V přestupu Juda Bellinghama nepůjde jen o peníze. Real systematicky pracuje na příchodu hráče

V přestupu Juda Bellinghama nepůjde jen o peníze. Real systematicky pracuje na příchodu hráče
Jude Bellingham (zdroj: wikipedia.org / Vyacheslav Evdokimov)

Real Madrid je optimističtí ohledně příchodu anglického záložníka, kterému nezáleží jen na penězích, ale také na projektu a možnosti dalšího rozvoje jeho kariéry.

Boj nebude snadný, ale Real Madrid je stále optimističtější ohledně budoucnosti Juda Bellinghama. Všechny kroky, které jsou podnikány v rámci operace, naznačují, že věci se pohybují správným směrem a soupeři, zejména Liverpool, začínají vidět, že budoucnost záložníka Borussie Dortmund je spojena s obléknutím bílého dresu.

Real ve vedení

Vedení německého klubu před mistrovstvím světa vědělo, že hráčovo rozhodnutí je pokračovat v jiném klubu. Jeho vývoj, navzdory skutečnosti, že je navždy vděčný Borussii Dortmund, vyžaduje změnu soutěže, klubu, který aspiruje na všechno, a to je Real Madrid. Los Blancos nejsou jediní v závodě o služby záložníka, i když jsou stále ve vedení.

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení, nebude tento typ operace jen o penězích. Real Madrid ho dlouhodobě formuje, pracuje v terénu, ukazuje fotbalistovi a celému jeho okolí (zejména jeho otci), co mu klub může nabídnout.

S tím vším za zády je myšlenka na uzavření přestupu víc než jen přání. První věcí je neprodloužit smlouvu s Borussií Dortmund a druhou věcí je nepodlehnout šťavnatým ekonomickým návrhům, které se dostaly k jeho otci a agentovi.

Liverpool se nevzdává

Není pochyb o tom, že půjde o přestup století. Cena Angličana neklesne pod 100 milionů eur. Obtížnost jednání spočívá v tom, jak by měly vypadat dodatečné bonusy. Jürgen Klopp před pár dny přiznal, že s hráčovou touhou přestoupit do jiného týmu toho moc udělat nemůže.

Anglický klub bude pravděpodobně bojovat až do konce. Loni na jaře se německému trenérovi podařilo dostat do boje o Tchouaméniho, ale rozhodnutí bývalého hráče Monaka již bylo učiněno: jeho cílem byl Real Madrid, ne Liverpool.

V klubu vědí, že v tomto závodě nejsou sami a že soutěží s několika těžkými soupeři, což je důvod, proč se pohybovali stejně jako v nedávných velkých operacích: tiše a mimo záři reflektorů, hledají loajalitu k tomu, co Real Madrid představuje, nad penězi, které mohou nabídnout ostatní. Jeden takový tým se už přihlásil. Je to Liverpool, ale Manchester City a PSG to ještě neudělaly.

Aki Watzke, prezident Borussie Dortmund a přítel Florentina Péreze a Josého Ángela Sancheze, neskrývá své pohyby, a proto byl první, kdo si všiml zvláštní situace anglického záložníka před mistrovstvím světa. Operace musí být křišťálově jasná na maximum a nyní chce předvídat a nezpůsobovat žádné sportovní a ekonomické neúspěchy.

Borussia Dortmund je klub, která často prodává, nikdy to neskrývali. Každý rok potřebuje velký přestup, aby vyrovnal účty a mohl tak vybudovat projekt, který se snaží bojovat proti Bayernu Mnichov. Vedení a trenéři klubu jsou si vědomi, že mnoho hráčů jsou přelétaví ptáci, ale takové přestupy jsou nezbytné pro přežití klubu. Loni v létě to byl Haaland a v roce 2023 přijde řada na Bellinghama.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: MARCA.com

1 Komentářů

  • Avatar

    Snad to vyjde! Ikdyž bych se radši zabýval posílením útočného trojzubce, s Asensiem bych vůbec nepočítal, Hazard je kapitola sama o sobě.. Chtělo by to alternativu na RW, ideálně někdo zkušený, komu by nevadilo dělat backup Rodrygovi/Valverdemu. Na MS se mi moc líbil Boufal z Maroka, nebo popř. Mahrez ze City (ale to je asi utopie). Nebo již několikrát zmiňovaný Marcus Thuram.

    0
    0

Přidat komentář

Související články

Alphonso Davies může dorazit do Realu Madrid. Bayern Mnichov je blízko podpisu jeho náhrady
Přestupy

Alphonso Davies může dorazit do Realu Madrid. Bayern Mnichov je blízko podpisu jeho náhrady

Alphonso Davies je hlavním cílem Realu Madrid, který chce v nadcházejícím letním přestupovém období posílit pozici levého obránce, ačkoli se…
Kylian Mbappe si v Madridu koupil dům za 18 milionů eur. 5 minut od tréninkového areálu
Přestupy

Kylian Mbappe si v Madridu koupil dům za 18 milionů eur. 5 minut od tréninkového areálu

Kylian Mbappe si nedávno koupil dům v Madridu za 18 milionů eur. Podle zprávy deníku La Razon se tento nový…
OFICIÁLNĚ: Toni Kroos končí kariéru! Real Madrid se loučí s legendou
Mužstvo

OFICIÁLNĚ: Toni Kroos končí kariéru! Real Madrid se loučí s legendou

Po týdnech a měsících spekulací je jasno. Toni Kroos odehraje ve finále Ligy mistrů proti Borussii Dortmund svůj poslední zápas…
Real Madrid nehodlá za Yora vydat přehnanou částku. Obránce má smlouvu jen do roku 2025
Přestupy

Real Madrid nehodlá za Yora vydat přehnanou částku. Obránce má smlouvu jen do roku 2025

Real Madrid se v nadcházejícím přestupovém období bude aktivně snaží posílit svou defenzivní řadu. Klub se soustředí na zajištění posil,…