Valencie vidí ve Viníciově natáčení dokumentu provokaci. Netflix na stadión nepustí

Valencie vidí ve Viníciově natáčení dokumentu provokaci. Netflix na stadión nepustí
Vinícius Júnior střílí gól (zdroj: realmadrid.com)

Netflix natáčí dokument o Viníciovi. Američané chtějí Brazilce doprovázet i na Mestallu, což je ve Valencii vnímáno jako provokace.

Oficiální oznámení o Viníciově spolupráci s Netflixem přišlo v červnu 2023, kdy bylo oznámeno, že Američané v roce 2025 odvysílají dokumentární film o Brazilci. Od té doby se očekává, že natočí příslušné záběry z Brazilcova soukromého prostředí, ale i z toho fotbalového.

Jak upozorňuje Mario Cortegana z The Athletic, Netflix se objevuje na většině zápasů útočníka, pokud obdrží příslušná povolení a akreditace, a návštěva Mestally není výjimkou při hledání žhavého materiálu.

Ve Valencii a samozřejmě i v Katalánsku je návštěva Netflixu vnímána jako další provokace k již tak vyhrocené sobotní návštěvě Realu Madrid na Mestalle. To vše kvůli loňským rasistickým incidentům během zápasu těchto týmů.

Ačkoli se dodnes vedou spory o to, kolik lidí na stadionu skandovalo na adresu Brazilce slovo „opice“, policie nakonec zadržela tři osoby, které jsou stíhány a kterým samotná Valencie udělila zákaz vstupu na stadion.

Netfilx není vítán

Média v Madridu a Valencii shodně informují, že tentokrát Valencie odmítla filmařům vstup na svůj stadion na zápas s Realem Madrid. Deník MARCA cituje klubové zdroje, podle nichž jde o „rozhodnutí“ klubu, aniž by ho blíže vysvětlila.

Obvykle akreditace pro média na zápasy La Ligy vydává sama La Liga, ale tentokrát měla Valencie informovat, že zakazuje vstup producentům dokumentu o útočníkovi Los Blancos.

Valencie sama popisuje, že se chce chránit před záběry zevnitř hřiště, které by pak podle ní mohly vytvořit zkreslený pohled na realitu. Rozhodnutí má být také prosbou o respekt k Valencii a městu Valencie, které v posledních měsících muselo čelit obviněním z rasismu.

Netopýři se domnívají, že vpuštěním filmového štábu do areálu nic nezískají a naopak mohou mnoho ztratit, v čele s dalším poškozením image klubu. Klub se také nehodlá k situaci veřejně vyjadřovat, protože se domnívá, že jeho komentáře budou překrouceny a nevhodně pochopeny.

Co si o situaci myslí deník Superdeporte z Valencie?

Od onoho dne (posledního zápasu Realu na Mestalle), kdy byli pachatelé v rekordním čase identifikováni a exemplárně potrestáni ze strany klubu, vytváří po celou dobu Real Madrid, Madrid a také Brazílie kampaň hanobící Valencii a dokonce celé město, v níž je Vinícius prezentován jako hrdina bojující proti rasismu.“

Nyní připravuje dokumentární film, který bude obsahovat další střet mezi oběma týmy. Valencie si je dobře vědoma toho, že 2. března budou všechny oči upřeny na Mestallu, a nyní ještě více. Proto klub připravuje na tento zápas kampaň ‚Nulová diskriminace‘, aby dal celému světu příklad, že fanoušci Valencie nejsou rasisté, jak se jim Ancelotti a spol. snažili namluvit,“ píše se v novinách.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: The Athletic, MARCA

4 Komentářů

 • Avatar

  tak tohle mluví za vše…:D asi netřeba komentovat….

  1
  0
  • Avatar

   Valencie potvrdila, jací jsou to zbabělí srá*či. Celý svět viděl, co stadion skandoval, tak komu chtějí namluvit, že to byli 3 lidi. Připravují kampaň proti diskriminaci a přitom to zakázali natočit – to je fakt logika. Kdyby věřili tomu, co blábolí, tak by tam Netflix pustili, aby měli reklamu ! Vždyť by jim to natočili pro celý svět a mohli by tam říkat, že nechtějí opakovat to, co bylo loni. Ale oni to radši zakážou, protože mají strach, co za hnusárny by tam natočili. Lhaní a falešná kampaň, fakt „skvělá“ reklama pro Valencii.

   2
   1
   • Avatar

    Kdybys koukal na „dokumenty“ od Netflixu, tak bys pochopil, že dost často zkreslují realitu a vytvářejí umělé drama, jako třeba v Drive to Survive o F1. Takže se nedivím, zvlášť po předchozím incidentu, že nechtějí být vůbec součástí natáčení.

    0
    1
 • Avatar

  Když jsme u tématu trapných postaviček španělského fotbalu, připomenu novinku v kauze panq Greenwooda. Má to jednoho kladného a jednoho záporného hrdinu. Schválně si tipněte, kdo se ukáže jako kladnější hrdina, ten Greenwood, který byl v Anglii pomalu zlosyn, nebo vedení LL? No tušíte asi správně. :grinning:

  Greenwood prý poprosil španělskou federaci, aby neřešila údajný výrok Judea v zápase na jeho adresu, že se chce soustředit na fotbal. Nyní jediný, kdo se v této kauze snaží válčit proti Realu a Judovi je vedení LL pana Tebase. Ten hloupý papaláš pokračuje v tom, co ze sebe nedávno vysypal za otrávenou kávu. Co dodat?

  0
  0

Přidat komentář

Související články

Zasloužené a důležité vítězství pro vývoj v La Lize, řekl Lucas Vázquez
La Liga

Zasloužené a důležité vítězství pro vývoj v La Lize, řekl Lucas Vázquez

Lucas Vázquez včera nahradil Daniho Carvajala na pravém kraji obrany. Přispěl tak k čistému kontu a důležitému vítězství nad Mallorkou. Co…
Tchouaméni: Když hrajete za Real Madrid, musíte ze sebe vydat to nejlepší
La Liga

Tchouaméni: Když hrajete za Real Madrid, musíte ze sebe vydat to nejlepší

Aurélien Tchouaméni dnes vstřelil vítězný gól proti Mallorce. „Nebylo to snadné. V úterý jsme odehráli těžké utkání proti Manchesteru. Ale když…
Ancelotti: Důležitá výhra. Chtěli jsme mít před El Clásikem náskok na Barcu
La Liga

Ancelotti: Důležitá výhra. Chtěli jsme mít před El Clásikem náskok na Barcu

Carlo Ancelotti označil vítězství na Mallorce za důležitý krok k vítězství. Ještě ale odmítl, že by ho a jeho tým mohli…
REPORT: Mallorca – Real Madrid 0:1. O třech bodech rozhodl sváteční střelec Tchouaméni
La Liga

REPORT: Mallorca – Real Madrid 0:1. O třech bodech rozhodl sváteční střelec Tchouaméni

S vědomím nejdůležitějšího zápasu sezóny na Etihad Stadium nastoupil Real na půdě nepříjemného celku z Baleárských ostrovů ve velice pozměněné…