UEFA udělila “trest“ za řádění Al-Khelaïfiho na Bernabéu. Bohyně Themis pláče

  UEFA udělila “trest“ za řádění Al-Khelaïfiho na Bernabéu. Bohyně Themis pláče
  Nasser Al-Khelaifi a Leonardo

  UEFA konečně oznámila rozhodnutí ve věci chování funkcionářů Paris Saint-Germain po odvetném utkání osmifinále Ligy mistrů. Trest dostal pouze Leonardo, bývalý sportovní ředitel francouzského klubu. 

  Pojďme si připomenout co se po odvetě s PSG na Bernabéu stalo. Podle dostupných svědků, kamerových záznamů a hlavně i podle zprávy rozhodčího pro UEFA totiž prezident PSG Nasser Al-Khelaifi vtrhl po utkání do útrob stadionu a choval se jako utržený ze řetězu. Dobýval se do šatny rozhodčích, křičel na všechny strany a dokonce zničil rozhodcovský praporek. 

  Šéf PSG údajně rovněž vyhrožoval jednomu ze zaměstnanců Realu za to, že celou situaci natáčí, jelikož vytvářel video pro klubovou TV. „Zabiju tě,“ měl říct dokonce Al-Khelaifi podle několika zdrojů.  

  Po chvíli Leonardo přiběhl k zaměstnanci a požadoval smazání nahrávky. Podle klubových zdrojů došlo k potyčce a rvačce o telefon. Francouzská média představila podobný popis události.  

  Sudí Danny Makkelie popsal vypjatou situaci do zápisu a UEFA požádala své lidi o podrobný popis incidentu, také Real Madrid požádala o materiál k této záležitosti, včetně dotyčného videa. O několik dní později francouzská média oznámila, že případ byl otevřen. 

  Nekonečné čekání na nic 

  Včera, více než 3 měsíce po tomto zápase, vydal orgán UEFA pro kontrolu, etiku a disciplínu v této záležitosti rozhodnutí. V dokumentu se uvádí, že Paris Saint-Germain je vinna z incidentu, který porušil článek 11 o základních pravidlech vhodného chování a v rozporu s článkem 15 o sportovním chování. 

  Trest za tato porušení pravidel byl následující: „Suspendace na příští (1) zápas klubové soutěže UEFA (pan Leonardo de Araújo)“.  

  Trest tedy dostal pouze bývalý ředitel PSG, který byl po skončení minulé sezony odvolán. Nasser Al-Khelaïfi, prezident Paris Saint-Germain, také člen výkonného výboru UEFA a v neposlední řadě také hlavní aktér tohoto nechutného chování, nakonec zůstane za své řádění nepotrestán. 

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: UEFA

  9 Komentářů

  • Avatar

   Aké prekvapenie, všetci sme vedeli, že to tak dopadne. Dvojke z PSG slušné správanie nič nehovorí, vďakabohu za ľudí v Reale, ktorý majú vystupovanie na úrovni a vedia sa správať.

   5
   0
   • Avatar photo

    Je to opravdu trapné, meli si alespoň trochu zachovat tvář a udělit stejný trest oběma. Toto je výsměch….

    6
    0
    • Avatar

     Al-Kakaifi je ve výkonném výboru UEFA, to je střet zájmů jako Brno. On se tam cítí, jako by mu to tam patřilo a Čeferin mu má lízat boty, pokud teda vůbec má čas vystrčit hlavu. Korupce je v dnešní době čím dál otevřenější a praktiky čím dál totalitnější – viz na jedné straně politické snahy o cenzuru jakékoliv kritiky, zatímco osoby typu Kakaifiho korumpují po Evropě kdekoho, takže dokonce i pákistánské zločinecké gangy jsou téměř nepostižitelné (viz případ naprostého selhání policie v Británii ap).

     Už chybí jenom přejmenování UEFA na Al-UEFI.

     2
     0
  • Avatar

   Real by mohl zveřejnit to video s Khelaifim, aby široká veřejnost viděla, co dneska člověku u UEFA projde!:money_mouth::money_mouth:

   2
   0
  • Avatar

   je to výsměch, sle nikomu to nevadí. v dnešni době, kdy jsou markantní důkazy, diky mobilum a sociálním sitím se děje korupce do očí bijící.. jestli je to fotbal, politika, cokoliv. Právo dostavá přes pusu ! měl tomu klaunovi z Kataru někdo jednu natáhnout a bylo by aspoň malé zadostiučinění

   1
   0
  • Avatar

   Výsměch ☹

   0
   0

  Přidat komentář

  Související články

  Rodrygo po LM: Měl jsem jen trochu křeče, jsem v pořádku. O sporu s Messim nesmím mluvit
  Liga mistrů

  Rodrygo po LM: Měl jsem jen trochu křeče, jsem v pořádku. O sporu s Messim nesmím mluvit

  Rodrygo Goes poskytl rozhovor televizi Movistar+ po zápase skupinové fáze Ligy mistrů proti Neapoli. Přinášíme jediné zveřejněné vyjádření hráče Realu…
  Ancelotti po vítězství: Nico Paz je talent. Byl to náročný zápas, potřebujeme si odpočnout
  Liga mistrů

  Ancelotti po vítězství: Nico Paz je talent. Byl to náročný zápas, potřebujeme si odpočnout

  Carlo Ancelotti poskytl televizi Movistar+ a následně na tiskové konferenci rozhovor po výhře 4:2 proti Neapoli. Přinášíme vyjádření trenéra Realu…
  Nico Paz: Toto je zpráva pro ostatní odchovance, že je to možné. Jsem velmi šťastný
  Liga mistrů

  Nico Paz: Toto je zpráva pro ostatní odchovance, že je to možné. Jsem velmi šťastný

  Nico Paz poskytl rozhovor televizi Movistar+ po zápase skupinové fáze Ligy mistrů proti Neapoli. Přinášíme vyjádření hráče Realu Madrid ze…
  REPORT: Real Madrid – Neapol 4:2. Ofenzivní utkání rozhodl mladý Nico Paz!
  Liga mistrů

  REPORT: Real Madrid – Neapol 4:2. Ofenzivní utkání rozhodl mladý Nico Paz!

  Real Madrid zůstává ve skupině Ligy mistrů stoprocentní i po pátém utkání. Na domácí půdě zdolal Bílý balet ve velmi…