Vedení klubu je jednotné ohledně nové smlouvy pro Carvajala. Dani nejspíše obdrží výjimku

Vedení klubu je jednotné ohledně nové smlouvy pro Carvajala. Dani nejspíše obdrží výjimku
Dani Carvajal (zdroj: realmadrid.com)

Přestože se Real Madrid nechce rozptylovat před svým zápasem o 15. trofej v evropských pohárech, klubové kanceláře neustále pracují na podobě kádru pro příští sezonu. Vedení klubu se soustředí především na přivedení Mbappého, na řadě jsou prodloužení smlouvy a případné loučení.

Poté, co se klub dlouhodobě spojil s Viníciem, Rodrygem nebo Camavingou, by měl Lunin také brzy prodloužit smlouvu. Všichni také doufají, že Kroos zůstane. Na vážkách tak zůstává jen budoucnost Nacha a Modriće.

Výjimka pro Daniho?

Dalším na seznamu je mezitím Dani Carvajal, s nímž se chce vedení klubu dohodnout na dlouhodobém setrvání. Vedení na smlouvě s tímto odchovancem pracuje vlastně už od konce minulého roku. Současná smlouva Španěla vyprší v roce 2025. Od začátku jednání se však změnilo několik otázek.

V tuto chvíli všichni členové představenstva shodně tvrdí, že záležitost musí být co nejdříve uzavřena. V tomto případě nikdo nehodlá čekat tak dlouho jako v případě ostatních veteránů týmu. Dokonce se uvažuje o upuštění od přísných pravidel a nabídnutí 32letému hráči smlouvy delší než na jeden rok.

Základní stavební kámen

Klub je z Daniho přístupu nadšený. Pravý obránce vypadá lépe než kdy jindy a vedení je toho názoru, že má před sebou ještě spoustu času na nejvyšší úrovni. Proto se uvažuje o tom, že by se předešlo situaci, kdy by se s hráčem muselo každý rok znovu jednat, jako je tomu u jiných hráčů nad 30 let. Není vyloučena dohoda 1+1, aniž by se tento detail zveřejnil. Tento postup byl již dříve proveden při vyjednávání s jinými hráči.

Takové řešení by bylo pro Carvajala optimální, protože o odchodu z Bernabéua neuvažuje dříve než v roce 2026. Dani je již několik let nedotknutelný jak v klubu, tak v národním týmu. S nadšením vzhlíží k nadcházejícímu EURO a v delším časovém horizontu i k mistrovství světa.

Obránce si je vědom toho, že je mnohem snazší se na takových velkých akcích představit, když je fotbalistou Bílého baletu. Případný přesun do Saúdské Arábie nebo USA může klidně počkat.

U Carvajala je zřejmé, že je i nadále schopen psát dějiny. Pokud Los Blancos vyhrají nad Borussii, může se Dani spolu s Nachem, Modrićem a Kroosem vyrovnat Paco Gentovi v počtu získaných pohárů.

Historický rekord

Je však možné, že při této úrovni kádru a plánovaných přestupech se odchovanec spíše dříve než později stane v tomto ohledu samostatným rekordmanem. Jakkoli je na své současné kolegy navázán, postupně klub opustí a chystá se pro něj kapitánská páska. Z kluka, který položil symbolický první kámen pro sportovní město, by se mohl stát hráčem s největším počtem ušatých pohárů v historii fotbalu.

I když královský celek nespěchá, přesto by rád co nejdříve oznámil prodloužení Carvajalovy smlouvy. S hráčovým agentem je ještě třeba vyladit několik záležitostí, ale ty by neměly být předmětem sváru. Fotbalista o záměrech klubu ví, ale zatím se mu nikdo neozval.

Dani nemá v úmyslu věnovat pozornost žádným dalším nabídkám. Očekává se však, že strategickým prvkem bude i nová smlouva pro něj. Vždyť Real bude v příštích měsících nucen oficiálně oznámit bolestivé rozchody. Španělů bude v kádru nevyhnutelně každým dnem méně a méně. Není nepravděpodobné, že i Fran a Ceballos budou hledat štěstí jinde.

Prodloužení smlouvy bude tedy souhrou okolností tři v jednom. Nejprve se bude týkat odchodu fanoušky zbožňovaných veteránů. Zadruhé udrží v šatně Španěla. A konečně umožní, aby hrdost La Fábriky zůstala nedotčena a byla reprezentována tím nejlepším možným způsobem.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: relevo.com

Přidat komentář

Související články

MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!
Mužstvo

MARCA: Mendy je blízko prodloužení smlouvy s Realem Madrid!

Podle José Félixe Díaze z deníku MARCA je prodloužení smlouvy Francouze Mendyho blízko realitě. Zajištění situace levého obránce bylo jednou…
Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus
Mužstvo

Zaplatí se Mbappého přestup z prodeje dresů? Odborník vyvrací letitý mýtus

Zájem o dresy Kyliana Mbappého je obrovský, ale zaplatí se Francouzův přestup, nebo dokonce jeho plat? Kylian Mbappé se již…
První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real
Mužstvo

První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real

Útočník podepsal svou první sponzorskou smlouvu jako hráč Realu Madrid. Královský celek může na této aktivitě svého hráče také vydělat.…
AS: Stále větší napětí kolem Lunina
Mužstvo

AS: Stále větší napětí kolem Lunina

Budoucnost Andrije Lunina je stále zahalena mlhou nejistoty. Svůj podíl na tom má i osobnost Jorgeho Mendese, portugalského agenta, který…