Ve středu začneme za stavu 0:0. A ne 0:4, jak si hodně lidí myslí, burcuje Bellingham

Ve středu začneme za stavu 0:0. A ne 0:4, jak si hodně lidí myslí, burcuje Bellingham
Jude Bellingham (zdroj: realmadrid.com)

Vedle Carla Ancelottiho se na tiskové konferenci před středeční odvetou proti Manchesteru objevil Jude Bellingham. Přinášíme vám přepis celé tiskovky.

[RMTV] Jedním z důvodů, proč jsi přestoupil do Realu Madrid, byly právě zápasy, jako ten zítřejší. Jak se cítíš? Jsi nervózní, nebo je to vzrušující?

Jsem z toho trochu nervóznější, než z jiných zápasů, abych byl upřímný (usmívá se). Mimochodem, dobrý večer všem. Ale nejvíc ze všeho se těším na zápas. Myslím, jak jste řekl, že právě toto je zápas, kvůli kterému hráč jde do klubu, jako je Real Madrid. Jsem opravdu nadšený a už se nemohu dočkat, až půjdu na hřiště a budu hrát.

[Chiringuito] Mnoho lidí nepovažuje Real Madrid za favorita. Dokonce někteří říkají, že znovu dostanete čtyři góly. Co vzkáže Jude Bellingham těm, kteří nevěří Realu Madrid?

Všichni víme, že Manchester City v minulé sezóně získal treble. Je pravda, že má skvělý tým, ale také musíte pochopit, že to všechno jsou pouze dojmy zvenčí. Jsou to pocity. Nejsem gambler a nikdy jsem si nevsadil u sázkové kanceláře, takže neznám sázky na favority a podobné věci. Ale vím, že my jsme Real Madrid a sami máme dobrý tým. Máme skvělé hráče. A neberu teď to, co se o nás píše a říká zvenčí. Uvnitř věříme sami sobě, svým dovednostem a naší kabině.

[Sky Sports] Další z tvých spoluhráčů čelil o víkendu rasistickým gestům. Napřed, jak se cítí Aurélien Tchouaméni? A musíte na této věci ještě zapracovat?

Ach jo, to je šílené, ani jsem to neviděl. Myslím, že na venkovních zápasech La Ligy si na to začínáme zvykat. Jak říkám, já jsem si toho incidentu ani nebyl vědom. Myslím, že je to obrovský problém a je potřeba udělat více: buď prostřednictvím trestů, nebo prostřednictvím proaktivních kroků, abychom se vyhnuli takovým odporným záležitostem. Je hrozné, že fotbalista se musí připravovat na zápas s vědomím, že bude pravděpodobně vystaven rasistickému obtěžování. To je hnus, to by se nemělo stávat. Lidé, kteří mají tu moc, by měli dělat víc. Obzvláště u Viniho se v posledních týdnech či letech vina připisovala spíše jeho hernímu stylu a způsobu, jakým se vyjadřuje. To mi nepřipadá fér. Myslím, že fotbalu by Vini chyběl, kdyby se rozhodl si dát přestávku a odpočinout si od toho. Pro ochranu takových hráčů je třeba udělat mnohem více. Je smutné o tom slyšet, protože ty kluky znám docela dobře a nikdo z nich si nic takového nezaslouží. To je rozhodně výzva pro mocné, aby nad tím převzali kontrolu. Pochybuji, že se to ale stane a myslím, že to budeme muset během zápasů i nadále řešit. Je to jen jedna z věcí. Musíme hrát svoji hru a doufat, že nás lidé ochrání. Zatím se jim to ale moc nedaří.

[SER] Od příchodu do Realu Madrid jsi prošel neuvěřitelnou cestou a rozvojem. Vše probíhalo báječně až do zápasu ve Valencii, po němž jsi dostal dvouzápasový trest. Zdá se, že tě to trochu svedlo z cesty? Co si o tomto rozhodnutí myslíš? Ovlivnila tě tato situace? A může za pokles tvé formy?

Myslím, že první část sezóny jsem začal opravdu dobře. A bylo to tak až do poloviny ledna a Superpoháru. Myslím, že to hlavní, co zabilo můj rytmus, bylo především zranění v utkání proti Gironě, kvůli kterému jsem vynechal tolik zápasů a po kterém jsem stále cítil trochu bolesti, které mě v některých věcech limitovaly. Když jsem se konečně dostal přes bolest v kotníku a hrál jsem proti Valencii, kde jsem vstřelil branku, o které jsem si myslel, že musí platit, byl jsem za to vyloučený.  A jak jsem řekl, musím nést odpovědnost za své činy. Myslím, že to rozhodně narušilo můj rytmus, protože od začátku sezóny až do tohoto období jsem ve svých výkonech držel větší konzistentnost. Cítil jsem, že vše, co dělám, jde dobře. Za posledních pár měsíců se moje párkrát změnila, což také znamená, že musím udělat trochu více jiné práce pro tým, s čímž nemám absolutně žádný problém. Možná jsem však na hřišti kvůli tomu všemu ztratil tu efektivitu a jak říkám, je na mě, abych ji znovu získal. Cítím se sebevědomě a uvědomuji si, že kritika přichází, ale přijímám ji s radostí. Jde o to, jak odpovíte. A to je to, co chci udělat.

[The Times] Odchod do ciziny představuje pro Angličana velkou výzvu. Kromě tlaku na hřišti je to také změna kultury a jazyka. Jak tento proces funguje v tvém případě? Co se ti nejvíce líbí na Realu a městu Madrid?

No… Upřímně, o klubu mohu zmínit nekonečně mnoho věcí. Cítím se skvěle pokaždé, když jdu na trénink a mám na hrudi tento znak. Je to skvělý pocit, který nikdy nezevšední. Na to, že jsem Angličan, tak se moje kariéra ubrala trochu jiným směrem. Pro Angličany to není úplně typické. Zahraničí pro mě ale není nic neznámého, nezapomeňte, že jsem tři roky hrál v Dortmundu. Je to něco jiného, to je pravda. Ale tak neznamená to, že bych se nemohl přiučit něčemu novému. Mohu pak tyto příležitosti, které by v Anglii nebyly třeba tak dostupné, přenést právě do reprezentace. Mám dobrý pocit. Díky sobě, své rodině a okolí. Rozhodl jsem se správně. Myslím, že zahraničí je určitě dobrou možností pro spoustu anglických kluků. Doufám, že jim ukážu cestu.

[COPE] Tvoje první sezóna je skvělá, stejně jako Cristianova a Benzemova, co se týče gólů. Ve 20 utkáních jsi jich vstřelil 17. V posledních 13 zápasech ses ale trefil jen 3x. Jaký je normální počet gólů pro Juda Bellinghama v jedné sezóně?

Když se vyhrává a tým hraje dobře, tak se cítím pohodlně. Vím, že moje hra je také o něčem jiném, než o gólech. Pokud sledujete moji hru, můžete vidět, že se snažím do ní vložit širokou škálu dovedností a různých aspektů. Samozřejmě chci také dávat góly. Milují to!  Zvlášť, když se dostanu do rytmu, tak nechci přestat. Ale chápu, že hru týmu mohu ovlivnit i jinak. To je ono… Nemyslím si, že jsem přišel s očekáváním, že dám hodně gólů. Ale když už jsem tady, chci i nadále přebírat tuto zodpovědnost a snažit se jich dávat víc. Co se týče cílů, nikdy jsem nebyl tím člověkem, který by si nějaké dával. Myslím, že když jsem přišel sem a lidé se mě ptali, kolik gólů chci dát, řekl jsem jim, že dám doufám jeden a pak se uvidí. Teď jich mám dvacet. Doufám, že do konce sezóny se mi podaří skórovat ještě víc.

[OkDiario] Zítra budeš hrát svůj doposud největší zápas za Real Madrid. Jak si ho představuješ? A co očekáváš od své hry?

První a nejdůležitější věcí je, aby tým vyhrál. Zbytek je vedlejší. Tým musí vyhrát a hrát dobře. Když mohu přispět a něco k tomu přidat, bude to skvělé. To je můj hlavní cíl. Chci být efektivní a mít dobrý dopad na naši hru, tvrdě pracovat, pomáhat týmu v ofenzivě i defenzivě. Bude to těžký zápas, ale musíme se na něj připravit. Jak jsem řekl, jsme skvělý tým. Musíme ukázat svoji kvalitu a být stateční. Věřím, že to dokážeme.

[The Guardian] Minulý rok jste tu ještě nebyl, když Real Madrid na Etihad prohrál 0:4 v odvetě. Je tato vzpomínka pro tým motivací? A záleží na tom vůbec? Hovořil jste se spoluhráči o tomto utkání?

Ano, s některými kluky jsem se o tom bavil. Všichni hovořili stejně. Měli podobné pocity, které nebyly hezké (úsměv). I já jsem ale zažil podobný neúspěch. Bylo to velké selhání a bylo hodně bolestivé (Jude myslí to, jak Dortmund v posledním utkání sezóny přišel o mistrovský titul). Chápu frustraci. Ale tyto pocity musíte regulovat. Pochopte jednu věc. Zítra jdeme hrát za stavu 0:0. Nezačínáme od 0:4. Bez ohledu na to, že si to hodně lidí myslí. Minulý týden jsme s Manchesterem remizovali. Jak jsem řekl, musíme být odvážní a stateční, musíme chtít hrát. Kluci na to trochu vzpomínali, ale každý z nich je velký profesionál. Nechme minulost minulostí a buďme připraveni začít od nuly.

[Radio Nacional] Premier League a City dobře znáš. Co je na Guardiolově týmu nejnebezpečnější? Jaké slabiny můžete využít k jejich poražení?

Myslím, že bych vyzdvihl nepředvídatelnost Manchesteru City. Snažíte se příliš soustředit na jednoho hráče, ale oni jich mají dalších deset, kteří vám mohou způsobit problém. (smích). Myslím, že ani nemá smysl k nim přistupovat individuálně a dívat se na to, co který z nich udělá. Musíme útočit jako tým, bránit jako tým, pracovat strategicky. Jak říkám, musíme být odvážní a hrát svoji hru. Samozřejmě, že se budeme muset trochu přizpůsobit tomu, co bude hrát Manchester. Nejdůležitější ale je, abychom si zapamatovali, kdo jsme my. Do zápasu musíme jít se správným sebevědomím.

[MARCA] Říkáš, že tvoje hra se změnila. Proč? Požaduje po tobě trenér jiné věci? A v jaké pozici se cítíš nejlépe?

V průběhu sezóny došlo k určitým změnám, to je normální. S tolika zraněními trenér musel zkusit upravit rozestavení i to, co od jednotlivců vyžadoval. Je normální, že se trenér snaží změnit i maličkosti. Je to důležité a fungovalo to, což je pro mě zásadní. Mám pocit, že trenérova rozhodnutí fungovala v průběhu sezóny skvěle. Je dobré, že jsem si ověřil, že mohu nastoupit na vícero postech. Nejde ani tak o to, abych si vybral svoji oblíbenou pozici. Potřebuji, aby se ke mně dostaly od trenérů informace a pokyny, které jsou důležité. Ty pak musím použít ve hře. Někdy se v maličkostech nevyznám, takže mi může chvíli trvat, než si zvyknu na něco nového. Musím se poučit ze svých zkušeností, jako byl třeba první zápas proti Manchesteru.

[Daily Mirror] Překvapil jsi sám sebe rychlostí, s jakou jsi se aklimatizoval v Realu Madrid? A jak rychle ses stal tahounem týmu? A co se týče City, také se o tebe zajímali. Uvažoval jsi o tom, že bys přestoupil z Dortmundu do City? Nebo jsi uvažoval pouze o Realu?

Měl jsem nabídky od hodně klubů, byla i možnost pokračovat v Dortmundu. Skvělá v tomto byla moje rodina. Pomáhala mi ve zpracování informací, které se ke mně dostávaly. Přiznám se, že bylo docela těžké, když v průběhu sezóny chodily informace, že se mě zajímají evropské velkokluby, zároveň jsem musel být připravený na to, abych o víkendu hrál ligu, ve středu zase Ligu mistrů. Podpora rodiny byla velmi důležitá. Když přišla nabídka z Realu Madrid, nebylo o čem přemýšlet. Velikost klubu, projekt, plány do budoucnosti, šance hrát s tak skvělými hráči – prostě jsem po tom skočil. Co se aklimatizace týče, je to hlavně na kolektivu. Spoluhráči… mohu se na ně spolehnout a obrátit v čemkoliv. Ale jde i o lidi kolem. Zaměstnance Realu Madrid, lékařský personál, realizační tým, trenéry, také o fanoušky, které potkávám ve městě. Díky všem těmto věcem se v Madridu cítím perfektně. Jsem velmi vděčný za to, jak mě v Realu i Madridu přijali.

[TNT Sports Brasil] Jaký máš vztah s Viníciusem a Rodrygem? Zítra se od vás tří hodně očekává. Jaký s nimi máš vztah na hřišti i mimo něj?

Myslím, že obecně mám skvělý vztah se všemi svými spoluhráči. Se staršími i mladšími, na hřišti mám samozřejmě nejblíž k Vinimu a Rodrymu. Myslím, že když všechno klapne, hraje se nám krásně. V několika zápasech jsme měli pocit, že hrajeme na absolutně nejvyšší úrovni. Je krásné hrát s takovými hráči. Hodně mi usnadňují práci, mají hodně velké kvality, zároveň ale mají pokoru. Jsou to poctiví a pracovití kluci, což mi opravdu pomáhá. Ať se nám daří i nadále hrát dobře, střílet góly a vyhrávat zápasy ještě po mnoho let. Momentálně je v týmu skvělá atmosféra. Od toho se musíme zítra odrazit.

 


Zdroj: realmadryt.pl

1 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Přípravy na finále vrcholí. UEFA oznámila, že oba týmy nastoupí ve svých prvních sadách dresů
Liga mistrů

Přípravy na finále vrcholí. UEFA oznámila, že oba týmy nastoupí ve svých prvních sadách dresů

Do finále Ligy mistrů mezi Borussií Dortmund a Realem Madrid zbývají pouhé tři dny. Přípravy na velký zápas sezony ve…
Ancelotti: Arda je pro mě jako dítě, Bellingham je spíše bratr
Liga mistrů

Ancelotti: Arda je pro mě jako dítě, Bellingham je spíše bratr

Novináři si během Media Day nabrali řadu rozhovorů s hráči i členy realizačního týmu. V odpoledním sportovním zpravodajství na televizi La Sexta…
Lunin tento týden ještě netrénoval a do Londýna s týmem neodletí
Liga mistrů

Lunin tento týden ještě netrénoval a do Londýna s týmem neodletí

Královský celek odcestuje do Londýna zítra v 17 hodin, aby v sobotu odehrál finále Ligy mistrů proti Borussii Dortmund. Španělská…
Relevo: Tři největší hrozby Borussie Dortmund pro obranu Los Blancos
Liga mistrů

Relevo: Tři největší hrozby Borussie Dortmund pro obranu Los Blancos

Ačkoli při každém finále panují přirozené nervy, jen málokterý tým půjde do sobotního utkání s takovým klidem jako Real Madrid.…