Válka mezi Real Madrid a Barcelonou. Klub ostře reagoval na Laportova slova, že Real byl klubem režimu

Válka mezi Real Madrid a Barcelonou. Klub ostře reagoval na Laportova slova, že Real byl klubem režimu
Real Madrid - Barcelona

Televize Real Madrid odvysílala video reagující na slova, ve kterých Laporta mluví o Los Blancos jako o týmu režimu. Poté, co tisk odhalil platby FC Barcelona bývalému viceprezidentovi CTA Enríquezovi Negreirovi, Joan Laporta se vyjádřil na tiskové konferenci, kde se pokoušel objasnit všechny pochybnosti v této kauze.

Na místo toho, aby se věnoval pouze tématu kauzy Negreira prezident Blaugranas, jak už je u něj zvykem, zatáhl Real Madrid do problému Barcelony. Laporta dal svým vyjádřením najevo, že nesouhlasí s tím, aby klub z hlavního města Španělska vstoupil do případu jako žalobce.

„Chci se odvolat na klub, který říká, že se cítí ukřivděný. Klub, který byl vždy zvýhodňován rozhodnutími rozhodčích. Byl považován za tým režimu, protože měl blízko k politické moci, ekonomické moci…“

„Myslím si, že stojí za to připomenout, že během sedmi desetiletí byla většina prezidentů CTA socios, bývalí fotbalisté nebo bývalí manažeři Realu Madrid. Během 70 let byli lidé, kteří jmenovali ty, kteří měli na hřišti vykonávat spravedlnost, bývalí socios, bývalí fotbalisté nebo bývalí manažeři Realu Madrid. V některých případech všichni tito lidé najednou…“

„Že tento klub vystoupil a řekl, že se cítí ukřivděný nejlepším sportovním obdobím v historii FC Barcelona… Tento soudní proces poslouží k jejich odhalení. Je to bezprecedentní cynismus,“ zaútočil Laporta na Real Madrid.

„Nelíbilo se mi, že se přihlásili (do soudního sporu), protože to chápu jako cynickou akci. Ale také o tom nechci příliš mluvit, protože si budete myslet, že praktikuji demagogii a chci z celého případu Negreira, ve kterém není žádná sportovní korupce, udělat klasický střet Barcelony a Madridu. O to ale nejde. Jen říkám, že jejich vstup do procesu chápu jako cynické jednání; řízení, které se, doufám, během procesu odhalí, protože jde o klub, který byl rozhodnutími sudích zvýhodněn,“ snažil se prezident Barcelony mírnit dopad svých slov.

Reakce klubu

Deník MARCA uvádí, že klub v této záležitosti nehodlal mlčet. Prostřednictvím videa vysílaného oficiální televizí klubu odpovídali na zprávu, ve které Laporta říká, že „Real Madrid je týmem režimu“. Ve videu vysvětlují, že Barcelona vyznamenala Franka třemi medailemi a pamatují si, že byl jmenován čestným členem klubu v roce 1965.

Video televize Realu Madrid obsahuje také informaci, že Camp Nou slavnostně otevřel Francov ministr, generál José Luis Ruíz, a že Barcelona byla třikrát zachráněna před bankrotem díky třem zásahům, které provedl Franco. Video se dotýká i osmi lig a devíti pohárů generalissima, které získala FC Barcelona během režimu, a připomíná, že Realu Madrid trvalo 15 let, než vyhrál ligu.

Na konci videa jsou připomenuta slova prezidenta Santiago Bernabéua: „Když slyším, že Real Madrid byl týmem režimu, mám chuť nasrat na otce toho, kdo to říká.“

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: marca.com

1 Komentářů

 • Avatar

  A máme tu fotbalové video roku.
  Laporta čekal s tiskovkou 2 měsíce. Podle španělských komentátorů vlastně nic moc nevysvětlil a akorát kolem sebe plival. Real postnul video a stačilo. Každýmu je jasný, že to není celá verze, ve skutečnosti to bylo složitější, ale byly to pro mě novinky.
  A myslím, že Real vyslal zprávu, že si nemá s Barcelonou nic moc co vyčítat a ne že jen Barcelona byla ta špatná, jak to fanoušci Barcelony vůči Realu vnímají.

  3
  2

Přidat komentář

Související články

MARCA: Pokud Lunin odejde, Real Madrid je rozhodnut zvolit Kepu
Mužstvo

MARCA: Pokud Lunin odejde, Real Madrid je rozhodnut zvolit Kepu

Andrij Lunin ve velkém rozhovoru pro deník MARCA potvrdil to, o čem se již delší dobu spekuluje. Jeho budoucnost v…
Jesús Vallejo žádá o poslední šanci. Real ho do ničeho tlačit nebude
Mužstvo

Jesús Vallejo žádá o poslední šanci. Real ho do ničeho tlačit nebude

Se začátkem příštího týdne bude možné poprvé ucítit vůni nové sezóny. Ancelotti zatím nebude moci počítat s větším počtem hráčů, protože…
AS: Bellingham může dát v neděli Vinimu šach mat v duelu o Zlatý míč
Mužstvo

AS: Bellingham může dát v neděli Vinimu šach mat v duelu o Zlatý míč

Zdálo se, že ke Zlatému míči směřuje Vinícius Júnior. Špatný výkon křídelníka na Copa América, kde se svojí Brazílií vypadl…
Carvajal: Mbappé to nebude mít jednoduché, laťka je vysoko
Mužstvo

Carvajal: Mbappé to nebude mít jednoduché, laťka je vysoko

Dani Carvajal poskytl rozhovor televizi Chiringuito. Přinášíme vyjádření obránce Realu Madrid na adresu Kyliana Mbappého. Bylo oznámeno, že Mbappé bude…