UEFA udělila “trest“ za řádění Al-Khelaïfiho na Bernabéu. Bohyně Themis pláče

UEFA udělila “trest“ za řádění Al-Khelaïfiho na Bernabéu. Bohyně Themis pláče
Nasser Al-Khelaifi a Leonardo

UEFA konečně oznámila rozhodnutí ve věci chování funkcionářů Paris Saint-Germain po odvetném utkání osmifinále Ligy mistrů. Trest dostal pouze Leonardo, bývalý sportovní ředitel francouzského klubu. 

Pojďme si připomenout co se po odvetě s PSG na Bernabéu stalo. Podle dostupných svědků, kamerových záznamů a hlavně i podle zprávy rozhodčího pro UEFA totiž prezident PSG Nasser Al-Khelaifi vtrhl po utkání do útrob stadionu a choval se jako utržený ze řetězu. Dobýval se do šatny rozhodčích, křičel na všechny strany a dokonce zničil rozhodcovský praporek. 

Šéf PSG údajně rovněž vyhrožoval jednomu ze zaměstnanců Realu za to, že celou situaci natáčí, jelikož vytvářel video pro klubovou TV. „Zabiju tě,“ měl říct dokonce Al-Khelaifi podle několika zdrojů.  

Po chvíli Leonardo přiběhl k zaměstnanci a požadoval smazání nahrávky. Podle klubových zdrojů došlo k potyčce a rvačce o telefon. Francouzská média představila podobný popis události.  

Sudí Danny Makkelie popsal vypjatou situaci do zápisu a UEFA požádala své lidi o podrobný popis incidentu, také Real Madrid požádala o materiál k této záležitosti, včetně dotyčného videa. O několik dní později francouzská média oznámila, že případ byl otevřen. 

Nekonečné čekání na nic 

Včera, více než 3 měsíce po tomto zápase, vydal orgán UEFA pro kontrolu, etiku a disciplínu v této záležitosti rozhodnutí. V dokumentu se uvádí, že Paris Saint-Germain je vinna z incidentu, který porušil článek 11 o základních pravidlech vhodného chování a v rozporu s článkem 15 o sportovním chování. 

Trest za tato porušení pravidel byl následující: „Suspendace na příští (1) zápas klubové soutěže UEFA (pan Leonardo de Araújo)“.  

Trest tedy dostal pouze bývalý ředitel PSG, který byl po skončení minulé sezony odvolán. Nasser Al-Khelaïfi, prezident Paris Saint-Germain, také člen výkonného výboru UEFA a v neposlední řadě také hlavní aktér tohoto nechutného chování, nakonec zůstane za své řádění nepotrestán. 

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: UEFA

9 Komentářů

 • Avatar

  Aké prekvapenie, všetci sme vedeli, že to tak dopadne. Dvojke z PSG slušné správanie nič nehovorí, vďakabohu za ľudí v Reale, ktorý majú vystupovanie na úrovni a vedia sa správať.

  5
  0
  • Avatar photo

   Je to opravdu trapné, meli si alespoň trochu zachovat tvář a udělit stejný trest oběma. Toto je výsměch….

   6
   0
   • Avatar

    Al-Kakaifi je ve výkonném výboru UEFA, to je střet zájmů jako Brno. On se tam cítí, jako by mu to tam patřilo a Čeferin mu má lízat boty, pokud teda vůbec má čas vystrčit hlavu. Korupce je v dnešní době čím dál otevřenější a praktiky čím dál totalitnější – viz na jedné straně politické snahy o cenzuru jakékoliv kritiky, zatímco osoby typu Kakaifiho korumpují po Evropě kdekoho, takže dokonce i pákistánské zločinecké gangy jsou téměř nepostižitelné (viz případ naprostého selhání policie v Británii ap).

    Už chybí jenom přejmenování UEFA na Al-UEFI.

    2
    0
 • Avatar

  Real by mohl zveřejnit to video s Khelaifim, aby široká veřejnost viděla, co dneska člověku u UEFA projde!:money_mouth::money_mouth:

  2
  0
 • Avatar

  je to výsměch, sle nikomu to nevadí. v dnešni době, kdy jsou markantní důkazy, diky mobilum a sociálním sitím se děje korupce do očí bijící.. jestli je to fotbal, politika, cokoliv. Právo dostavá přes pusu ! měl tomu klaunovi z Kataru někdo jednu natáhnout a bylo by aspoň malé zadostiučinění

  1
  0
 • Avatar

  Výsměch ☹

  0
  0

Přidat komentář

Související články

Nacho: Zvednout nad hlavu trofej Ligy mistrů je to nejlepší, co vás může na klubové úrovni potkat
Liga mistrů

Nacho: Zvednout nad hlavu trofej Ligy mistrů je to nejlepší, co vás může na klubové úrovni potkat

Nacho poskytl rozhovor UEFA, v němž se zamýšlí nad svou rolí kapitána Realu Madrid a mentalitou týmu před finále Ligy…
Minuto 92:48. La Décima slaví deset let!
Liga mistrů

Minuto 92:48. La Décima slaví deset let!

Před deseti lety, 24. května 2014, skórovali Sergio Ramos, Gareth Bale, Marcelo a Cristiano Ronaldo v nezapomenutelné remontadě proti Atléticu v legendárním…
Ancelotti pro UEFA: Plně věřím kreativitě svých hráčů. Finále? Nejúžasnější zápas, který můžeme hrát
Liga mistrů

Ancelotti pro UEFA: Plně věřím kreativitě svých hráčů. Finále? Nejúžasnější zápas, který můžeme hrát

„Nejlepšími vlastnostmi tohoto týmu jsou soutěživost, disciplína a schopnost překonat jakoukoli překážku,“ řekl trenér Realu Madrid Carlo Ancelotti v rozhovoru…
City stále myslí na Bellinghama: Kdyby neměl tak majestátní kontrolu míče, jsme ve finále my
Liga mistrů

City stále myslí na Bellinghama: Kdyby neměl tak majestátní kontrolu míče, jsme ve finále my

Real Madrid v sobotu zakončí 38 zápasů dlouhý maraton jménem La Liga duelem proti Betisu. O týden později pak svěřenci Carla…