Velká aktualizace prací probíhajících na Santiago Bernabéu. Skelet stadiónu musí být zesílen

  Velká aktualizace prací probíhajících na Santiago Bernabéu. Skelet stadiónu musí být zesílen

  Opět vám přinášíme aktualizaci postupu prací na Santiago Bernabéu. I když se tempo prací během Vánoc občas zpomalilo, protože to z pochopitelných důvodů nemohlo být jinak, práce postupují podle plánu a všechny akční linie pokročily ve svém vývoji.

  Posílení konstrukce nového Bernabéu 

  Jak bylo v posledních měsících uvedeno, práce na zpevňování celkové konstrukce stadiónu, které jsou prováděny, tvoří velkou část neviditelných prací. Pracuje se na zpevnění výztuží severního a jižního konce stadiónu, podélných nosníků severního a jižního konce. Zároveň se pracuje a na zvýšení prvních vyrovnávacích pilířů na západní straně.  

  Kromě toho se pro potřeby vybavení nových prostor na Bernabéu pracuje na demolici dutinových panelů na podlažích 6 a 7 a na zbývajících podlažích na jihozápadním a severozápadním konci. Zpevňování konstrukce je prováděno kovovými výztužemi na úrovni 4. patra a kovové výztuhy jsou umístěny na nosnících na okraji zbořeného schodiště. 

  Santiago Bernabéu vystužení konstrukceSantiago Bernabéu vystužení konstrukce

  Východní budova a parkoviště 

  Práce na úplně nové východní budově postupují raketovým tempem, na boční straně pláště byly umístěny schody, pilíře a trámy kovové konstrukce spolu s potřebným oplechováním. Při konstrukčních pracích se používá ohnivzdorná malta, aby vyhověla bezpečnostním normám a stanoveným předpisům. Nové parkoviště je ve vysokém stupni dokončení a momentálně se pracuje na instalacích, omítkách a dokončovacích pracích. 

  Santiago Bernabéu nová budovaSantiago Bernabéu nové parkoviště Zatahovací trávník 

  V projektu mechanizovaného zatahování hřiště se pokračovalo ve zpevňování, betonování a hydroizolaci kapes a po několikadenní přestávce bylo znovu započato vyprazdňování půdy z jeskyně.  

  V tuto chvíli se již pracuje na úrovni 3. podzemního podlaží. Pro zajímavost je třeba zmínit, že hloubení jeskyně je monitorováno nepřetržitě 24 hodin denně. Během posledních několika dní byla do jeskyně ke kamerám také začleněna akustická kontrola, aby bylo vše monitorováno během probíhajících prací. 

  Rekonstrukce tribun  

  Ve spodním prstenci pokračuje rekonstrukce tribun. Spodní a horní tribuna na jižním konci a na západní straně bude po zbytek sezóny zcela nefunkční. Real Madrid si stanovil za svou prioritu, že na všech stranách zapojených do prací budou obnovena většina tribun.  

  Souběžně se pracuje na vyztužení stěn severní strany vstupního tunelu, je prováděn základní nátěr kovových konstrukcí, betonáž spodního patra, vytvoření šikmé desky v horním patře jihovýchodního rohu a probíhají hydroizolační práce.  

  Santiago Bernabéu rekonstrukce tribunSantiago Bernabéu rekonstrukce tribun Střecha nového Bernabéu  

  V posledních dnech probíhá montáž a svařování rolovací zarážky třetího vazníku. V západním bočním věncovém nosníku se pracuje na celkové povrchové úpravě horních pásnic a svislých diagonál a na montáži diagonálních vzpěr pro napojení severního prstence.

  Trám korunního prstence, který prochází podél východní strany, bude dokončen v nadcházejících týdnech, aby mohl být zavěšen nosníku pro muzeum, který umožní rozšíření podlahové plochy nového muzea Realu Madrid.  

  Na vizuální úrovni každý, kdo vstoupil na stadion nebo viděl letecké záběry nabízené ve dnech zápasů, viděl, že byla nad tribunami nainstalována první vrstva vlnitého plechu.

  Santiago Bernabéu nová střecha

  Santiago Bernabéu nová střecha

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: www.nuevoestadiobernabeu.com

  2 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Zdravotní stav stoperů? Alaba bude chybět, Rüdiger by měl proti Gironě hrát
  Mužstvo

  Zdravotní stav stoperů? Alaba bude chybět, Rüdiger by měl proti Gironě hrát

  Velké obavy musí mít po utkání s Las Palmas fanoušci Realu Madrid. Ze zápasu totiž odstoupil kvůli zranění David Alaba…
  Smolař Güler si na debut počká, turecký mladík se na tréninku nešťastně zranil
  Nezařazené

  Smolař Güler si na debut počká, turecký mladík se na tréninku nešťastně zranil

  Další nucenou pauzu před sebou má osmnáctiletý mladík, který v dresu Realu Madrid ještě neodehrál ani minutu. Přestože měl být…
  Fede Valverde je zpět. Uruguayský záložník nevynechá jedinou příležitost ke střele
  Mužstvo

  Fede Valverde je zpět. Uruguayský záložník nevynechá jedinou příležitost ke střele

  Fede Valverde vstřelil svůj první gól v sezoně 2023/24 v zápase proti Realu Sociedad. Uruguayský záložník provedl razantní střelu zpoza…
  Jude Bellingham: Díky volnosti na hřišti v Realu Madrid hraji mnohem lépe
  Mužstvo

  Jude Bellingham: Díky volnosti na hřišti v Realu Madrid hraji mnohem lépe

  Jude Bellingham udělil rozhovoru pro Channel 4 Sport po vítězství 3:1 v přátelském zápase se Skotskem. Záložník přiznal, že klíčem…