeby vybavení nových prostor na Bernabéu pracuje na demolici dutinových panelů na podlažích 6 a 7 a na zbývajících podlažích na jihozápadním a severozápadním konci. Zpevňování konstrukce je prováděno kovovými výztužemi na úrovni 4. patra a kovové výztuhy jsou umístěny na nosnících na okraji zbořeného schodiště. 

Santiago Bernabéu vystužení konstrukceSantiago Bernabéu vystužení konstrukce

Východní budova a parkoviště 

Práce na úplně nové východní budově postupují raketovým tempem, na boční straně pláště byly umístěny schody, pilíře a trámy kovové konstrukce spolu s potřebným oplechováním. Při konstrukčních pracích se používá ohnivzdorná malta, aby vyhověla bezpečnostním normám a stanoveným předpisům. Nové parkoviště je ve vysokém stupni dokončení a momentálně se pracuje na instalacích, omítkách a dokončovacích pracích. 

Santiago Bernabéu nová budovaSantiago Bernabéu nové parkoviště Zatahovací trávník 

V projektu mechanizovaného zatahování hřiště se pokračovalo ve zpevňování, betonování a hydroizolaci kapes a po několikadenní přestávce bylo znovu započato vyprazdňování půdy z jeskyně.  

V tuto chvíli se již pracuje na úrovni 3. podzemního podlaží. Pro zajímavost je třeba zmínit, že hloubení jeskyně je monitorováno nepřetržitě 24 hodin denně. Během posledních několika dní byla do jeskyně ke kamerám také začleněna akustická kontrola, aby bylo vše monitorováno během probíhajících prací. 

Rekonstrukce tribun  

Ve spodním prstenci pokračuje rekonstrukce tribun. Spodní a horní tribuna na jižním konci a na západní straně bude po zbytek sezóny zcela nefunkční. Real Madrid si stanovil za svou prioritu, že na všech stranách zapojených do prací budou obnovena většina tribun.  

Souběžně se pracuje na vyztužení stěn severní strany vstupního tunelu, je prováděn základní nátěr kovových konstrukcí, betonáž spodního patra, vytvoření šikmé desky v horním patře jihovýchodního rohu a probíhají hydroizolační práce.  

Santiago Bernabéu rekonstrukce tribunSantiago Bernabéu rekonstrukce tribun Střecha nového Bernabéu  

V posledních dnech probíhá montáž a svařování rolovací zarážky třetího vazníku. V západním bočním věncovém nosníku se pracuje na celkové povrchové úpravě horních pásnic a svislých diagonál a na montáži diagonálních vzpěr pro napojení severního prstence.

Trám korunního prstence, který prochází podél východní strany, bude dokončen v nadcházejících týdnech, aby mohl být zavěšen nosníku pro muzeum, který umožní rozšíření podlahové plochy nového muzea Realu Madrid.  

Na vizuální úrovni každý, kdo vstoupil na stadion nebo viděl letecké záběry nabízené ve dnech zápasů, viděl, že byla nad tribunami nainstalována první vrstva vlnitého plechu.

Santiago Bernabéu nová střecha

Santiago Bernabéu nová střecha

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: www.nuevoestadiobernabeu.com

2 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Nevěřím, že by Bellinghama nasadili níž, aby nahradil Kroose, řekl Del Bosque
Mužstvo

Nevěřím, že by Bellinghama nasadili níž, aby nahradil Kroose, řekl Del Bosque

Bývalý veleúspěšný trenér Realu Madrid a španělské reprezentace Vicente del Bosque byl hostem pořadu El Larguero, kde nabídl svůj pohled…
Kroosův dědic. Valverde převezme Němcovu legendární osmičku na dresu
Mužstvo

Kroosův dědic. Valverde převezme Němcovu legendární osmičku na dresu

Oznámení o Kroosově odchodu do důchodu vyvolalo mezi madridskými fanoušky velkou bolest, protože se jedná o jednu z největších legend…
Vinícius v příští sezóně na hrotu útoku? On sám se této variantě nebrání
Mužstvo

Vinícius v příští sezóně na hrotu útoku? On sám se této variantě nebrání

Trenérský štáb Realu Madrid už hledá způsoby, jak Viníciuse Júniora sladit s Kylianem Mbappém v útočné řadě. Celý fotbalový svět…
Rodrygo: Rozhovor byl vytržen z kontextu. Ani ve snu mě nenapadne Real opustit
Mužstvo

Rodrygo: Rozhovor byl vytržen z kontextu. Ani ve snu mě nenapadne Real opustit

Brazilský útočník Rodrygo včera neměl jednoduchý den. Upoutávka na rozhovor, který odvysílala španělská televize DAZN, byla totiž sestříhána tak, aby…